די דחוףף

די דחוףף

הכלב שלי שיחק עם כלב של שכן שלי לפני חודש וקיבל מכה באצבע ברגל הקדמית. הוא התחיל לצלוע כשהגעתי הביתה, למחורת הלכתי לוטרינר והוא אמר לי שיש לו נקע באצבע ותת לו שבוע שבועיים זה יעבור. עברו שבוע שבועיים וזה לא עבר לו, הלכתי בחזרה לוטרינר והוא אמר לי לתת לו עוד שבוע-10 ימים. גם זה לו עזר ובאתי אליו שלשום והוא אמר לי שיש לכלב כנראה שבר, לתת לו להחלים עוד שלושה שבועות, (הוא פשוט לא רוצה להכניס אותי להוצאות אז בגלל זה הוא לא עושה צילומים, הוא אמר שהוא יודע עכשיו בוודאות שיש לו שבר באצבע) ואם זה לא יעבור אחרי שלושה שבועות נכרות את האצבע לכלב!!! "פשוט נסלק אותה כדי שלו יכאב לו". נשמע הגיוני?!!? בגלל שבר לכרות את האצבע?? אני לא יודע מה לעשות ואם ללכת לוטרינר אחר. מה ללעשות?? תודה :)

אצבע שבורה

בר שלום, קודם כל חשוב לדעת בן כמה הכלב המדובר ובאיזו אצבע מדובר. לגבי הוטרינר - אם הוא מנסה לחסוך לך בכסף - זה מאוד יפה מצידו אולי אבל את יכולה פשוט להגיד לו שאת מעדיפה לדעת בדיוק (!) מה הבעיה - וזה ניתן לעשות רק ע"י צילום של האזור. אם זה לא השתפר במשך שבועיים שלושה (לפי מה שהבנתי משאלתך) אכן אין מדובר בזמן סביר וכניראה במשהו מעט יותר מסובך. כל טראומה - גם אם מדובר בנקע וגם אם מדובר בשבר אמורה רק להשתפר עם הזמן ואם אין זה המצב - אולי יש דלקת באזור ויש צורך בטיפול אנטיביוטי/ אולי היה מדובר בסדק ותנועה חדה / חוסר מנוחה מלאה של הכלב גרמה לכך שהסדק הפך לשבר. בכל הנוגע לטראומות - מנוחה מלאה (cage rest) - זהו הטיפול המומלץ לרב ואני מסכימה איתך שמומלץ לצלם על מנת להיות בטוחי. רק במצב שאין סיכוי שהאצבע תתאחה (בהנחה שיודעים בודאות שמדובר בשבר), מה שיכול להיות לדוגמא בכלב מאוד מבוגר - מחליטים על כריתת האצבע במקום איחוי האצבע וגם אז זה עלול להיות בעעיתי. בקיצור - יש מס' גורמים שמשפיעים על ההחלטה. - אין אפשרות לאבחן דרך האינטרנט ולהמליץ באופן פרטני ואינדבידואלי אלא רק לתת נתונים באופ כללי. - אם הוטרינר מתעקש לא לצלם - גשי לוטרינר אחר אשר "פחות" יתחשב במצבך הכלכלי ויתר באיבחונו של הכלב. בברכת רפואה שלמה, דר' גלית רובין

בברכת רפואה שלמה,

ד"ר גלית רובין - וטרינרית

מרכז רפואי וטרינרי - הכי בבית בגן יבנה

הכלב רק בן שנה וחצי, והשבר בזרת ברגל הקדמית.

בעקבות השבר שיש לו שם הכרית שלו באגל הזאת הפכה למשופשפת יותר ודי אדומה. את ממליצה לגשת לוטרינר נוסף? תודה רבה

הזרת השבורה

בר שלום, הכלב אכן מאוד יפה אבל אם כבר צילמת - אשמח לראות תמונה של הזרת המדוברת. האם הכוונה לאצבע החמישית שאין דורכים עליה או על האצבע הכי קיצונית בכף הרגל חיצונית אך שכם דורכים עלים? לגבי אצבעות "אדומות" - לרב מדובר בדלקת - אבל צריך לראות בשביל לאבחן. בכל מקרה בכלב בריא בן שנה וחצי שבר באצבע אמור להחלים רק באמצעות הגבלת תנועה והמתנה. לגבי חוו"ד נוספת - אני מאמינה שלקוח צריך להרגיש בטחון ואמון בוטרינר שלו (וזה נכון גם לגבי ולגבי הלקוחות שלי). אם יגרום להרגיש יותר בטוחה בדרכך ובהחלטותייך - לשמוע דעה נוספת מקצועית - אין שום סיבה שלא תעשי זאת. בברכת רפואה שלמה, דר' גלית רובין

בברכת רפואה שלמה,

שלום רב 

הגורה שלי בת 3 חודשים, אתמול נפלה מהמיטה והחלה לצרוח מכאבים, נלקחה לצילום באותו היום ווטרינר לא מצא דבר. היום שמתי לב שאחת האצבעות מרגיש שהיא שבורה. מה לעשות? האם יש לקבע? לעבור ניתוח או פשוט להמתין שיעבור? שאלה נוספת? האם למנוע ממנה לרוץ או להשתולל על מנת שהמבחן לא יחמיר?

תודה מראש, 

ליאור 

שלום רב 

הגורה שלי בת 3 חודשים, אתמול נפלה מהמיטה והחלה לצרוח מכאבים, נלקחה לצילום באותו היום ווטרינר לא מצא דבר. היום שמתי לב שאחת האצבעות מרגיש שהיא שבורה. מה לעשות? האם יש לקבע? לעבור ניתוח או פשוט להמתין שיעבור? שאלה נוספת? האם למנוע ממנה לרוץ או להשתולל על מנת שהמבחן לא יחמיר?

תודה מראש, 

ליאור 

שלום רב 

תודה מראש, 

ליאור 

ליאור שלום, אם אכן האצבע שבורה חשוב שתהיה במנוחה מלאה ולא תזוז כמה שניתן, יחד עם זאת חשוב לאבחן שאכן זו הבעיה ולא משהו אחר. מומלץ לחזור לוטרינר ולנסות ולהתבונן שוב בצילומי הרנטגן עלמנת למצוא את גורם הכאב/צליעה..

בברכת רפואה שלמה,

ד״ר גלית רובין

מרכז וטרינרי - הכי בבית בגן יבנה

בברכת רפואה שלמה,

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
וטרינריה
בחר