שאלה דחופה בקשר לעצירות אצל כלב

יש לכלב עצירות כבר כמה ימים יש אולי איזה תרופה או איזה מאכל שאני יכול לתת לו שיעביר לו את העצירות תודה לעונים

עצירות

משה שלום, השאלה היא - מדוע יש לו עצירות? האם אוכל? / יש לו תאבון? האם יש סיכוי כי יש לו חסימת מעיים? אכל גוף זר? עצמות? בכל מקרה ניתן לתת לשתיה - שמן או תכשיר שנקרא לקססטט (מיועד במקור למניעת כדורי פרווה במערכת העיכול של חתולים) - כך שאולי יסכך את המערכת ויגרום לסיבה לעצירות / חסימה חלקית להיפתח . אם לכלב אין תאבון / לא אוכל - המלצתי לגשת לוטרינר - שווה אפילו אולי לצלם ברנטגן אם הבדיקה הוטרינרית תוביל לכיוון זה. בברכת רפואה שלמה, דר' גלית רובין

בברכת רפואה שלמה,

ד"ר גלית רובין - וטרינרית

מרכז רפואי וטרינרי - הכי בבית בגן יבנה

תודה אבל עוד שאלה

בעיקרון הוא אוכל קצת לא הרבה אבל מה אתה אומר אתה ממליץ לי על החומר שאמרתה והאם יש משהו ביתי שאני יכול לתת לו

קודם כל..

הייתי מפסיקה לתת לו לאכול לחלוטין ונותנת לו לשתות בלבד וכמה שיותר. אם אכן יש משהו שגורם לחסימה חלקית או מלאה במשך מס' ימים זה יכול להיות מאוד מסוכן. מבחינת דברים שאתה יכול לתת בבית זה כל דבר שעונה על ההגדרה "שומני" - שמן (על כל סוגיו). חשוב מאוד לא "לדחוף לפיו" את השמן שכן אם יכנס בטעות לקנה הנשימה שלו - זה יכול להוות גם כן גורם לדלקת ראות ולסכנת חיים . בקיצור - הכי טוב במיוחד אם כבר מדובר במצב הנמשך מס' ימים - לגשת לבדיקה אצל וטרינר - לעיתים מגיעים אל הוטרינר כשכבר אין "פתרונות קסם" וחבל... בברכת רפואה שלמה, דר' גלית רובין

בברכת רפואה שלמה,

שאלה

תודה רבה לך על התשובות באמת אבל אני יגיד לך מה אני רואה אותו כל הזמן יש לו גזים וגם אני רואה אותו כל הזמן מיתאמץ לחרבן ולא יוצא לו כלום ואם כבר יוצא אז יוצא כמו שילשול אבל ממש ממש מימי

משה..

אתה מתעקש שלא לראות את הדברים כמו שהם - התאור שאתה נותן הוא של חסימת מעיים. זה יכול להגיע לסכנת חיים אם זה כבר לא שם... ולו רק בשביל להוכיח אותי בטעותי - גש לבדיקה אצל וטרינר - זה לא נישמע טוב. חסימות מעיים כרוניות עלולות לגרום ליצירת נמק בלולאת המעיים ולקריעתה ושפיכת תוכן המעיים לחלל הבטן. בברכת רפואה שלמה, דר' גלית רובין

בברכת רפואה שלמה,

תקשיבו לכלב שלי יש עצירות אם אני לא יתן לו לשתות זה יעבור לו או שיש אפשרות אחרת אם יש בבקשה תענו ותתנו לי רעיונות כואב לי לראות אותו סובל  תודה 

עידן שלום,
כאשר יש קושי במתן צואה, דוקא חשוב מאד לשתות - והרבה!
חשוב להבדיל בין קושי במתן צואה עקב כאב כללי או עקב בעיה במערכת העיכול.

לעיתים מדובר בחסימת מעיים אשר מהווה סכנה ולכן מומלץ לנסות ולבדוק עם הוטרינר מה הגורם לעצירות ולטפל בהתאם לגורם בצורה מתאימה,

בברכת רפואה שלמה,

ד"ר גלית רובין

בברכת רפואה שלמה,

הכלב שלי לא יכול לעלות על הספה ושהוא מנסה הוא מתחיל לבכות כאילו כואב לו למשהו, לפני שכל זה התחיל הוא יכל לעלות לספה.

עכשיו שעשיתי לו טיול הוא עשה שילשול וחשבתי שזה מה שקרא לו אבל שחזרתי לבית שלי רציתי לבדוק עם הוא בסדר אז הוא עוד פעם לא הצליח לעלות לספה והוא התחיל לבכות עכשיו אני לא יודע מה יש לו אני אשמח עם תוכלו לעזור לי בנושא הזה דחוף

נ.ב - וגם עם אני נוגע בו אז הוא בוכה.

תודה.

נשמע שמשהו מאד כואב לכלב שלך, או שמדובר ברגליים אחוריות או שקיים כאב בטני - בכל מקרה מומלץ ללכת לוטרינר ולבדוק את הנושא ולטפל באופן ספציפי שכן המתנה תיגורם כנראה להחמרה של המצב ומתן שיכוך כאבים יגרום למיסוך הסימנים והחמרה של המצב,
מומלץ להגיע לוטרינר לבדיקה פיסיקלית מלאה ואבחון הבעיה למטרת טיפול ספציפי.

בברכת רפואה שלמה,
ד"ר גלית רובין

בברכת רפואה שלמה,

שלום 

מה אני עושה אם לכלב שלי יש עצירות אין לו תאבון הוא לא שותה הוא לא עושה קקי כבר כמה ימים מה אפשר לעשות בנוגע לזה?

איתי שלום, יכול להיות שאין לכלבך צואה מכיון שאינו אוכל וזו בעיה ניפרדת הדורשת אבחון וטיפול ספציפי 

ויכול להיות שאכן מדובר בעצירות אך גם כאן מאד חשוב לאבחן את הגורם לעצירות  ולטפל בו באופן ספציפי וזאת מכיון שעללים להיות לעצירות גורמים שונים

מממליצה לך בחום ללכת לוטרינר ולאבחן במה מדובר.

בברכת רפואה שלמה,

ד"ר גלית רובין

בברכת רפואה שלמה,

היי שאלה דומה לגבי עצירות הכלבה נותת צואה אך כואבת בזמן מתן הצואה .שמן במי השתיה יכול לעזור במקרה כזה ?

שמן למעט שמן פרפין נספג במערכת העיכול ולכן לרב אינו מועיל במקרה של עצירות. חשוב לזהות את מקור העצירות ולטפל בו (בגורם הראשוני ולא בסימפטום) ראשית ורקל אם הוחלט לתת שמן, חשוב לתת במידה ולא בכמות גדולה שכן עלול לגרום לשילשול ולהתייבשות ובכך לייצר יותר נזק מתועלת. בנוסף חשוב שלא "להכריח" את הכלב/ה לשתיית השמן עלמנת שלא יכנס בטעות למערכת הנשימה ויהווה סכנת חיים עקב אספירציה.
בברכת רפואה שלמה,
ד"ר גלית רובין
מרכז וטרינרי - הכי בבית בגן יבנה

בברכת רפואה שלמה,

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
וטרינריה