אסור לשים אותם יחד הם יכולים להרוג זה את זה חברה של ניסתה והארנב מת לה

יש לי ארנב חדש בבית ואני לא יודעת איך לטפל בה

יש לי ארנב אני יודע לטפל בו, אבל כשאני מרים אותו אני מרגיש את השלד שלו!!!!!!!!!!!!    וקניתי אותו כשהוא היה יכסית שמן והוא הרזה מאוד אני נותן לו לדעתי מספיק אוכל מה זה אומר???????????????????????????????????????????????????   חייייב תשובה מהירה תודה ליאור!

יש לי ארנב אני יודע לטפל בו, אבל כשאני מרים אותו אני מרגיש את השלד שלו!!!!!!!!!!!!    קניתי אותו כשהוא היה יכסית שמן והוא הרזה מאוד אני נותן לו לדעתי מספיק אוכל מה זה אומר???????????????????????????????????????????????????   חייייב תשובה מהירה תודה ליאור!

ליאור שלום,
אם הארנבון שלך אוכל ומרזה כנראה שיש בעיה.
האם הוא משלשל?

יכול להיות שמדובר בבעיה של טפילי מעיים אך גם יכול להיות שסובל ממשהו אשר גורם לכך ומומלץ להגיע איתו למרפאה וטרינרית לבדוק,

באופן כללי ארנבונים הנן חיות "ניטרפות" ולכן אינן מראות סימני מצוקה בהתחלה כאשר חולות ולכן ירידה במשקל יכולה להוות סימן טוב לדעת שמשהו אינו בסדר ולקחת אותן לוטרינר לאבחון וטיפול בזמן

בברכת רפואה שלמה,
ד"ר גלית רובין - הכי בבית בגן יבנה

בברכת רפואה שלמה,

ד"ר גלית רובין - וטרינרית

מרכז רפואי וטרינרי - הכי בבית בגן יבנה

מה לעשות אם יש נשירה ממש מוגזמת לארנב? וכל כמה ימים צריך להחליף נסורת. ואם באותו היום הארנב גומר את האוכל שלו לתת לו כל פעם שהוא מסיים? . תודה אם תגיבוemo_01.png

נשירה מוגזמת היא נשירה עם קרחות ואם יש קרחות - אזי יש להגיע למרפאה ולבדיקה וטרינרית שכן יכיול להיות שזה ניגרם כתוצאה מטפילים או בעיות אחרות הדורשות טיפול מתאים.

לגבי החלפת הנסורת - זה בעיקר תלוי בגודל הכלוב וכמות הנסורת - הקו המנחה הוא שמומלץ שיהיה כמה שיותר נקי ויבש. בשתן יש חומציות אשר עלולה לגרום לכוויות ברגלי הארנבונים ולכן מומלץ שיהיה יבש ונקי בכלוב בו הם שוהים.

לגבי תזונה - לרב מומלץ שיהיה מזון בכופתיות באופן קבוע בכלוב ומאד חשוב שיהיו מים נקיים כמובן באופן קבוע ושיגרתי

בברכה,

ד"ר גלית רובין

בברכת רפואה שלמה,

שלום האם עדיף שארנב יגדל בתוך בית או שזה בסדר שיהיה בכלוב בגינה?

אפשר גם שארנב יהיה בכלוב בגינה אבל חייבים לדאוג מבחינת מזג אויר להכניסו הביתה כאשר קר או חם מאד, כמו כן לדאוג לכל נושא הממשק - בדיוק כאילו גר בבית ולהשגיח מחיות אשר עלולות להרע לו כגון חתולי חצר..

בברכת רפואה שלמה,

היי קוראים לי מוריה ראיתי שהארנבת שלי עושה קקי מחובר ולא בודד כמו שהיא עושה תמיד האים זה בסדר??emo_18.png

היי רועי גם הארנבת שלי זה קרה סמתי אותה בקרטון והיא הישתוללה ואז אוזן אחת היתה למעלה ואוזן אחת היתה למטה בהתחלה פחדתי שאיקרה לה משהוא  חשבתי שנישברה לה האוזן ואחרי כמה חודשים האוזן שלה היתה למעלהemo_98.png 

הי מוריה,
שילשול אצל ארנבונים נראה שונה מאשר אצל בעליי חיים אחרים כגון כלבים וחתולים או בני אדם ולכן אם הצואה נראת שונה / מחוברת וכדומה, סביר שמדובר בארנבונת משלשלת ולכן חשוב להגיע איתה לבדיקה וטרינרית, לאבחן את גורם השילשול ולטפל בו.
לגבי נושא האוזניים, נשמע שהסתדר ואני שמחה לשמוע על כך,
לעיתים ארנבונים כאשר משתוללים עלולים לפגוע מאד בעצמם ולכן מומלץ להשאיר אותם ככל הניתן רגועים באם שמת אותה בקרטון והיא השתוללה, ניתן לעטוף אותה בידייך כמו תינוק בן יומו במגבת כך שלא תוכל להשתולל ולנסות להרגיע, ישנןם שיטות מיוחדות לעטוף בעדינות ארנבונים ומומלץ להיוועץ בביקור הבא אצל הוטרינר כיצד לעשות כן,
בברכת רפואה שלמה,
ד"ר גלית רובין
מרכז וטרינרי - הכי בבית בגן יבנה

בברכת רפואה שלמה,

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
וטרינריה