איך לטפל בארנב

שלום לכם. קיבלנו ארנב מתנה ואין לנו מושג איך לטפל בו מה לתת לו לאכול חוץ מגזר הידוע האים הוא זקוק לחיסונים האים הוא עלול לנשוך ומה עושים אים ציפורניים חדות תודה מראש

תשובות...

אם את כ"כ קצרת רוחח הכי טובזה ללכת לחנות לחיות מחמד ולברר שם. בגדול הם מוכרים אוכל יבש מוכן לארנבים שאותו כדאי לתת, ופשר להוסיף לתזונה שלו ירקות כגון חסה , גזר, כרוב (לא לתת ירקות חומציים כמו עגבניה!!!), חשוב שיהיה לו כל הזמן מים זמינים ולנקות את המצע שלו משתן גם לעיתים תכופות. ציפורניים ארוכות אפשר או לגזור את השפיץ הקטן שלהן או לשים בכלוב איזה כד חרס ואז אולי הן ישתפשפו לבד. לגבי חיסונים, אני לא לגמרי בקיאה אבל אני חושבת שאם הארנב לא יוצא מהבית והגיע ממקום מוכר אין צורך בחיסונים אבל זה כדאי לשאול בחנות חיות או לחכות לתשובה מהוטרינרית. בהצלחה

הי סיגל.

טיפול בארנבים אינו מסובך. שימי לב לנקודות הבאות: 1. הכלוב צריך להיות רחב מספיק כדי שלארנבת יהיה מספיק מקום להסתובב ולקפץ. תוכלי גם לשחרר אותה בבית מדי פעם. מצע הכלוב יכול להיות נסורת ויש אפשרות לשים חול לחתולים. לא מומלץ להתשמש בעיתונים מאחר והארנבות מכרסמות אותם והדיו עלול להיות מאד רעיל. נקיון הכלוב מאד חשוב ויש להקפיד עליו בתדירות יומיומית. 2. מזון: בחנויות ניתן להשיג מזון יבש - כופתיות. כעקרון זה מספק אך בהחלט אפשר להוסיף גם ירקות - אבל בכמויות קטנות משום שעודף ירקות עלול לגרום לשילשולים חריפים המסכנים את הארנבת. חשוב להקפיד על רחיצת הירקות והפירות הניתנים. מים טריים צריכים להיות זמינים. תנו בכלי שאי אפשר להפוך. טיפול וטרינרי. ארנבות אינן זקוקות לחיסונים אך יש וטרינרים שנותנים זריקות איבומק (איברמקטין) לטיפול בסקביאס משום שזהו טפיל משותף להן ולאדם. מעבר לכך אתם נדרשים לשים לב להרגשה הכללית- האם אוכלת\ שותה וצרכיה תקינים. לעיתים שיני הארנבת (שצומחות כל הזמן לא כשלנו) עלולות לצמוח כלפי חוץ ואז צריך לקחת לוטרינר לטיפול. כמו כן במקרים של קרחות חובה לבדוק אצל וטרינר ולעשות מגרדים. טפילים חיצוניים: כמו בחיות אחרות גם אצלם עלולים להמצא פרעושים וקרציות ואז נדרש טיפול. מקווה שעזרתי. שירי.

תגובה

לא לתת לו גזר תנו לו רק אוכל יבש שקונים בחנות ו >רק< כך הקקי לא יסריח. כן הוא יכול לנשוך - היתה פעם כתבה בידיעות אחרונות על ילד/ה שננשך/ה והאצבע כמעט נקטעה - זהירות. ציפורנים - אני גוזר לחתול שלי פעם בכמה שבועות - תבדקו עם וטרינר אם מותר גם לארנבון - אין לי מושג זו חיה מדהימה והיא מגיבה לקולות :) גיא

תשובות...

אם את כ"כ קצרת רוחח הכי טובזה ללכת לחנות לחיות מחמד ולברר שם. בגדול הם מוכרים אוכל יבש מוכן לארנבים שאותו כדאי לתת, ופשר להוסיף לתזונה שלו ירקות כגון חסה , גזר, כרוב (לא לתת ירקות חומציים כמו עגבניה!!!), חשוב שיהיה לו כל הזמן מים זמינים ולנקות את המצע שלו משתן גם לעיתים תכופות. ציפורניים ארוכות אפשר או לגזור את השפיץ הקטן שלהן או לשים בכלוב איזה כד חרס ואז אולי הן ישתפשפו לבד. לגבי חיסונים, אני לא לגמרי בקיאה אבל אני חושבת שאם הארנב לא יוצא מהבית והגיע ממקום מוכר אין צורך בחיסונים אבל זה כדאי לשאול בחנות חיות או לחכות לתשובה מהוטרינרית. בהצלחה

טיפול בארנים

אם הארנב מפחד מכם צריך ללטף אותו לתת לו מאכל שאוהב במיוחד או להביא לו משחק וצריך ללמד אותו לאכל מכף ידינו ולנסות זאת ליפחות פעמיים . אם תירצו עזרה תמיד אשמח לעזור ואפשר ליכתוב לי לכתובת.

לשירי

לא ממולץ להשתמש בחול חתולים לארנבונים. כידוע לך יש שם הרבה חומרים כימיים שמיותרים לחיה עדינה כמו ארנב. ועם כבר את ממליצה על חול חתולים: עשי טובה לארנבון וצייני שמדובר בחול פשוט, לא מתגבש וללא תוספי ריח. לרוב החולות יש אבק רב המתגבש בריאות וגורם צרות רבות, וגם הצורך של הארנב לטעום הכל לא יביא אותו רחוק....(ואולי בעצם הכי רחוק שאפשר...

הי סיגל.

טיפול בארנבים אינו מסובך. שימי לב לנקודות הבאות: 1. הכלוב צריך להיות רחב מספיק כדי שלארנבת יהיה מספיק מקום להסתובב ולקפץ. תוכלי גם לשחרר אותה בבית מדי פעם. מצע הכלוב יכול להיות נסורת ויש אפשרות לשים חול לחתולים. לא מומלץ להתשמש בעיתונים מאחר והארנבות מכרסמות אותם והדיו עלול להיות מאד רעיל. נקיון הכלוב מאד חשוב ויש להקפיד עליו בתדירות יומיומית. 2. מזון: בחנויות ניתן להשיג מזון יבש - כופתיות. כעקרון זה מספק אך בהחלט אפשר להוסיף גם ירקות - אבל בכמויות קטנות משום שעודף ירקות עלול לגרום לשילשולים חריפים המסכנים את הארנבת. חשוב להקפיד על רחיצת הירקות והפירות הניתנים. מים טריים צריכים להיות זמינים. תנו בכלי שאי אפשר להפוך. טיפול וטרינרי. ארנבות אינן זקוקות לחיסונים אך יש וטרינרים שנותנים זריקות איבומק (איברמקטין) לטיפול בסקביאס משום שזהו טפיל משותף להן ולאדם. מעבר לכך אתם נדרשים לשים לב להרגשה הכללית- האם אוכלת\ שותה וצרכיה תקינים. לעיתים שיני הארנבת (שצומחות כל הזמן לא כשלנו) עלולות לצמוח כלפי חוץ ואז צריך לקחת לוטרינר לטיפול. כמו כן במקרים של קרחות חובה לבדוק אצל וטרינר ולעשות מגרדים. טפילים חיצוניים: כמו בחיות אחרות גם אצלם עלולים להמצא פרעושים וקרציות ואז נדרש טיפול. מקווה שעזרתי. שירי.

יש לי ארנב

אני רוצה ארנב ואמי מרשה לי רק שהארנב היה במרפסת כי היא אומרת שזה מסריח זה באמת מסריח? מותר לשים ארנב במרפסת?

איך לטפל בארנב

שלום לכם. קיבלנו ארנב מתנה ואין לנו מושג איך לטפל בו מה לתת לו לאכול חוץ מגזר הידוע האים הוא זקוק לחיסונים האים הוא עלול לנשוך ומה עושים אים ציפורניים חדות תודה מראש

ארנב נושך

לארנבים יש תכונה לנשוך ואפילו די חזק, צריך להזהר עם כמות האוכלשהם מקבלים, הם מתים מהר מאוד בקיץ בשום פנים לא בשמש!

הי סיגל.

רחיצת ארנבות

שלום, ברשותי ארנבת כבת חצי שנה, והנני מעוניינת לשאול אם אפשר לרחוץ אותה, ואם כן, אז מתי.... הודה לך אם תענה, ווינטר.

איך לטפל בארנב

הארנב

הארנב אוכל גם חסה וכשה את רואה שהארנב מיים£129 זה עומר שאת לא מחזיקה טוב

האוזן של הארנב נופלת

קיבלתי ארנב נראה קטן כזה לא גדול בכלל.. והאוזן שלו אחת נופלת מה זה אומר?

הי סיגל.

שאלות דחופות!

האם מותר לשים ארנב ואוגר באותו כלוב אם אני רואה שהם מסתדרים יפה? האם מותר לארנבת לאכול את האוכל של האוגר ? או לחלופין האוגר את האוכל של האארנבת? ועוד שאלה, יש לארנבת שלי מידי פעם גיהוקים, האם זה נורמאלי? תודה רבה :)

טיפול בארנים

אם הארנב מפחד מכם צריך ללטף אותו לתת לו מאכל שאוהב במיוחד או להביא לו משחק וצריך ללמד אותו לאכל מכף ידינו ולנסות זאת ליפחות פעמיים . אם תירצו עזרה תמיד אשמח לעזור ואפשר ליכתוב לי לכתובת.

אני צריכה עזרה..

היום קניתי את הארנב הראשון שלי,ונתתי לה אוכל מכל מיני סוגים ובכמות דיי גדולה,הארנבת ישבה כל היום ואכלה מהאוכל..אני ממש מודאגת לגביה עכשיו,גם ראיתי שאחד מבני המשפחה נתן לה עגבניה.. מה לעשות? אה וגם נתתי לארנבת אוכל של אוגרים..זה בסדר בשבילה? ואיזה בקבוק מים צריך לתת לארנבים? הרגיל של האוגרים?

אסור לשים אותם יחד הם יכולים להרוג זה את זה חברה של ניסתה והארנב מת לה

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: נופר יוסף
עבור לפורום:
וטרינריה
בחר
בחר