שאלה לוטרינר

שאלה לוטרינר

יש לי כלבה מעורבת קטנה שאימצתי לפני כחודש וחצי. הכלבה בת שנה, קיבלה כבר את כל החיסונים הנדרשים (כלבת + תילוע + פרק + משושה). לפני כשבוע סיימה תקופת ייחום. בזמן האחרון שמתי לב שהכלבה גוררת את התחת על הרצפה כאילו מגרד לה שם. היא עושה את זה כמה פעמים ביום. בנוסף היא גם מתגרדת הרבה למרות שאין לה טפילים. פרט לכך היא נראית ומתנהגת ככלבה בריאה - הפרווה רכה ומבריקה והיא שובבה ומקסימה. האם היא סובלת ממשהו או שאני דואגת לחינם? וגם - האם התגלתה בעיה גם בסדרה הסגולה של נוטרה נאגטס? הכלבה קיבלה את המזון היבש שלהם בשלושת השבועות הראשונים שלה איתי.

גרירת טוסיק

לפני הכל מזל טוב על הרכישה החדשה... לגבי גרירת הטוסיק יכולות להיות שתי סיבות עיקריות: 1. תולעי מעיים (תראי אם יש תולעים קטנות ולבנות בצואה). 2. שקים אנאלים מלאים או מודלקים. הבלוטות האנאליות הן שתי בלוטות הנמצאות משני צידי פי הטבעת (בתוך הגוף) ותפקידן הפרשת חומרים הנותנים ריח "סימון" אופייני. על מנת לבדוק באם מקור הבעיה בהן כדאי לך לפנות לוטרינר שירוקן אותן (ע"י הפעלת לחץ ישיר עליהן) וכך יוכל לבחון אם גדושות (ובעצם כך גם יפתור את הבעיה אם זו הבעיה) או אם הנוזל הנמצא בהן דלקתי ואז ניתן לתת טיפול אנטיביוטי. באשר לגירודים- לכלבים, כמו לנו מותר להתגרד וזה לא אומר דבר פרט למצבים בהם הגרד מלווה בקרחות או פצעים. אז צריך לרדת לשורש הבעיה. אם הפרווה כפי שהבנתי ממך- יפה ומבריקה ללא סימנים מיוחדים- שתתגרד ותהנה... והאוכל... לא נראה לי שאם סיימה לאכול אוכל זה לפני מספר שבועות ועדיין בסדר יש לך סיבה לדאגה... שיהיה בהצלחה ולכל שאלה- אני פה. שירי.

שלום. אני מעוניינת בעצתכם לגבי רכישת קולר סרסטו לטיפול בפרעושים וקרציות. קיימים שני גדלים קטן למשקלים עד 8 קילו וגגול למעל. רכשתי בעבר את הקולר הגדול למרות שיש לי פיקינז קטן במשקל 7 קילו. האם כדאי לרכוש שוב או שאקנה את הקטן יותר? אנחנו נכנסים לעונה ה"חמה" והקולר הגדול אולי מאפשר טווח זמן ארוך יותר שלא אצטרך ל"חזק" ולשפוך על הכלב אמפולה של עוד חומר כימי מיותר. מה גם שבעלון לצרכן מצויין שלא ידוע על מקרי חלילה של הרעלה .

מה עצתכם בבקשה ? האם לא מתקיים סיכון שארכוש את הקולר הגדול יותר? האם הוא .ישחרר כמות תואמת של חומר שיחזיק יותר זמן הגנה עליו? בתודה ובצפייה לעזרה. שגית

שגית שלום,
על פניו כלב ששוקל 7 ק"ג לא נשמע לי שיש סיבה לשים את הקולר המיועד ל8 ק"ג ומעלה, יחד עם זאת אני מניחה כי ברמת הרעילות - כנראה שלא יהיה נזק ובעיקר אם חותכים את השארית....יחד עם זאת זו לא הדרך המומלצת ע"י היצרן לשימוש ולכן הכי טוב לוודא עימו.
מבחינתי, אני הייתי ממליצה לך לקנות את הקולר עד 8 ק"ג או לחילופין לרכוש כדורים נגד קרציות ופרעושים (נמכרים בחנויות ואצל הוטרינרים),
בברכת רפואה שלמה,
ד"ר גלית רובין

בברכת רפואה שלמה,

ד"ר גלית רובין - וטרינרית

מרכז רפואי וטרינרי - הכי בבית בגן יבנה

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
וטרינריה
בחר
בחר