צריכה עזרה...

צריכה עזרה...

היי כולם, אני חדשה פה ואני צריכה עזרה: מגיל 12 בערך אני רוצה לעשות קעקוע מאוד מסויים בגב התחתון שלי, אבל כמובן שזה לא בא בחשבון לדעת ההורים שלי. בעוד חודש אני אהיה בת 18 ואני ממש רוצה לעשות את הקעקוע ליום הולדתי עם הכסף שאקבל, אבל ההורים שלי לא מסכימים ואפילו יקחו ממני אפשרויות ודברים (לא חפצים) שחשובים לי את אני יעשה זאת. בבקשה תתנו לי איזשהו קצה חוט לדרך הרגעה או אפילו שיכנוע כדי שיאפשרו לי לעשות את הקעקוע בלי להיפגע אחרי זה ולהתחרט. תודה מראש לכל מי שקורא את זה, נתי

זכויות וחובות

היי נתי, אני מבינה שאת נמצאת במעין מלכוד. זה לא נעים שההורים לא מבינים לליבך בדברים מסויימים ומאיימים בסנקציות חסרות פרופורציה. אני מצטערת לשמוע שהורייך מתנגדים לקעקוע עד כדי איומים בסגנון הזה אבל מצד שני את חיה בביתם ובסופו של דבר הם משפחה ואת חייבת להבין שהמערכת יחסים שלכם חשובה הרבה יותר מכל קעקוע. אני במקומך הייתי מנסה לגרום להם להבין יותר לליבך לא בצורה של חזרות על הבקשה אלא לנסות בדרך שונה. תנסי ללמוד כל מה שאתה יכולה על הקעקועים מכל בחינה ותנסי להבין מהיכן נובעת ההתנגדות של ההורים שלך לבקשה. יש הרבה סיבות שונות: יש הורים שפשוט חושבים שקעקוע זה סמל סטטוס לפשיעה או סתם ילדותיות וטיפשות ומתביישים בילד שלהם כאשר הוא עושה קעקוע או פירסינג. לפי הפסיכולוגים זו אחת הסיבות העיקריות להתנגדות של הורים. יש הורים שמתנגדים כתוצאה מטראומה רגשית (שואה למשל), יש כאלו שחרדים לבריאות הילד. כל סיבה שונה לחלוטין. יש גם הורים שפשוט נהנים מהעובדה שיש להם את הכח לא לתת לילד שלהם לעשות בגופו כרצונו. מצד אחד חשוב שתביני שאת יכולה לעשות כל מה שתרצי בגופך מכיוון שהוא שייך לך, עם זאת חשוב מאוד לחיות בשלום בית עם הורים ומשפחה. אולי להמתין עד שתצאי מהבית יהיה פיתרון מוצלח יותר. המתנה בקעקועים היא הרבה פעמים דבר מבורך. זה הרי דבר שלא נעלם ולא עובר. בקיצור - אין ספק שזו החלטה שאת צריכה לעשות עם עצמך אבל לדעת ששום דבר לא בוער ולתת לדברים החשובים באמת את הכבוד הראוי להם. דבר אחרון, אני מזמינה בצורה רשמית את שני ההורים שלך לפורום. כאן הם יוכלו לקבל תשובה על כל שאלה שרק עולה להם בראש בצורה מכובדת ובוגרת. בהצלחה, ואני אשמח לתגובה :-) אפרת

כמה דרכים:

1.נסי להסביר להם שאת כבר בת 18 וזה גיל שבו את שולטת על עצמך. 2.נסי לשאול אותם מה מפריע להם בזה שאת עושה קעקוע? 3.נסי להביר להם שכיום כל סטודיו מוכר פועל ברשיון משרד הבריאות! 4.קחי אותה אל הסטודיו שבו את מתכוונת לעשות את הקעקוע ושם המקעקע יסביר להם את רוב הדברים הדרושים 5.בהצלחה:)

זכויות וחובות

היי נתי, אני מבינה שאת נמצאת במעין מלכוד. זה לא נעים שההורים לא מבינים לליבך בדברים מסויימים ומאיימים בסנקציות חסרות פרופורציה. אני מצטערת לשמוע שהורייך מתנגדים לקעקוע עד כדי איומים בסגנון הזה אבל מצד שני את חיה בביתם ובסופו של דבר הם משפחה ואת חייבת להבין שהמערכת יחסים שלכם חשובה הרבה יותר מכל קעקוע. אני במקומך הייתי מנסה לגרום להם להבין יותר לליבך לא בצורה של חזרות על הבקשה אלא לנסות בדרך שונה. תנסי ללמוד כל מה שאתה יכולה על הקעקועים מכל בחינה ותנסי להבין מהיכן נובעת ההתנגדות של ההורים שלך לבקשה. יש הרבה סיבות שונות: יש הורים שפשוט חושבים שקעקוע זה סמל סטטוס לפשיעה או סתם ילדותיות וטיפשות ומתביישים בילד שלהם כאשר הוא עושה קעקוע או פירסינג. לפי הפסיכולוגים זו אחת הסיבות העיקריות להתנגדות של הורים. יש הורים שמתנגדים כתוצאה מטראומה רגשית (שואה למשל), יש כאלו שחרדים לבריאות הילד. כל סיבה שונה לחלוטין. יש גם הורים שפשוט נהנים מהעובדה שיש להם את הכח לא לתת לילד שלהם לעשות בגופו כרצונו. מצד אחד חשוב שתביני שאת יכולה לעשות כל מה שתרצי בגופך מכיוון שהוא שייך לך, עם זאת חשוב מאוד לחיות בשלום בית עם הורים ומשפחה. אולי להמתין עד שתצאי מהבית יהיה פיתרון מוצלח יותר. המתנה בקעקועים היא הרבה פעמים דבר מבורך. זה הרי דבר שלא נעלם ולא עובר. בקיצור - אין ספק שזו החלטה שאת צריכה לעשות עם עצמך אבל לדעת ששום דבר לא בוער ולתת לדברים החשובים באמת את הכבוד הראוי להם. דבר אחרון, אני מזמינה בצורה רשמית את שני ההורים שלך לפורום. כאן הם יוכלו לקבל תשובה על כל שאלה שרק עולה להם בראש בצורה מכובדת ובוגרת. בהצלחה, ואני אשמח לתגובה :-) אפרת

מניסיון אישי...

היי נתי... את הקעקוע שלי עשיתי לקראת השחרור מהצבא ולקח לי משהו כמו שנה עד ההחלטה וקביעת התור. במשך שנה ישבתי על האינטרנט ואספתי מידע,כמובן שבמשך כל התקופה הוריי ראו אותי מתעסקת עם קעקועים. גם לא רבתי איתם או היתי תלויה בהם כי בסופו של דבר היתי בצבא,רחוקה מהבית והיתה לי את המשכורת שלי שאומנם לא היתה גבוהה אבל הצלחתי לחסוך לקעקוע.פשוט אמרתי להם במשך שנה שלמה שאני הולכת לעשות קעקוע מתישהו.בהתחלה הם חשבו שאני סתם מדברת שטויות ואז ראו שאני רצינית. כשעשיתי אמא שלי לקחה את זה מאוד קשה ,אבל אחרי שבוע שבועיים נרגעה. לדעתי אין טעם שתגידי להם שאת כבר בת 18 ואת רשאית לעשות בגופך מה שאת רוצה (למרות שזה באמת ככה) זה לא מה שישכנע אותם,אולי אפילו רק יחזק את התנגדותם.מבחינתם את עדיין הילדה הקטנה שלהם וגיל 18 זה רק גיל 18. גם לא שווה שיהיה מצב של כסאח בינך להורים, כי אחרי הכל הם המשפחה שלך ואין מה לעשות. כמו שאפרת אמרה,אולי באמת כדאי שתחכי עם זה כמה זמן,עד שתהיי עצמאית יותר ותלויה בהם פחות,הרי הקעקוע לא יברח לשום מקום. בכל מקרה, תהיי שלמה ב100% עם מה שאת עושה והרבה הצלחה

תודה....

אפרת, רמי, anje1, aniaaaa, ולכל מי שהגיב קראתי את התגובות של כולכם, ואני ממש מודה לכם. אני רואה איך ההורים שלי מסתכלים על עניין הקעקועים, הם מפחדים על הבריאות שלי ולא מעבר. אני לא רוצה לצאת ממקום של כוח אליהם כי הם אינם מתייחסים אלי בצורה כזו. זה פשוט נראה שכל עוד אני תחת הגג שלהם זה לא יקרה.... חשבתי על אפשרות של קעקוע במקום מוצנע כך שהם לא יראו, אבל זו כמובן שלא תשובה לבעיה. בכל מקרה כנראה שבזמן הקרוב זה לא יקרה, וכפי שחלקחם אמרתם ייתכן שזה לטובה... תודה רבה לכולכם, וכל הכבוד למארגני הפורום- הוא נורא חשוב.

צריכה עזרה...

היי כולם, אני חדשה פה ואני צריכה עזרה: מגיל 12 בערך אני רוצה לעשות קעקוע מאוד מסויים בגב התחתון שלי, אבל כמובן שזה לא בא בחשבון לדעת ההורים שלי. בעוד חודש אני אהיה בת 18 ואני ממש רוצה לעשות את הקעקוע ליום הולדתי עם הכסף שאקבל, אבל ההורים שלי לא מסכימים ואפילו יקחו ממני אפשרויות ודברים (לא חפצים) שחשובים לי את אני יעשה זאת. בבקשה תתנו לי איזשהו קצה חוט לדרך הרגעה או אפילו שיכנוע כדי שיאפשרו לי לעשות את הקעקוע בלי להיפגע אחרי זה ולהתחרט. תודה מראש לכל מי שקורא את זה, נתי

מקווה שיעזור

תחשבי טוב לפני שאת עושה ואיפה,ואם את רוצה עצה ,אז תעשי במקום נסתר,שהרי קעקוע עושים כדבר אישי קודם כל,אבל אם המקום דווקא שם אז תחכי עד שתצאי מהבית לבית משלך,אז תהי גם משוחררת,

הנה משהו שיעזור

פשוט תעשי כמו ידידה שלי עשתה הלכה עשתה וישר הראתה להורים שלה מה הם כבר אמרו לה , כלופ מה הם כבר יכולים לעשות ואחרי יומיים הכל חזר אצלם לשיגרה
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קעקועים
בחר
בחר