שאלה למומחה: קעקוע ופסוראיזיס

שלום לך, יש לי דילמה. כבר 3 שנים שיש לי סקיצה לקעקוע (בגודל של מרובע 15X15, צבעוני, על השכם) אבל... יש לי גם מחלת עור בשם פסוריאזיס. העניין הוא שהמחלה אף פעם לא באה לידי ביטוי לא התפרצה ולא הפריעה לי מעולם אבל רופא עור שבחן אותי קבע כי היא קיימת והמליץ לי לא לעשות את הקעקוע משום שיש אפשרות שהדבר יגרום להחלמה לקויה של העור או קילוף מתמיד של שכבות העור העליונות שעל הקעקוע והוא אומנם גם ציין שהסיכווים לכך קלושים אבל הם קיימים.... מצד שני (אומנם לא באותה רמה) יש את המקעקעים עצמם שטוענים שיש להם לקוחות עם פסוריאזיס קשה בהרבה משלי שאשכרה פעיל ולא קרה להם כלום אחרי הקעקוע.... מה דעתך? אודה לך על כל פרט שתוכל לתת לי על המחלה בהקשר לקעקועים, כל הפניה לחומר מקצועי בעניין (עדיף באינטרנט) יעזור. וכמו כן, גם דעתך האישית חשובה לי. בתודה מראש. עוז.

שלום רב.

המצב הוא אכן בעייתי. אני מבין את הרצון שלך לעשות את הקעקוע אבל אני חייב לומר לך שבאופן מקצועי ואישי, עד כמה שהפסוריאזיס שלך סמוי, אני לא הייתי מקעקע אותך, אלא אם רופא עור היה נותן אישורו לעניין. מקעקע הוא לא רופא, והנסיון שיש למקעקעים עם פסוריאזיס הוא לא נסיון מקצועי. מקעקע (שאינו רופא) לא יודע להבחין בין פסוריאזיס על כל סוגיו השונים, ומתי יש סיכוי להתפתחות של מוקד איזורי ומתי לא. מקעקע רק יכול לומר על מקרים שהוא הכיר ועבר - וזה לא אינדיקטור מוצלח מספיק מכיוון שאין למקעקע מושג מה היה באמת התהליך שעבר על האדם בעור אלא רק על הרמה השטחית ביותר. אני הייתי ממליץ לך לנסות ולגשת ליותר מרופא אחד לחוות דעת. דעתם של רוב רופאי העור בכל הקשור לקעקועים היא מעט משוחדת, הם לא אוהבים שמישהו מתערב להם בחלק גוף שלהם, ובמיוחד לא מקעקעים. תנסה לגשת ליותר מעוד רופא אחד אפילו ולהתייעץ איתם אני יודע שזה תהליך ארוך אבל חיכית שלוש שנים אז מה זה עוד כמה חודשים. מבחינת חיפוש מידע, ברוב המקומות קשה למצוא מידע אמין רפואי בנוגע לקעקועים ביחד עם פסוריאזיס, אבל הרעיון הוא השיוך של הקעקוע במקרה הזה לקבוצה של מצבי Skin Trauma. התופעה המתרחשת של פיתוח הפסוריאזיס אחרי הקעקוע (או אחרי הטרקאומה הנגרמת לעור) נקראת: "Koebner phenomenon". חיפוש אחרי מושג זה ייתן לך מושג יותר טוב באשר להשלכות ולהתםתחות של התופעה עצמה. הנה לינק לאתר בו יש הסבר מאוד פשטני: http://www.skincarephysicians.com/psoriasisnet/BasicFactsAbouttheNonGenetics.htm בהצלחה ואני מקווה שתוכל בסוף לעשות את הקעקוע. הנרי
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קעקועים
בחר
בחר