ממש ממש הפחיד אותי...............האם לכם התשובה?

אחרי שקראתי כאן במדור ה"קבצים" על הצבעים שמשמשים לקעקוע שהם יכולים/עלולים לסרטן.....האם זה נכון? האם ידוע לכם על מקום שאכן משתמש בצבעים שנחשבים "טובים"? אחרי הכל אני לא איזה סובארו מודל 83 שזקוק לצבע :-) אני הייתי כבר על סף עשיית קעקוע ואחרי שקראתי את זה יהיה לי ממש קשה להתמודד עם כתבה כזאת...אני אשמח לדעת שזה לא כלכך נכון.....

האם ה"איום" תקף רק על צבעים מיוחדים (אולי זוהרים או צבעים מיוחדים)? או על כל צבע באשר הוא אפילו שחור או ירוק

האם ה"איום" תקף רק על צבעים מיוחדים (אולי זוהרים או צבעים מיוחדים)? או על כל צבע באשר הוא אפילו שחור או ירוק שהם צבעי בסיס בקעקוע - תודה

שלום brokenflag וברוך הבא לקהילה :-)

דבר ראשון, אני רוצה להגיד שאני מאוד שמחה שהגעת עד הלום :-) אני מתכוונת לומר שבתור מישהו שחושב להתקעקע, זה מצויין שהגעת לקהילה שלנו, קראת את המאמרים ואתה שואל שאלות. זה מראה שאתה מתייחס לעניין ברצינות הראויה לו. ולעניין השאלה שלך - אני מניחה שאתה מתכוון לכתבה שהתפרסמה ב"מעריב" לפני כחודש, ודנו בה בפורום לאחר פרסומה. ראשית, אני רוצה להפנות את תשומת לבך לעובדה שהרופא שהתראיין בכתבה, ד"ר זאב חורב, הוא רופא ילדים ולא רופא עור. אני חלילה לא ממעיטה בערך דעתו של ד"ר חורב, אולם היא לא ממש רלוונטית לענייננו, והעובדה שכותבי הכתבה לא טרחו לערוך תחקיר מעמיק ולקבל חוות דעת מרופא עור, שמתעסק בתחום, מורידה קצת מהאמינות של הכתבה. ולעניין עצמו - צבעי קעקועים. אם המקעקע שבחרת עובד עם ציוד תקני, אין סיבה לדאגה. רוב המקעקעים משתמשים בצבעים שנקנים מספקים מורשים ומאושרים ע"י ה- FDA האמריקני (שהוא האיגוד שמאשר את כל התרופות, המוצרים הקוסמטיים וכו' לשימוש, כמו משרד הבריאות אצלנו). הצבעים השונים המשמשים לקעקועים מבוססים על אותם מרכיבים שמהם שמהם מורכבים מוצרים קוסמטיים (למשל איפור). בכל מקרה, אתה יכול לבדוק את המכונים השונים לפי הכללים שאתה יכול למצוא במאמרי הפורום, ובנוסף - אתה תמיד יכול להרים טלפון למכון ולשאול באיזה צבעים הם משתמשים, ולחזור אלינו עם התשובה, ונשתדל לעזור לך משם. אני מצרפת לך שני לינקים למאמרים שאולי יוכלו לעזור. מקווה שעזרתי להרגיע אותך קצת, ושוב - אני מאוד שמחה שאתה בודק וחוקר ושואל - ההחלטה לעשות קעקוע היא באמת משהו שצריך להתייחס אליו בכובד ראש:-). בהצלחה :-) נעמה.

האם ה"איום" תקף רק על צבעים מיוחדים (אולי זוהרים או צבעים מיוחדים)? או על כל צבע באשר הוא אפילו שחור או ירוק

האם ה"איום" תקף רק על צבעים מיוחדים (אולי זוהרים או צבעים מיוחדים)? או על כל צבע באשר הוא אפילו שחור או ירוק שהם צבעי בסיס בקעקוע - תודה

תוספת נוספת

כמו שאפשר לקרוא בכתבה, התחקיר המדובר וממצאיו נעשו באנגליה ולא בישראל. אנגליה היא מקום בו יש כמה וכמה מקומות שמייצרים דיו לקעקועים לעומת ישראל בה אין אף לא מפעל אחד. רוב הבעיה שמתוארת בכתבה נוצרת מבעיית פיקוח פנימית של המדינה שנותנת לארגונים קטנים וחובבניים להפיץ את הסחורה הלא מפוקחת כראוי שלהם בשוק הפתוח. בארץ רוב המקעקעים עובדים עם דיו אותו הם קונים דרך ספקים מסודרים המייבאים את הדיו שלהם מחו"ל מחברות מוכרות וטובות, שבטיחות הצבע שלהן עמד במבחן הזמן. אין ספק שיש בעיית פיקוח גלובלית בכל נושא הדיו מכיוון שאפילו ארגון ה-FDA (Food and Drug Administration) לא מפקח את הנושא לעומקו ולא חוקר ממש כל מוצר ומוצר שיוצא לשוק אלא עובד יותר על החומרי צבע בדיו שנקראים גם מיקרו-פיגמנטציה, וגם זה לא נחקר בהקשר של קעקועים. רוב הידע שנצבר בכל הקשור לערבובים של גוונים תועד ונלמד על ידי מקעקעים, מקועקעים ויצרני דיו שונים במשך הרבה מאוד שנים. בקיצור, צר לי, אבל תשובה סופית ממש קשה לתת בעניין הזה. באופן אישי אני יכולה לומר בביטחון מלא שמקעקע טוב ומקצועי יהיה בעל אינטרס לשמור היטב על בריאותו ועל בריאות הלקוחות שלו ויעשה כל מאמץ אפשרי כדי להבטיח שהדיו שאיתו הוא עובד הוא איכותי וטוב. זה עוד סיבה שמכריחה אותנו להיות פחות פזיזים ויותר קפדנים בבחירת המקעקע שלנו. מקעקע שמשקיע באומנות שלו ובלקוחות שלו ישקיע גם בבריאות המוצרים שאיתם הוא עובד. אני ממליצה לכל אחד ואחת מכם להתעניין אצל המקעקע עם אילו חברות דיו הוא עובד. ישנם מקעקעים שקונים את הדיו מוכן בבקבוקים ויש כאלו שקונים אבקות ומערבבים אותן במתכונים אישיים (שזו דרך טובה ובטוחה אם המקעקע יוד עמה הוא עושה). חשוב להתעניין ולשאול ולא להתבייש, ומי שאינו טוח בתשובת המקעקע ורוצה לברר בקשר לשם החברה שנאמר לו מוזמן, כמו שכבר ציינה נעמה, לשאול זאת בפורום ואנחנו נעזור. שאלת על צבעים זוהרים, ישנו סוג מסויים של צבעים שזוהרים באור אולטרא סגול שעימם יש בעיה מיוחדת. הם נקראים: UV Color. Fluorescent Ink או Black Light Ink היו צבעים שהשתמשו בהם הרבה בתחילת שנות התשעים. אכן מדובר בדיו לקעקועים שאמור להיראות רק באור אולטרא סגול. כיום אין כמעט מקומות המשתמשים בדיו זה. הסיבה לכך היא שהוא גרם לאינסוף בעיות, החל מגירויים וגירודים באזור הקעקוע שנמשכו עד אפילו שנים לאחר עשייתו ועד לדהיית הצבע עד למצב בו הוא נראה גם ללא אור אולטרא סגול בעיקר בגוון חום שאינו אחיד. שימוש בדיו זה ידוע כלא בריא ובארץ לדעתי אין מקומות עושים קעקועים שכאלה. הסרה של קעקועים כאלה היא בעייתית מכיוון שבמהלך טיפולי הלייזר הדיו "מופעל" וזוהר ודבר זה גורם לבעייתיות להתמקד בדיו באזור מסויים. בקיצור - לא מומלץ! מקעקע איכותי לעולם לא יעבוד בימים אלו עם דיו שכזה. בגדול כל מה שנשאר לי לומר הוא שלשמחתי בארץ יהיה קשה מאוד לאתר דיו שאינו איכותי מכיוון ששוב, הרוב נקנה דרך ספקים וחברות גדולות ואיכותיות. אפרת

היי, אין שום בעיה עם דיו לקעקועים, אילו היתה לא היו מתקעקועים כל כל הרבה בעולם וכל כך הרבה שנים.

יותר מזה. יותר ויותר נעשים מרכיבי הדיו ל"ירוקים" כלומר, מרכיביהם היום עוד יותר ידידותיים לעור.

דיו UV, לעומת זאת מאד לא בריא כי הוא מכיל חומרים "רעים" כספית או עופרת וכו. שזה רעיל.

מקווה שהרגעתי אותך. :)

דוריס אלוף

מקעקעת מקצועית,

מלמדת קעקועים והדמיית שיער.

מתמחה באיפור קבוע אומנותי ופארא רפואי

מקעקעת אומנותית בעיצוב אישי

רמת דיוק גבוהה במיוחד

הדמיית שיער

נסיון מוכח, מקצועיות רבה

משתתפת וזוכה בתחרויות

מופיעה בכתבות במגזיני יופי בארץ ובחו"ל

היי חברים