קעקוע כתף

קעקוע כתף

אנשים בוקר טוב. ככה היה לי קעקוע שחשבתי עליו משהו כמו5 שנים מצאתי אותו ברשת בשלהי המאה הקודמת . בכול אופן נאבד לי הקובץ וגם הדפסה (שהייתה למקרה שיאבד לי הקובץ) רציתי לדעת אולי אתם מכירים כאן גלריות גדולות שאולי הדוגמא נמצאת שם התיאור - באמצע הקעקוע הוא פנים של שמש יושנת בין העיגול הפנימי של הפנים לבין הלהבות יש מים עם כוכבים.? מישהו אולי מצליח לזהות ? דבר שני אולי יש לכם הצעות לקעקועים על הכתף ? תודה. אמרו פעם שוטי הנבואה - מי שנולד הרוויח .

היי דני וברוך הבא לפורום :-)

אני אתחיל בלומר שזה נפלא שאתה משקיע את הזמן הראוי כדי לחשוב על הרעיון של קעקוע כמו שצריך. הרבה ניגשים לקעקוע בקלות ראש ונשארים עם דוגמה שנבחרה תוך שתי דקות ולא קשורה אליהם כלל... אתה מתחיל נכון וזה כבר מצויין. הבעיה היא כזאת, בעולם הקעקועים ישנו מעין חוק בלתי כתוב לפיו מקעקע שהוא מקעקע איכותי וטוב לא יעתיק קעקוע של מקעקע אחר. הכוונה היא שאם מישהו יבוא למקעקע ויראה לו תמונה של קעקוע שהוא רוצה לעשות המקעקע האיכותי יסרב. הסיבות לקוד התנהגותי זה הן רבות והעקרונית שבהן היא העובדה שהרבה פעמים מקעקעים מעצבים באופן ספציפי בשביל הלקוח את הדוגמה כדי שהלקוח יוכל להנות מעבודה שהותאמה אישית לא ושתהיה מקורית. לקחת את אותה הדוגמה בעצם פוגע בכוונה הראשונית של המקועקע - וזה פשוט דבר שאינו הוגן. תאר לך שאתה ניגש למקעקע, עובד איתתו על רעיון שיהיה מקורי לחלוטין לך ויתאים לאופי שלך, משלם גם בזמן וכוח וגם בכסף על העיצוב המקורי ואז בא אדם אדם ופשוט מעתיק. זוהי אינה הרגשה נעימה כלל ועל כך יוכל להעיד אחד מחברי הפורום שקעקוע שעוצב במיוחד בשבילו נגנב ממש כאן בארץ. אני יכולה להוסיף רק שאני עוד לא נתקלתי במקעקע איכותי שמעתיק קעוקעים מה שאומר שאם מישהו מעתיק קעקוע הוא עושה זאת בצורה גרועה ועדיף לא לעשות אצלו את הקעוקע בכל מקרה. שאלת גם אם יש לנו הצעות לקעקועים על הכתף - אין דבר כזה "קעקוע שמתאים לכתף". מה שמומלץ לעשות זה לחפש סגנון אומנותי או רעיון לקעקוע ואז להתאים אותו למבנה האיבר שעליו רוצים להושיב אותו. אם נניח אני רוצה לקעקע על השכמה אז אני הייתי הולכת על משהו שהוא בעל צורה כללית של משולש או טרפז שזורם עם הצורה הטבעית של השכמה שלך ואם הגודל שלה. במידת האפשר והרצון - לא לפחד להגדיל את הקעקוע! קעקוע גדול יותר שמותאם למבנה של האיבר נראה הרבה יותר טבעי מאשר קעקוע קטן שתקוע באמצע בלי שום קשר. מה שאתה כן יכול לעשות זה להמשיך ולחפש רעיונות שמוצאים חן בעיניך ואז לגשת למקעקע ולבקש ממנו לעצב בהשראתם את הקעקוע הבא שלך, כך גם אתה תוכל להנות מקעקוע אישי ומקורי. האופציה השניה היא פשוט להשתמש בדוגמות שיש בחוברות הפלאש (חוברות הדוגמות) במכונים השונים. בנוגע לחיפוש הדוגמה שאתה מתאר, זה מתאים לכמה דברים שראיתי במכונים בעבר אבל אני ממש לא יכולה להיות בטוחה. אולי שווה לך לעשות סיבוב רגלי במכוןנים שונים ולחפש בחוברות הדוגמות את הדוגמה שאתה מתאר. חוברת הדוגמות שיש במכונים נקנות מחברות שונות שמציאות דוגמות למכירה ולכן אם אני הייתי מציגה אותן כאן זו היתה בעצם עבירה על החוק. הצעתי לך היא כזאת, שם והסתכל על כמה שיותר אתרים של מקעקעים מוכשרים מחו"ל וחפש השראה לסגנון אומנותי בין הקעקועים שלהם. הה לינק לרשימה של אתרים כאלו: http://www.geocities.com/wallatattoos/bmlinks אחרי כן גש למקעקע תשבחר בקפידה ושם איתו על עיצוב מקורי או שתחפש אצלו בחוברות, אני בטוחה שלמקעקע מוכשר לא תהיה בעיה לצייר לך משהו שיתאים לך ויכלול בתוכו את הרעיון של השמש. עם זאת - אל תצפה לכך שמקעקע יוציא בדיוק את מה שיש לך בראש מכיוון שהוא לא ראה את הדוגמה. הנה אתר שתוכל להתחיל איתו את החיפוש להשראה - אתר של מקעקע הונגרי בשם בוריס: http://www.boristattoo.zalaszam.hu עוד אני מציעה לך לקרוא את ההודעה הבאה: http://community.walla.co.il/ts.cgi?tsscript=f/m/object&id=8542778 ובנוסף, אני מציעה לך לקרוא את המאמרים השונים ואת התשובות לשאלות נפוצות שיש לנו בקהילה היישר מעל הפורום. צירפתי לינקים להודעה. אני יודעת שבוודאי העמסתי עליך קצת יותר ממה שציפית לו... אחרי הכל רק רצית עזרה בלמצוא דוגמה :-) אבל אני מקווה שבכל זאת תוכל לעשות שימוש נכון בכל המידע שזרקתי ליך ושזה אכן יעזור לך להיכנס לעולם הקעקועים בצורה יותר קלה ואיכותית, אחרי הכל - זה ממכר :-) אפרת

תגובה לדלוקס

תודה רבה החומר מאוד מקיף וממש לא העמסת עלי משהו .. נהפוכו תודה על ההשקעה אני מניח שחלק ממנה באה בעקבות .. שאין מה לעשות עכשיו !!!! בכול אופן עכשיו ברצינות. הסתכלתי בפורום וראיתי את הדעה הזאת .. שמעי היא מענינית אבל באיזה שהוא מקום סליחה על הבוטות זה פלצנות לדעתי .. סבבה השקעתי במחשבה על קעקוע אולי למישהו אחר הוא גם מתאים למה לא ? אם אני יראה קעקוע שלי על מישהו אחר אני חושב שהדבר לא יאכזב אותי להפך אני יהיה דווקא גאה בזה שהשפעתי על עוד אנשים לעשות את דוגמא היחודית שלי. אפשר להשליך את זה על עוד המון נושאים בחיים. לדוגמא מוסיקה אני בטוח שיש לך מוסיקה של אמ פי 3 על המחשב. וזה מתחבר לאותה נקודה . למה את לא קונה את הדיסק המקורי . אחרי שהאומן השקיע כולכך הרבה... נקודה למחשבה בישבלך. דבר שני תודה על העזרה של ההתחלה אבל קעקוע אחד כבר יש לי. ובנוסף הרבה אנשים עשו אחרי בהמלצתי אז ככה שאני יוכל להסתדר אבל בכול אופן תודה רבה על העזרה. וכול הכבוד על הרצינות שיש כאן בפורום. נקודה נוספת אני שמח על זה שאת מעקשת שאנשים צריכים לחשוב הרבה זמן לפני שהם עושים קעקוע ... זו נקודה נכונה למחשבה. אגב . סליחה אבל לא קלטתי את השם שלך

אתה קצת התבלבלת כנראה...

האנלוגיה למוזיקה בmp3 היא הרחק מקשורה לכל הסיפור ושונה לחלוטין מהסיטואציה שאנחנו מדסקסים. כשאתה מוריד את הקובץ ב-mp3 אתה לא משנה את היצירה ואתה לא מעתיק אותה ומציג אותה כשלך. אנלוגיה נכונה הייתה לו היית מוזיקאי והיית מחפש הרבה באינטרנט ומוצא שיר ממש ממש טוב - ואז היית פשוט מעתיק את הלחן והמילים ומציג אותם כשלך. עכשיו אתה מתחבר יותר לנקודת המבט? עכשיו תבין שמקעקעים הם אומנים. מקעקע שמשקיע הרבה זמן ומעצב דוגמה ללקוח באופן אישי מצפה שאותו הקעקוע יישאר בגדר יצירה פרי עיטו שהיא מקורית. אם מקעקע אחר בא ומעתיק את היצירה בלי לחשוב פעמיים זה רק מראה כמה שהוא חסר יכולת אלתור וחסר הערכה לעובדה שהיצירה היא לא שלו ושמישהו אחר עבד עליה. בקיצור - אותו מקעקע הוא לא ממש אמן ותאמין לי שלא מסוגל להוציא קעקוע ברמה. תקרא לזה פלצנות, אבל אני יכולה לחתום לך שאם תלך למקעקע והוא יסכים לעשות לך את הקעקוע שתציג לו מתמונה אתה תישאר עם קעקוע מכוער וחסר רמה לשארית חייך. אתה יכול לחשוב שאני מתפלצנת אבל בתכל'ס אני לא אהיה זו שתישאר עם התוצאה העגומה בעור שלי. עיצה קטנה: כאשר נכנסים לתחום חדש נהוג לבחון את האתיקה שבתוכו ולא להתנשא מעליה כי בסופו של דבר קוד המוסר הוא מאוד פשוט ומי שחושב שהוא חכם יותר סובל מזה. לכל תחום ותחום יש את הנוהגים שלו וכדאי מאוד לגלות כלפיהם סובלנות ולחקור ולהבין מהיכן הם הגיעו כדי להנות מאותו התחום בצורה האולטימטיבית. האמת שהייתי יושבת ומסבירה לך גם שקעקוע זה עניין אישי ויש מעין סיפוק עצמי וביטוי מיוחד בלשבת עם המקעקע ולהתאים לך משהו באופן אישי, אבל יש לי הרגשה שלא תוכל להתחבר לזה כרגע. אני רק יכולה לומר לך שקעקוע שעבדת עליו עם המקעקע במשך הרבה זמן והשקעת בו הרבה ביטוי עצמי הוא משהו משלך, ואם מישהו מעתיק אותו אי אפשר להתחיל ולתאר את עוגמת הנפש שיכולה להיגרם מכך. אתה מוזמן לכבד את זה ואתה יכול גם לדרוך על זה - כרצונך. אף אחד מלבדך לא יסבול מהתוצאות. אגב, השם שלי כתוב ממש בסוף התגובה הקודמת שלי (וגם בזו ובכל תגובה שלי). אפרת

ידידי , יש לך עוד דרך ארוכה

אני יתחיל בשניי דברים שאמרת ואמשיך במה שלי יש להגיד ההשוואה לשירים היא לא לעניין , שכן אתה גונב שיר - כסף ולא את הרעיון - במידה ונשליך לעניין השירים כדי שגם אתה תבין מדובר על זה שלהקה תיגנוב קטע מוזיקלי ממישהו אחר וזה לא יעלה על הדעת , לא כך? המשפט.. "בזה שהשפעתי על עוד אנשים לעשות את דוגמא היחודית שלי" הוא קצת מוזר , לא? הרי אם עוד מישהו עשה את הייחודי לך הרי הוא כבר לא ייחודי. ודבר אחרון אישי אני וגם חלק נכבד מאנשי הפורום עושים מאמץ גדול בבחירת הרעיון לקעקוע שלנו והמקעקע כדי ליצור לנו משהו אישי ואני לא יכול לתאר את האכזבה ממקועקע שיגנוב משהו שאחר כה התאמץ בשבילו וכה אישי או ממקעקע שיסכים לעשות את העבודה. לכן אם אתה קראת קצת אחורה בפורום וחשבת עם עצמך ועדיין אתה חושב שזה בסדר אז דבר ראשון אתה מחמיץ את כל רעיון הקעקועים וגם אדם קצת רשע ודבר שני כנראה שמקומך לא בקרבנו

תגובה לדני, ולא מאפרת.

דני יקר, דבר אחד בטוח, פלצנות זה לא! אני רוצה לראות אותך ישוב ומשקיע מזמנך הפנוי על בחירת מקעקע, בחירת סגנון, בחירת צבעים, זמן עשיה, כסף טוב שאתה עבדת בשבילו וחסכת ואז מגיע אותו אחד שרואה את העבודה באינטרנט מחליט שזה מתאים גם בשבילו בלי לשאול אותך או את המקעקע שלך ומחליט שהוא גם עושה את אותו עבודה, הרי מה הבעיה? זה רק קעקוע נכון? אז הנה הבעיה, בנושא כ"כ אישי כמו קעקוע, כן מדובר בבעיה, ואני לא יודע מה איתך אבל עם היה מתברר לי שמשהו העתיק את הקעקוע שלי אני הייתי מתעצבן ואפילו יותר. אני מנחש שהקעקוע הראשון שלך נבחר מתוך חוברת ככה שיותר מחשבה לא הושקע בעיצובו ובבחירתו.... נקודה למחשבה בשבילך.... גלעד

אחי , תוספת קטנה

את הקעקוע הראשון שלי עשיתי בגיל 17 ובחרתי אותו מחוברת , גם את השני בחרתי מחוברת שנה א"כ. כעבור כמה זמן היתי ביום כיף בצבא בחוף גולן ובאותו היום ראיתי את הקעקועים שלי על אנשים אחרים והדבר הזה גרם לי להבין שאני מפספס משהו גדול בתרבות הקעקועים האמיתית ולא הקעקוע לצורך פוזה. כמו שאחרים כבר כתבו קעקועים זאת מחלה ולכן בתוכי רציתי עוד אחד אבל הבאסה שהיתה לי מהתקרית לא נתנה לי את הכוח לקעקוע נוסף. מאז חקרתי את הנושא קצת יותר לעומק נפתחתי לסגנונות שבהתחלה לא הבנתי מה יפה בהם ולמדתי מה אפשר לעשות ולדרוש ממקעקע . את הקעקוע האחרון שלי עשיתי לפני כחצי שנה וזה הבדל של 7 שנים מזה שלפניו , רק אז הרגשתי בשל כדי לעשות משהו שאני יהיה שלם איתו. בחרתי מקעקע , נפגשתי איתו מספר פעמים כדי לעצב את מה שרציתי לשביעות רצוני , היו דברים שהוא המליץ ונוכחתי לראות שהצדק איתו וכאלה שאני רציתי ולבסוף עוצבה הדוגמה לשביעות רצוני המלאה. לאחר כל זה אם אני אדע שמישהו גנב את הרעיון שלי אין ספק שזה יבאס אותי. ועכשו תחשוב: מה אתה רוצה ? קעקוע אישי , שלך , שאין לאף אחד ושעוצב לפי הרעיון שלך ולפי הגוף שלך על ידי המקעקע וסגנונו היחודי? או שאתה רוצה קעקוע שיש לעוד מספר אנשים בארץ ובעולם סטנדרטי , משעמם נטול כל חלק מימך , שנלקח מחוברת? הבחירה נראת לי טריוויאלית. אל תעשה את השגיאה שהרבה עשו והביאה אותם לקעקוע משמים ולא מקורי , נסה לילמוד מנסיונם של אחרים.

יחודייות...

אוקי, נתחיל שוב מ"ברוך הבא לפורום"... תמיד שמחים לראות אנשים חדשים ולהעביר דעות וחוויות... תרשה לי לחוות את שלי: אמרת במשפט אחד את המושג הנפלא "יחודי" ביחד אם "עוד מישהו יעשה אותו".... אני יכול להתחיל להטיף פה שזה לא בסדר, זה לא יכול להיות, איך יחודי ומפוזר ברבים?! אבל אני לא אעשה זאת (למרות שבערמומיות "דחפתי" את הנושא:)). לך לא אכפת, אוקי, מקובל... לך לא אכפת!!! ושוב, לך!!! יש אנשים שכן אכפת להם, והם השקיעו זמן וכסף ומחשבה ובחירת מקעקע מתאים שגם הוא השקיע זמן רב בעיצוב ותכנון, זו (בפשטות) גנבה!!! לך לא אכפת, בסדר, תעשה מה שאתה רוצה, אבל אתה לא יכול להגיד שככה זה! אני לא גונב MP3, כן אני משתמש גם במקרה הזה במילה גנבה, אין לי שיר אחד ב-MP3, אף דיסק צרוב, סרטים אצלי מקוריים ואפילו משחקי מחשב... אני לא מנסה להצטדק, ואני בטוח שתטיף לי שאני היחידי... גם לא נכון! אני אישית מכיר הרבה אנשים שחושבים ומתנהגים כמוני.... לסיכום, תשאר בדעה שלך, זכותך, אבל על תטיף שזה הדבר הנכון לעשות, כי זה לא נכון!!!

אתה קצת התבלבלת כנראה...

האנלוגיה למוזיקה בmp3 היא הרחק מקשורה לכל הסיפור ושונה לחלוטין מהסיטואציה שאנחנו מדסקסים. כשאתה מוריד את הקובץ ב-mp3 אתה לא משנה את היצירה ואתה לא מעתיק אותה ומציג אותה כשלך. אנלוגיה נכונה הייתה לו היית מוזיקאי והיית מחפש הרבה באינטרנט ומוצא שיר ממש ממש טוב - ואז היית פשוט מעתיק את הלחן והמילים ומציג אותם כשלך. עכשיו אתה מתחבר יותר לנקודת המבט? עכשיו תבין שמקעקעים הם אומנים. מקעקע שמשקיע הרבה זמן ומעצב דוגמה ללקוח באופן אישי מצפה שאותו הקעקוע יישאר בגדר יצירה פרי עיטו שהיא מקורית. אם מקעקע אחר בא ומעתיק את היצירה בלי לחשוב פעמיים זה רק מראה כמה שהוא חסר יכולת אלתור וחסר הערכה לעובדה שהיצירה היא לא שלו ושמישהו אחר עבד עליה. בקיצור - אותו מקעקע הוא לא ממש אמן ותאמין לי שלא מסוגל להוציא קעקוע ברמה. תקרא לזה פלצנות, אבל אני יכולה לחתום לך שאם תלך למקעקע והוא יסכים לעשות לך את הקעקוע שתציג לו מתמונה אתה תישאר עם קעקוע מכוער וחסר רמה לשארית חייך. אתה יכול לחשוב שאני מתפלצנת אבל בתכל'ס אני לא אהיה זו שתישאר עם התוצאה העגומה בעור שלי. עיצה קטנה: כאשר נכנסים לתחום חדש נהוג לבחון את האתיקה שבתוכו ולא להתנשא מעליה כי בסופו של דבר קוד המוסר הוא מאוד פשוט ומי שחושב שהוא חכם יותר סובל מזה. לכל תחום ותחום יש את הנוהגים שלו וכדאי מאוד לגלות כלפיהם סובלנות ולחקור ולהבין מהיכן הם הגיעו כדי להנות מאותו התחום בצורה האולטימטיבית. האמת שהייתי יושבת ומסבירה לך גם שקעקוע זה עניין אישי ויש מעין סיפוק עצמי וביטוי מיוחד בלשבת עם המקעקע ולהתאים לך משהו באופן אישי, אבל יש לי הרגשה שלא תוכל להתחבר לזה כרגע. אני רק יכולה לומר לך שקעקוע שעבדת עליו עם המקעקע במשך הרבה זמן והשקעת בו הרבה ביטוי עצמי הוא משהו משלך, ואם מישהו מעתיק אותו אי אפשר להתחיל ולתאר את עוגמת הנפש שיכולה להיגרם מכך. אתה מוזמן לכבד את זה ואתה יכול גם לדרוך על זה - כרצונך. אף אחד מלבדך לא יסבול מהתוצאות. אגב, השם שלי כתוב ממש בסוף התגובה הקודמת שלי (וגם בזו ובכל תגובה שלי). אפרת

טמבלים

גבירותי ורבותי, אין מה להתרגש, טמבלים היו וטמבלים ישארו, בארץ בה לכל ערס יש דולפין משלו אין הרבה אנשים שלוקחים את הנושא ברצינות ובתכלס' כולנו יודעים שרוב המתקעקעים הנ"ל בוחרים את אותן דוגמאות בנאליות ועושים אותן כרגיל על השכמה הימנית, אלו לא אנשים שיתמכרו וישקיעו וכן הלאה. חבל על העצבים. נ.ב. הזכרתי עצבים, איך משנים את כתובת ברירת המחדל לקבלת דואל אם נתקבלו תגובות, אין לי כח לבדוק כל פעם בוואלה אם הגיעה לי תגובה, באאוטלוק בבית יש לי התרעה קולית ואז אני יודע שהגיע דואל, הפכתי את כל האתר ולא מצאתי אפשרות כזאת, מישהו יודע?
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קעקועים
בחר
בחר