כמו שאפרת אמרה

אנחנו לא רופאות ולא מקעקעות. ובטח ובטח שדרך תמונה באינטרנט אי אפשר לאבחן את העור שלך. גם אם היא תהיה באיכות הטובה ביותר. אני ממש לא מבינה- במקום להתעסק עם מיילים והודעות ולקלטר ולסבך את עצמך- פשוט לך לרופא או למקעקע או לשניהם. קל ופשוט. בהצלחה. נועס.

סבבה בקשר לפצעים אני ילך לרופא אבל אני שואל אותך בקשר לקילופים

של הקעקוע כי בזמן הקרוב אני לא יוכל ללכת למקעקע כי בישביל זה אני צריך לנסוע מחוץ לעיר ועכשיו יש בית ספר ואין לי אפשרות ורופא לא נירא לי שיש לו ידע בנושא קעקועים לכן אני פונה אליכם ואני מאוד מאוד מיצטער על זה שאני משגע אותכם אבל אני לא יודע מה לעשות ואין לי ניסיון בזה אגב ביום חמישי הזה אני סוגר את השבועיים של ההחלמה ואז אני יוכל לחשוף אותו לשמש אבל בנתיים זה בסדר לחסות אותו עם תחבושת אלסטית?

אגב יש אפילו מצב שאני יוכל לשלוח לך סרטון קצר ותראי איך הוא כי אני לא יכול ללכת לסטודיו

אתה סתם מבזבז את הזמן

אני לא מומחית בנושא אבל בתור אחת שקראה את כל מה שכתבת כאן אני מזועזת אני לא חושבת שאתה מספיק בוגר לעשות קעקוע כי עד עכשיו עשית רק נזק לעצמך ולפי איך שזה נראה אתה לא עושה הרבה מאמצים לתקן את הנזק אני חושבת שההורים שלך יבינו אם תפסיד בית ספר ליום אחד ותצא מהעיר על מנת לנסוע לסטודיו ולקבל את כל המידע לגבי מצב הקעקוע והעור שלך כי אחרי הכל מדובר בבריאות שלך ולא סתם הברזה לים, אני במקומך כבר מזמן הייתי עושה את זה אבל כנראה הבדלי גיל כן משפיעים כאן וכנראה זאת הסיבה למה עשיית קעקוע מתחת לגיל 18 היא באישור הורה

מה קשור הגיל??? אם אני ירצה לנסוע אז אני יסע בלי לשאול את ההורים שלי אבל אני יפסיד חומר

ואני נימצא בכיתה שאנחנו למדים במתכונת מסויימת של 5 ושש שעות ביום את אותו מיקצוע וניגשים לבגרות ואם אני יסע אני יפסיד הרבה חומר עכשיו קבעתי תור לרופא העור שלי ביום חמישי שלפי מה שהבנתי עדיף על מקעקע מבחינת נזק שניגרם לעור ומקעקע יגיד לי יותר על הקעקוע לכן חשוב לי יותר העור ובפורום אני מנסה לקבל מידע עם ביכלל הקעקוע ניפגע או לא עד שאני יסע למקעקע מיקצועי שזה אולי היה שבוע הבא אם מצב הקעקוע יחמיר למרות שלא ניראה לי כי הוא כימעט ולא מגרד וניראה לי שהוא עומד לסיים את ההיתקלפות שלו ובקשר לפצעים זה אני ישאיר לרופא

סליחה עדיף על רושא בנזק שניגרם לעור

תגידו לי עם להילחץ הופיעו לי מי פצעים קטנטנים על הקעקוע יש סיבה להילחץ מי זה? וגם אני חושב שהקעקוע

שלי הספיק להיתקלף כבר פעמיים שלוש ככה זה צריך להיות?

לסיכום...אותי לימדו ש-

1. הבריאות שלי חשובה מכל שיעור בבית ספר.חלק מהרעיון של לקחת אחראיות הוא גם לשאת בתוצאות. ואם אלו התוצאות, צריך לספוג אותם. 2. חבל, לדעתי, שאתה מתעקש ומנסה בכל לקבל תשובה "וירטואלית". למה וירטואלית? כי כל תשובה שתינתן לך, מכל גורם שהוא, לא תהיה רלוונטית ומדוייקת אם היא תנתן על סמך התבוננות בתמונה או בסרטון. הגורם הרלוונטי ביותר הוא מקעקע מקצועי או רופא. 3. אני שמה לב שאתה מאוד דואג לגורל הקעקוע שלך, שזה טוב ויפה. אם קבעת תור ליופא ליום חמישי- מצויין. אם אין באפשרותך להגיע לסטודיו מקצועי (ע"ע מאמר בנושא), חבל, אבל חשוב להבהיר שתשובה פה היא אינה תחליף. עם כל הידע העצום שיש לאפרת בנושא (וכולנו יודעים שטפו טפו טפו לא חסר) ועם כל המעלותשבה, ראיית רנטגן או טלפאטית היא לא אחת מהן. לכן, חבל על המאמץ. אם זה עד כדי כך חשוב שתרצה תשובה ע-כ-ש-י-ו (ועפ"י השאלות אני מניחה זה מאוד חשוב), במקום לשבת בבית כרגע ולהקליד תגובות בפורום, קח עצמך אל הסטודיו. בכל אופן, בהצלחה.

סבבה בקשר לפצעים אני ילך לרופא אבל אני שואל אותך בקשר לקילופים

של הקעקוע כי בזמן הקרוב אני לא יוכל ללכת למקעקע כי בישביל זה אני צריך לנסוע מחוץ לעיר ועכשיו יש בית ספר ואין לי אפשרות ורופא לא נירא לי שיש לו ידע בנושא קעקועים לכן אני פונה אליכם ואני מאוד מאוד מיצטער על זה שאני משגע אותכם אבל אני לא יודע מה לעשות ואין לי ניסיון בזה אגב ביום חמישי הזה אני סוגר את השבועיים של ההחלמה ואז אני יוכל לחשוף אותו לשמש אבל בנתיים זה בסדר לחסות אותו עם תחבושת אלסטית?

תגובה מסכמת, אליאור כנס!

אני אתחיל בלומר משהו שכבר כולם די כתבו לך כבר...אתה מבזבז את הזמן שלך במקום לשים דגש על הדברים החשובים. גש מידית לרופא עור כדי לקבל טיפול באתר לפריחה שיש לך באזור של הקעקוע. אחרי הטיפול תוכל לדאוג לקעקוע עצמו ולמראה שלו. למזלך מדובר בקעקוע שהוא שחור בלבד כך שאפילו אם הוא ייפגע כתוצאה מהטיפול המאוד לקוי שנתת לו אני מאמינה שזה יהיה בר תיקון. עזוב בינתייים את המצב של הקעקוע וגש כבר לרופא עור!!! בנוגע לחבישה של הקעוקע בתחבושת אלסטית: לא ולא!!! כמו שכבר כתבתי לך - אין לחבוש את הקעקוע בתקופת ההחלמה. שאלת על חשיפת הקעוקע לשמש עכשיו... האמת שאני במקומך הייתי מתייעצת בקשר לזה לרופא עור כי הקעוקע שלך לחלוטין לא במצב החלמה נורמלי, ועד שתקבל את דעתו של הרופא עור אני במקומך הייתי נמנעת מחשיפתו לשמש. לפי התמונה שצירפת עושה רושם שיש לך תגובה פוטואלרגית בעור שבתוכו הקעקוע (רק חוות דעת מאוד שטחית לפי תמונה מאוד לא טובה). הטיפול שנתת לקעקוע שלך היה מתחת לכל ביקורת ולצערך אתה גם קיבלת את כל התופעות שמאפיינות קעקוע שזכה לטיפול לקוי. חבל מאוד שלא שמת לב יותר לסיטואציה והיית קצת יותר בוגר בהתנהגות שלך, אני מניחה שזה היה מונע הרבה מהבעיות שאתה מתמודד איתן כעת. הרבה בהצלחה ואני אשמח לשמוע איך מתקדם העניין ומה אמר הרופא. אפרת

אני יום חמישי אצל רופא עור בדיוק ביום שאמורה תקופת ההחלמה להיסתיים אבל ניראה לי שהיא תימשך

תודה לך אפרת על ההסברים אבל יש לי עדיין בראש עוד כמה שאלות קטנות למה אסור לחבוש אמ תחבושת אלסטית זה כמו חולצה אני לא מיתכוון ללפף על הקעקוע 10 שכבות רק איזה שיכבה שתיים ושהתחבושת לא תהיה לחוצה מה אני יעשה אני לא יכול לבוא לבית ספר בחום הזה עם סריג אני ימות ואני חושב שעשיתם מה טיפול שלי יותר מידי רע בסח הכל מרחתי מישכה כל יום ושטפתי ידיים ליפני לא נגעתי לא גירדתי הטעות היחידה שעשיתי זה להזיעה במסיבה מה שאני יכול לעשות בחוץ עם אני הולך לאנשהו ושאלה קטנה שלא ענו לי עדיין כאן איך הקילוף של הקעקוע נראה לך? מיצטער שאני כזה מעצבן אבל אני חייב לדעת את התשובות אני מבין אותכם ואני ילך לרופא ודרך אגב הפצעים טיפה טיפה נעלמו והקעקוע לא בולט ביכלל אני מקווה שהכל יסתדר

תגובה אחרונה גם ממני....

אליאור יקירי ראשית, אני חוזרת על הבקשה שביקשתי אותך בפורום שלי: לכותרת מספיקות 2-3 מילים, לא צריך יותר מזה, זה סתם מעמיס על העין ומצמצם את הכותרת וגם ככה לא רואים אותה עד הסוף. בשביל זה יש גוף הודעה, תכתוב שם ולא בכותרת. שנית, אנחנו מנסות להסביר לך ולא נראה לי שאתה ממש מקשיב לנו. אני מבינה את המצוקה שלך (זה בהחלט מלחיץ כשקעקוע לא מחלים כמו שצריך) אבל אם אתה מבקש תשובות תלמד גם להקשיב להן! לעניינינו: א) הטיפול הלקוי שלך מתבטא לאורך כל הדרך (כמות וסוג המשחה וכדומה), ובא לביטוי בשיא- מסיבת יום האהבה. אל תכה את עצמך כרגע על זה, מה שהיה היה וחשוב שתלמד מזה, אבל חשוב שתבין שכמו שהסברתי לך יש לך עכשיו פצע פתוח, ומה שאתה עושה אתה פשוט מזהם אותו. ב) אין לנו כל אפשרות להעיד ולהסביר ולחוות דיעה על הקילופים של הקעקוע שלך. אי אפשר לעשות את זה דרך האינטרנט, זה לא מקצועי, ואנחנו כפורומים שמכבדים את עצמם משתדלים להיות מקצועיים ככל הניתן. לכן המלצה היחידה שיש לי לתת לך בהקשר הזה: לך לרופא! ג) לימודים זה מאוד חשוב, מצד שני יום לימודים בן 6 שעות נגמר בשעה 2 בערך, אוטובוס לתל-אביב לוקח שעתיים, קח שבסביבות השעה 5 אתה כבר נמצא בתל-אביב ויכול ללכת למקעקע שיסתכל עליך (עניין של שעה גג כולל המתנה, ואתה בבית בב"ש לארוחת ערב). אל תזלזל בעצמך, כל אחד שווה את ההשקעה הזו בעצמו. נכון, אז באותו היום לא תנוח ותראה טלוויזיה או תשחק כדורגל אחר-הצהריים, אבל לפחות תתן לעצמך מענה לשאלות שמציקות לך ולא תהיה בחוסר וודאות הזו!!! ד) זה לא משנה אם אתה מלפף שיכבה אחת או 18 שכבות- אתה חונק את הקעקוע ולא נותן לעור לנשום. מתחת לתחבושת העור שלך יזיע (מה לעשות, ספטמבר ישראלי הוא חודש חם), מה שיעשה יותר נזק. חוצמזה זה גורם לחיכוך תמידי של העור- אחד מהדברים שהכי חייבים להימנע מהם. אף אחד לא אומר לך להסתובב עם גולפים או עם סוודרים, יש גם חולצות כותנה דקות שהם לא כל-כך נוראיות, וגם לא כל-כך יקרות (משהו כמו 20 ש"ח בפוקס או לא יודעת איפה). תסלח לי שאני אומרת את זה ככה, אבל זו הייתה בחירה שלך להתקעקע בקיץ, ואם אתה רוצה שהקעקוע הזה גם יישאר לך על הגוף בצורה נורמלית- תתמודד עם זה. הקעקוע הראשון שלי היה בישבן, ותאמין לי שזה היה סיוט מהגיהנום ללכת עם מכנסיים רחבים וכל הזמן להזיז את התחתונים הצידה..בקיצור לא נעים. אבל עשיתי את זה, ואם אני יכולה- כל אחד יכול. אל תזלזל בגוף שלך, והוא יוקיר אותך על זה בחזרה. אני מקווה שענינו לך על כל השאלות, השירשור הזה פשוט ארוך מדי. אם יש לך עוד שאלות נשמח לענות עליהם במייל, והכי הכי הכי חשוב: לרופא מ-י-י-ד!!!! נועס.

תודה לשתיכם על כל התשובות אני מאוד מודה לכם ו....

הבנתי שאני חייב ללכת לרופא וקבעתי תור נראה מה היה ובקשר לקילופים אני יעזוב את זה בשלב הזה עד שנראה מה הרושא אומר ואם היה צורך ללכת למקעקע אני ילך תודה לכם ומיצטער שוב

תגידו לי עם להילחץ הופיעו לי מי פצעים קטנטנים על הקעקוע יש סיבה להילחץ מי זה? וגם אני חושב שהקעקוע

שלי הספיק להיתקלף כבר פעמיים שלוש ככה זה צריך להיות?

לדעתי לא

שלי רק פעם אחת היתקלף וזהו. ובקשר לפצעים יש משחה(לא רשמו לך שרק עשיתה??) לדעתי אתה צריך לגשת לרופא או לפחות למקעקע

שלום Lefteye וברוכה הבאה לפורום

יש לי בקשה קטנה, בפורום זה כל התשובות המקצועיות ניתנות על ידי מנהלי הפורום או מומחי הפורום בלבד. הרבה אנשים מרגישים שברגע שיש להם קעקועים הם מכירים את הנושא לעומקו, זה קצת מטעה מכיוון שאין ספק שבתור בעליו של קעקוע יש לך וודאי ידע אבל ידע זה הוא ספציפי לך, לגוף שלך ולקעקועים שלך. אם היית ממשיכה לקרוא את התגובות שניתנו להודעה עליה הגבת היית מגלה שדווקא קעקוע יכול להתקלף יותר מפעם אחת. ללא כל קשר, אני מזמינה אותך לקרוא את המאמרים שרבים ואוסף התשובות לשאלות שיש לנו בקהילה בלינקים שמעל הפורום. מקווה להבנה :-) ושוב ברוכה הבאה, אפרת
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קעקועים
בחר
בחר