תגידו לי עם להילחץ הופיעו לי מי פצעים קטנטנים על הקעקוע יש סיבה להילחץ מי זה? וגם אני חושב שהקעקוע

שלי הספיק להיתקלף כבר פעמיים שלוש ככה זה צריך להיות?

היי אליאור

בעיה מהסוג שאתה מתאר יכולה לנבוע מכמה וכמה סיבות. בלי הסתכלות מקרוב על הקעקוע אי אפשר לדעת מה מקור הבעיה ואיך לפתור אותה. בנוגע לפצעים - הם עלולים לנבוע גם מטיפול עודף. כלומר - אם אתה מורח יותר מידי משחה, או שהמשחה שאתה משתמש בה לא מתאימה להחלמה של קעקוע, אז יש סיכוי שהיא חונקת את האזור שבו נמצא הקעוקע וכתוצאה מכך אתה מפתח את הגירוי והפצעים. הכמות הרצויה של משחה שצריך לשים על הקעוקע היא שכבה מאוד מאוד דקה, כזו בה המשחה שהיא לבנה במקור נראית בה שקופה. בהחלמה של קעקוע אין חוקים, ישנם קעקועים שמתקלפים שלוש פעמים ויש כאלו שאינם מתקלפים כלל. זה תלוי בהרבה סיבות ולרוב אין בכך שום רע. מבחינה עקרונית - קעקוע שמתקלף יותר מידי עלול להעיד על פגיעה קשה מידי בעור. מצד שני - אני לא יכולה לומר לך כמה זה יותר מידי במקרה שלך מכיוון שאני לא רואה את הקעקוע מולי. בקיצור - מה שאני מציעה לך הוא לגשת לסטודיו בו עשית את הקעקוע אם זה אפשרי, או לחפש סטודיו מקצועי אחר ולשאול שם את המקעקע מה דעתו על ההחלמה של הקעקוע ועל מצבו. במקרה של הליכה לסטודיו שונה מזה בו עשית את הקעקוע, אני מציעה לך לבחור את המקעקע שאתה שואל לדעתו בקפידה. חשוב שזה יהיה אדם מקצועי שיוכל לתת את דעתו המקצועית בצורה אובייקטיבית. כדי לבחור מקעקע לחוות דעת גש לרשימת המאמרים של הקהילה, הדפס את המאמר "גזור ושמור: איך לזהות סטודיו מקצועי?" וגש איתו למכון המועמד. אם הוא אכן עומד בתקנים, הסתכל בתיק העבודות של המקעקע כדי לוודא שהוא אכן מקעקע טוב ואז שאל לחוות דעתו. בהצלחה ואני אשמח לעדכון. אפרת

אני ינסה להביא לך תמונה של הקעקוע מחר ותגידי לי איך ההחלמה

תמונה לצערי לא תעזור כאן

בתמונה יש חוסר נוראי של תלת ממד וקשה לשפוט לפיה את מצבו האמיתי של הקעקוע. אתה תוכל לשים תמונה ואני אוכל לכתוב לך מה דעתי אבל סביר להניח שאני אומר שאני לא יכולה לשפוט לפי התמונה... כך שבעצם זה עלול להיות בזבוז זמן. אני באמת ממליצה לך בחום לגשת למקעקע או לרופא ובינתיים למרוח שכבה דקה ככל האפשר של המשחה שאת משתמש בה ולשמור על הגיינה (לשטוף לפני מריחת המשחה את הידיים היטב עם סבון וגם את הקעקוע, ולנגב בטפיחות קלות של המגבת). אגב, באיזו משחה אתה משתמש? אפרת

רשום יפתן בהוראות שהביאו לי אבל אני חושב מיתכוונים לפנתן ובאמת בימים האחרונים שמתי שיכבה קצת יותר

עבה מהגיל כי מיהרתי תמיד עכשיו אני ישתדל ליותר דקה תודה אפרת

סליחה רשום יפנתן

הנזק כבר נעשה...

היי אליאור, בקשר למשחה, אני לא מבינה משהו... ההוראות טיפול שקיבלת היו מודפסות עם שגיאה? האם כיוונו אותך בסטודיו כדי שתוכל לרכוש את המשחה המתאימה? ממתי אתה משתמש במשחה? מה כתוב על המשחה שאתה משתמש בה - פשוט אם אתה לא בטוח על האיות של המשחה אז אני לא מבינה איך בחרת מה לקנות ובמה להשתמש. בכל מקרה, בקשר לבעיה של הפצעים. העור שלך כבר קיבל את הנזק שעלול להיווצר מטיפול שגוי וזה שעכשיו תתחיל לטפל בקעקוע שלך כמו שצריך כבר לא יעזור. אל תתעצל וגש לרופא מחר מכיוון שאם לא תעשה כך אתה רק יכול להזיק לקעקוע. יכול להיות שכבר הזקת לו מספיק כדי שהטיפול שמתאים לקעוקע בשלבי החלמה נורמליים לא יתאים למצב הנוכחי. הרבה בהצלחה ותעדכן אותנו :-) אפרת

ההוראות היו מודפסות ובסטודיו הביאו לי משחה בחינם בקופסה קטנה שלא רשום עליה כלום

יש לי עוד כמה שאלות בבקשה מימך אפרת.....

עכשיו אני שם לב שהפצעים האלה הם מחוץ לקעקוע מסביבו ובקושי יש בתוכו שאלתי כמה אנשים שיש להם קעקועים אין להם הרבה ניסיון חוץ מי זה שיש עליהם כמה קעקועים גדולים והם אמרו לי שזה יכול להיות מחיכוך או מהחום או ביגלל שאני מזיעה ואכן הזעתי הרבה הייתי במצעד האהבה ורקדתי הרבה ועוד משהו מוזר בהתחלת ההיתקלפות של הקעקוע היו קילופים עדינים וקטנים בצבע שחור עכשיו הקעקוע מתחיל להיתקלף שוב אבל הקילופים לבנים ארוכים ויותר גסים מהשחורים שהיו בהתחלה האם זה מעיד על משהו אולי זה סוף ההיתקלפות?

שוב - רוץ למקעקע מקצועי!

היי אליאור, כמו שאני כתבתי כבר כמה וכמה פעמים, אי אפשר לשפוט באינטרנט מצבים כאלו... כדי שאני אוכל לומר לך מה באמת דעתי אני צריכה לראות את הקעקוע מולי בצורה חיה. מכיוון שדרך האינטרנט זה בלתי אפשרי אתה פשוןט תהיה חייב לגשת למקעקע מקצועי אחר לקבל עזרה ממנו. בנושא של הקילופים, אני חייבת לציין שזה לא נשמע טוב במיוחד - הקילופים לא אמורים להיות גסים יותר כעת אלא להיפך להיות יותר ויותר עדינים. מצד שני - אני לא יכולה לראות בדיוק במה מדובר. איך הקעקוע נראה עכשיו? השחור צבוע בצורה הדוקה וחלקה או שיש חלקים רבים שהם בהירים יותר או דהויים יותר? בקיצור - גש מהר למקעקע מקצועי שייתן לך חוות דעת טובה ואם יורשה לי להוסיף מילה נוספת... נשמע לי קצת לא מקצועי שסטודיו נותן לך משחה בקופסה בלי שיהיה לך מושג באיזו משחה מדובר. ישנם מקומות המספקים דוגמאות ובזה אין רע, אבל במקומות מקצועיים מיידעים את הלקוח בדיוק איזו משחה הוא קיבל ואם יש טעות בהדפסה בדף של ההוראות הסטודיו צריך ליידע את הלקוח. כשאתה הולך לסטודיו אחר לקבלת חוות דעת קח איתך את דף ההוראות טיפול שקיבלת ואת המשחה בקופסה כדי להראות. ואגב - מילה על חוסר אחריות... מצעד האהבה הוא מעין מסיבה שנמצאת בחוץ, עקב כך זה אירוע שאינו נקי באופן מיוחד. אנשים מעשנים ומזיעים לא מעט. יש לי הרגשה שאתה דואג לקעקוע שלך אבל מתעצל לפעול בהתאם - אם היית באמת רוצה להחלים את הקעקוע שלך כמו שצריך היית פשוט דואג שלא להחשף לכאלו סביבות ולוותר על בילויים מסוג זה בתקופת ההחלמה, פשוט נח ודואג לשמור על נקיון האזור. אל תמשיך את החוסר אחריות וגש למקעקע מקצועי שיעזור לך או לרופא (עם עדיפות למקעקע מקצועי). בהצלחה, אפרת

אני בבאסה כנסי....

אני לא יכול ללכת למקעקע שעשה לי את הקעקוע כי אני גר בדימונה ובאילת עשיתי אותו ועשיתי אותו אצל רז(מותר להגיד את זה ביכלל?) לפי מה שאני ראיתי הסטודיו שלו טוב ולא ניראה לי שהוא יתן לי סתם מישחה בקשר לשמירה על הקעקוע במצעד היסתובבתי תמיד עם חולצה על הקעקוע וכימעט ולא חשפתי אותו לשמש בקשר לזיעה וזעתי הרבה אבל איך זיעה בדיוק פוגעת בקעקוע?

אגב יש אפילו מצב שאני יוכל לשלוח לך סרטון קצר ותראי איך הוא כי אני לא יכול ללכת לסטודיו

אליאור יקר

אין סיבה להתבעסות, את הכל ניתן לפתור. ראשית: אתה לא חייב ללכת למקעקע שקעקע אותך (למרות שזה בד"כ מה שמומלץ, אבל כיוון שהוא רחוק..). אני בטוחה שיש מקעקע אחד או שניים טובים באזור בו אתה גר, מותר ללכת למישהו אחר לחוות-דעת. לגבי הזיעה: יש לנו נקבוביות בעור. ברגע שהעור מלוכלך (מזיעה ומלכלוך אחר) הנקבוביות האלו נסתמות- וכך נוצרים פצעונים. יכול להיות שבגלל זה יש לך פצעונים (וזה בעצם הסבר על הקשר בין הזעה לפצעונים). למה בדיוק לא היה לך פצעונים ישירות בתוך תחום הקעקוע - זה אני לא יכולה להגיד לך, אבל זו יכולה להיות סיבה אחת שבגללה יש לך פצעונים. אני רוצה לחזק את מה שאפרת אמרה, ולהוסיף: קעקוע בזמן החלמה הוא כמו פצע פתוח. תתאר לעצמך שנפלת מהאופניים ופתחת את הברך. היית מסתובב עם פצע כזה, פתוח, בשמש, בסביבה כמו "מצעד האהבה"- מקום בו אנשים מזיעים, מעשנים, מתחככים אחד בשני, צפוף, יש לכלוך באוויר (וגם האוויר לא ממש נקי)? אני לא חושבת.. טפל בקעקוע שלך כמו שצריך, ויהיו לכם שנים טובות ויפות ביחד. בינתיים, גש למקעקע (מצעד האהבה היה בת"א, כך שאני מבינה שיש לך אפשרות לנסוע עד לת"א. זה שווה את ההשקעה מבחינתך, גם אם אתה גר רחוק)- או יותר טוב- לרופא עור. ועד אז: שמור טוב טוב טוב טוב על הקעקוע שלך, דאג שהאזור יהיה נקי, לא לגעת בו בידיים לא-נקיות (ולא לתת לאף אחד אחר לגעת בו!!), והכי חשוב: לטוס לרופא. נועס מנהלת פורום בודי פירסינג.

תודה ואני יעלה תמונה אולי תוכל להגיד לי איך הקילוף ואם הפצעים האלה הם באמת מזיעה

יש לי גם סרטון של כמה שניות שרואים בברור את העור אבל הוא 8 מגה אז אני יצטרך לשלוח אותו לאפרת אם היא תסכים ואני יכול להיות היום או מחר יבקר אצל רופא האור שלי

כמו שאפרת אמרה

אנחנו לא רופאות ולא מקעקעות. ובטח ובטח שדרך תמונה באינטרנט אי אפשר לאבחן את העור שלך. גם אם היא תהיה באיכות הטובה ביותר. אני ממש לא מבינה- במקום להתעסק עם מיילים והודעות ולקלטר ולסבך את עצמך- פשוט לך לרופא או למקעקע או לשניהם. קל ופשוט. בהצלחה. נועס.
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קעקועים
בחר
בחר