* * * הפינה לשיפוטכם - פורטרטים * * *

טוב, האמת שלפני כמה ימים שמתי תמונה של פורטרט שנעשה על ידי אחד המקעקע האהובים עלי, הוא בוריס מהונגריה. לצערי לא היו יותר מידי תגובות אבל אני מקווה שכולם שטפו עיניהם בפלא.... וגם אם לא - אני מצרפת אותו שנית להודעה זו. זה קעקוע שבהחלט שווה את זה. עוד קעקוע שאני מצרפת להודעה הוא פורטרט שנעשה על ידי רוברט הרננדז (המופלא). מדובר בפורטרט בסגנון שונה לחלוטין מזה של בוריס ונפלא לא פחות. כרגיל שניהם דרמטיים להפליא. העניין הוא כזה - בדרך כלל, בפינה לשיפוטכם אנחנו שופטים קעקועים שהם לא תמיד גרועים אבל בדרך כלל לא מדובר ברמה הגבוהה ביותר. הפעם האתגר גדול. לפניכם שני פורטרטים נפלאים והשאלה היא פשוטה (ואולי קצת מסובכת): מה דעתכם? איזה מהסגנונות אתם מעדיפים? האם יש משהו שמפריע לכם בקעקועים או שהם מוצלחים במאת האחוזים? האם יש משהו שבולט במיוחד בקעקוע מסויים שאהבתם? האם אתם יכולים לשים את האצבע באופן מדוייק על מה גורם לקעקועים האלו להיות כל כך מוצלחים? :-) לילה טוב, אפרת

בוריס!!!

שתי העבודות מדהימות והסיבה היחידה שעזרה לי להחליט היא שכשראיתי את העבודה של בוריס החסרתי פעימה (בלב, לא במונה) :)

באמת מדהימים

לא יכולה לשים את האצבע מה בדיוק עושה אותם מוצלחים כל כך הייתי אומרת שאממממ.... זה שזה ניראה ממש ממש אמיתי כאילו זה מושלם לא יודעת איך להסביר הכל נופל במקום פשוט...

דעתי

הקעקוע של בוריס פשוט מדהים! כ"כ אמיתי! הדברים שאהבתי בקעקוע הם השימוש בצבעים,הראליות של הבעת הפנים והצורה הכללית של הקוים. אחד הפורטרטים המדהימים שראיתי ואחד המיוחדים בגלל השמוש בצבעים והקירוב המדהים למצאיות. בקשר לקעקוע השני של רוברט,הביצוע יפהפה אך אני לא נמשכת לקעקועים שהם מפחידים במידה מסויימת לוידעת למה,נראה לי קצת מוזר שפרצוף מבהיל או מפחיד או איזה יצור מפחיד יהיה עלי.ואותו דבר אני חושבת לגבי קיעקוע של פרצופים בכלל,משומה זה די מרתיע אותי. אפרת,הממ יש לי בנוסף שאלה,יש לי תמונה של קעקוע שבוצע על ידי המקעקע anil gupta רציתי לדעת אם אוכל להעלותה לכאן ולשאול האם אפשרי ביצוע של אותו העיקרון(כמובן שלא מועתק) על ידי מקעקע/ת בארץ (וכמובן לא המלצה על מקעקע/ת) או שמא מדובר בכשרונו של anil ואין סיכוי להעתקה דומה של הביצוע וכזו יכולת לדמות את הצייור לחומר (מדובר במתכת). לילה-טוב:) יסמין.

אני כן הגבתי על הקעקוע המדהים של בוריס

חחח אין לי כוח כבר לרוץ ולצייר כל פעם שאני מתבוננת בו ;) הוא נפלא! הצבעים...הממ הם הם עושים את הכל!! מזכירים לי לילה אפלולי כזה, שאורות הניאון נחים על הפנים.....:) קשה להתיק את המבט. את הקעקוע השני פחות אהבתי (אבל הרננדז הזה בהחלט ענק!).. מבחינת הציור וגם כי יש הרגשה שחלק אחד מוגבה מהשני..ז"א חלק אחד בעל נפח וחלק אחד נראה שטוח יותר.

דעתי

הקעקוע של בוריס פשוט מדהים! כ"כ אמיתי! הדברים שאהבתי בקעקוע הם השימוש בצבעים,הראליות של הבעת הפנים והצורה הכללית של הקוים. אחד הפורטרטים המדהימים שראיתי ואחד המיוחדים בגלל השמוש בצבעים והקירוב המדהים למצאיות. בקשר לקעקוע השני של רוברט,הביצוע יפהפה אך אני לא נמשכת לקעקועים שהם מפחידים במידה מסויימת לוידעת למה,נראה לי קצת מוזר שפרצוף מבהיל או מפחיד או איזה יצור מפחיד יהיה עלי.ואותו דבר אני חושבת לגבי קיעקוע של פרצופים בכלל,משומה זה די מרתיע אותי. אפרת,הממ יש לי בנוסף שאלה,יש לי תמונה של קעקוע שבוצע על ידי המקעקע anil gupta רציתי לדעת אם אוכל להעלותה לכאן ולשאול האם אפשרי ביצוע של אותו העיקרון(כמובן שלא מועתק) על ידי מקעקע/ת בארץ (וכמובן לא המלצה על מקעקע/ת) או שמא מדובר בכשרונו של anil ואין סיכוי להעתקה דומה של הביצוע וכזו יכולת לדמות את הצייור לחומר (מדובר במתכת). לילה-טוב:) יסמין.

שלום יסמין :-)

בקשר לשאלתך על העבודה המתכתית. באופן כללי אני מאוד מעדיפה להימנע מהערכת יכולות של מקעקעים ישראליים ואמירת אמירות כוללניות. מכיוון שאני לא מכירה את תיקי העבודות של כל המקעקעים בארץ אז אני גם לא אוכל לתת לך תשובה מעמיקה מתוך ידע. מה שאני כן אוכל לעשות זה לתת לך טיפים בכיוון של מה לחפש בתיק העבודות של מהקעקעים כדי לדעת אם אכן למקעקע יש את היכולת להוציא את הקעקוע ברמה הדרושה. את מוזמנת לשים את התמונה של הקעקוע המדובר ואני אנסה לעזור כמיטב יכולתי מבחינה זו. עכשיו, באופן כללי - אין ספק שלעשות קעקוע באותו הסגנון של אניל גופטה ובאותו כתב היד אף אחד לא יוכל לעשות מלבד אניל גופטה, זה מה שהופך אותו למה שהוא. כמו כל אמן אמיתי - לאניל יש את הסטייל שלו שבו הוא מתמחה שהוא הנושא של הריאליזם (שבו הוא קצת חלש לפעמים לטעמי) והפרטים. בקיצור - אם תשימי את התמונה המדוברת אני אנסה להיות יותר ספציפית ולעזור לך להתמקד במה שכדאי כשבוחנים תיק עבודות :-) אפרת

היי אפרת,אני מצרפת את התמונה

אני מבינה שאינך יכולה להמליץ על מקעקע ועל זה שאת לא מכירה את כל תיקי העבודות של כל המקעקעים אבל טיפ של מה לחפש בתיקי העבודות כדי לקבל ביצוע על הצד הטוב ביותר נראה לי מעולה :) תודה! יסמין.

אהבתי את הרעיון ;-)

טוב, האמת שלפני כמה ימים שמתי תמונה של פורטרט שנעשה על ידי אחד המקעקע האהובים עלי, הוא בוריס מהונגריה. לצערי לא היו יותר מידי תגובות אבל אני מקווה שכולם שטפו עיניהם בפלא.... וגם אם לא - אני מצרפת אותו שנית להודעה זו. זה קעקוע שבהחלט שווה את זה. עוד קעקוע שאני מצרפת להודעה הוא פורטרט שנעשה על ידי רוברט הרננדז (המופלא). מדובר בפורטרט בסגנון שונה לחלוטין מזה של בוריס ונפלא לא פחות. כרגיל שניהם דרמטיים להפליא. העניין הוא כזה - בדרך כלל, בפינה לשיפוטכם אנחנו שופטים קעקועים שהם לא תמיד גרועים אבל בדרך כלל לא מדובר ברמה הגבוהה ביותר. הפעם האתגר גדול. לפניכם שני פורטרטים נפלאים והשאלה היא פשוטה (ואולי קצת מסובכת): מה דעתכם? איזה מהסגנונות אתם מעדיפים? האם יש משהו שמפריע לכם בקעקועים או שהם מוצלחים במאת האחוזים? האם יש משהו שבולט במיוחד בקעקוע מסויים שאהבתם? האם אתם יכולים לשים את האצבע באופן מדוייק על מה גורם לקעקועים האלו להיות כל כך מוצלחים? :-) לילה טוב, אפרת

בוריס

כמה ימים לא הייתי והצתרפו מלא אנשים ... בכל אופן , פורטרט מדהים , ממש חי , דווקא בסגנון של הרננדז קלאסי , לעומת העבודה הספציפית הזאת של רוברט הרננדז , שהיא לא כל כך טיפוסית , וגם יפה , אבל הוואש בה נראה לי טיפה כבד (מזכיר קצת את סטפן , גאון אחר) ולא הכי מתאים לפורטרטים שכאלה . יום טוב

אני מבינה שאינך יכולה להמליץ על מקעקע ועל זה שאת לא מכירה את כל תיקי העבודות של כל המקעקעים אבל טיפ של מה לחפש בתיקי העבודות כדי לקבל ביצוע על הצד הטוב ביותר נראה לי מעולה :) תודה! יסמין.

אוי איזה יפה! מתעתע לחלוטין..נראה אמיתי כל כך!

קצת באיחור אבל - Robert Hernandez !!!

אהבתי יותר את הקעקוע השחור, חוץ מזה שזה הסגנון שאני יותר אוהבת.... אהבתי את הרעיון של פורטרט שחור בשילוב של העיניים הצבעוניות! הברק שבעיניים נראה לי כ"כ אמיתי! וכל ההצללות של הקמטים במצח, השיערות בזקן... אהבתי מאד שאין קווי מתאר ברורים למסגרת של הפנים, ורק ההצללות והקוצים בעל הראש תוחמים הכל.

נפלא!

טוב, נתחיל בלציין שמדובר בעבודה באיכות נפלאה בצורה בלתי רגילה. אם יש משהו שאניל גופטה צריך לקבל עליו את כל המחמאות שיש היא הצורה שבה הוא מבצע עבודות פרטים של ברזל. גם בגלריית הקלטי שלו יש דוגמאות נפלאות לעבודות שנראות פשוט כאילו מישהו הניח על העור פסל מתכתי. עכשיו לעניננו, כבר סגרנו את הנושא שלעשות את זה בדיוק באותו הסגנון ובאותה הצורה זה לא אפשרי. לכל אומן את הייחוד שלו וכל אומן יבצע זאת עם הכתב יד שלו. מכיוון שאת גם לא מתכוונת להעתיק את הקעקוע הזה (ויפה שזה הכיוון) העיצוב כנראה יהיה שילוב של משהו שאת תתני למקעקע ביחד עם ההתאמות שלו לגוף. כשאת מחפשת מקעקע את צריכה להתמקד בשלושה דברים: 1. עבודת פרטים - יש צורך לבדוק שהמקעקע הוא בעל נסיון בעבודול פרטים קטנים ואינו עובד בצורה גסה כדי להשיג פרטים קטנים מידי (קוויםפ עבים מידי כדי ליצור קפלים בבגד למשל, זה דבר לא מומלץ...). 2. עומק ותלת ממד - כשאת מסתכלת על תיק העבודות של המקעקע חפשי עומק אמיתי לקעקועים. לא עומק ש"עובד על העין". אם נמשיך עם דוגמת הקפלים בבגד למשל, אם מקעקע יוצר הרבה קפלים קטנים באמצעות עשיית קווים שחורים עבים לאורך הבד הוא בעצם משתמש בידע שלך על בדים ובכך שאת יודעת שהבד אמור להתקפל כדי לגרום לך להבין שאלו הם קפלים. מה שאת צריכה לחפש זה מקעקע שעובד עם הצללות וצביעה כדי ליצור את הקפלים בנוסף לקווים עדינים (לא חובה). 3. טקסטורות - אם תשימי לב הקעקוע מוצלח כל כך מכיוון שהוא מדמה אפקט של מתכת בצורה כל כך אמינה עד שניתן להתבלבל. בעצם את מחפשת מקעקע שיוכל להוציא עבודה בצורה מאוד מאוד ריאליסטית באמצעות טקסטורות. אם למשל תסתכלי על שערות של פורטרט של אדם או חיה, או אפילו על העור, חפשי את הדרך שבה המקעקע יצר את האפקט של השיער בקעקוע. מקעקע שיודע לעשות טקסטורות בצורה מוצלחת ואמינה יוכל לבצע בדרך כלל גם אפקט של מתכת ותכשיט בצורה אמינה. דבר אחרון, כשאת יושבת עם המקעקע תסבירי לו מהיכן הגיע הרעיון ובקשי ממנו דיעה כנה ואמיתית האם הוא יוכל לבצתע משהו בסגנון הזה. אם תקבלי תגובה בסגנון "זה פשוט מאוד" או "אין שום בעיה, אני יודע לעשות הכל" תגידי למקעקע הנחמד יפה שלום ואל תפני אחורה לראות את פרצופו השקרן שנית. מקווה להמשיך לעזור לך בדילמות ובחיפוש עד כמה שאוכל :-9 אפרת

תודה רבה לך אפרת

רשמתי לפני את כל הטיפים,בטוחה שיעזרו לי למצוא את המקעקע שיבצע עלי את הקעקוע שאני רוצה ויגיע לרמה הגבוהה ביותר :) אבל,אם אני אבדוק ,נאמר, טקסטורה של שיער או פרווה זה משתווה ליצירת טקסטורה של מתכת? או שחשוב רק עצם העיקרון של הדמיון והקירוב למציאות? ו...אם באמת אני אשאל מקעקע אם יוכל לבצע את העבודה,אז איך הוא כן צריך לענות לי? :) שזו עבודה קשה אך הוא ישקיע את כל מאמצו ויצליח להגיע למה שאני רוצה? :) אחח....אילו רק יכולתי לטוס לאניל ;) שבוע טוב, יסמין.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קעקועים
בחר
בחר