דילמה

דילמה

שלום אנשים אני בבעיה רצינית בגלל שראיתי את קעקוע החלומות שלי , אלא שהוא היה בסטודיו שאני בספק אם המקעקע שם יבצע לי אותו כמו שאני מצפה . אם אתם אומרים לעצמכם נו , אז למה אתה לא קונה את הפלאש או משהו כזה , אז שיהיה ברור שאת הציור הזה ספציפית המקעקע עיצב . האם אני יכול בדרך כלשהיא (חוקית , אנחנו לא חיות) לקעקע את הציור , לא אצל הצייר , שהוא גם המקעקע . מסובך ? בהחלט מחכה לעזרה עמית

דילמה?

האמת שלשאלה הזאת יש תשובה די פשוטה. כמו כל יהודיה טובה אני אתחיל בשאלה: היית רוצה שיעשו את זה לך? תראה, האדם שעליו נמצא הקעקוע הלך למקעקע וביחד איתו עיצב יצירה מקורית ואישית לו. אחת הסיבות לכך שהוא עשה את זה היא גם מקוריות. אותו אדם רצה לעשות משהו שאין לאף אחד אחר ויתאים לו לחלוטין ולכן הוא עבר את כל ה"טרחה" (לרוב זה דווקא תהליך די נחמד) של עבודה ביחד עם המקעקע על עיצוב ייחודי. מה אני בעצם אומרת? אדם שיעתיק דוגמא מקורית של מישהו אחר בעצם לא מתחשב ברצונות של אדם אחר. מבחינה חוקית אני לא יודעת אם זה חוקי או לא, לקחת דוגמא שמישהו אחר צייר, הרי כל יום מישהו הולך למקעקע זה או אחר עם ציור שצויר ע"י צייר מוכר זה או אחר ומבקש שיקעקעו לו את הציור הזה ולא פעם ולא פעמיים מדובר בדוגמאות זהות, כך למשל את האישה הביונית של גייגר, אפשר לראות אותה כקעקוע בעשרות גלריות של מקעקעים שונים. עוד נקודה פרקטית היא שהמקעקע צייר את הדוגמא בהתאם לסגנון וליכולת שלו ולפעמים מפספסים משהו מבחינה רמה אומנותית של עבודה כשלוקחים דוגמא של מקעקע אחד לאחר. בקיצור, אני בפירוש נגד לקיחת עיצובים של קעקועים של אנשים אחרים ולא מדובר פה בשאלה חוקית כלל. תחשוב על זה כך: קעקוע הוא הביטוי האישי המקסימלי, הוא נשאר עליך למשך שארית חייך. אם כבר אתה הולך לבטא את עצמך בצורה כזאת – לא תרצה משהו מקורי וספציפי לך? אגב – אם מדובר בקעקוע גדול ומורכב זה גם יהיה מאוד קשה למקעקע שלך להעתיק את הדוגמא על הצד הטוב ביותר (כמו לכל מקעקע אחר). דבר אחרון, אני רוצה להאמין שמקעקע מקצועי יסרב להעתיק דוגמא לאחר שהוא יידע כי מדובר בעיצוב אישי שנעשה ע"י מקעקע למקועקע. אם אתה רוצה עזרה בלמצוא ציורים בסגנון הקעקוע החלומי שלך אתה מוזמן לפרט מהו הסגנון ואנו נעזור ככל שנוכל בהפניה לציירים ולגלריות :-) מה אתה אומר? יש הגיון? אפרת

אי הבנה קטנה

שלום אפרת לא הבנת את השאלה שלי. אני שאלתי האם להתקעקע אצל מקעקע שאני לא סומך עליו , על פי עבודות קיעקוע , אבל הציור שהוא צייר על הדף (שדרך אגב לא היה דוגמא שעיצב לי , אלא סתם פלאש בעיצוב שלו)מצא חן בעיני מאוד . או במילים פשוטות יותר : אם הוא צייר יפה על דף אומר לי בהכרח שהקעקוע שהוא יקעקע יהיה באותה רמה מצטער אם לא הבנת אותי קודם עמית

הוי - מצטערת... ואני כבר חשבתי שאתה רשע שגונב קעקועים!!! :-)

בכל מקרה, כדי להיות מקעקע מוצלח לא מספיק להיות צייר נהדר. אומנות הקעקוע היא גם הרבה טכניקה ולכן אין שום סיבה לתת למישהו שאתה לא סומך עליו מבחינת יכולות קיעקוע לעשות לך את הקעקוע. כדי להיות בטוח שאכן המקעקע עומד בדרישות שלך גם מבחינת מקצועית וגם מבחינה אמנותית אתה פשוט תיאלץ לבדוק תיק עבודות ואם הוא לא מספק אותך מאחת מין הבחינות אני לא רואה סיבה שתעשה אצלו את הקעקוע. אתה תמיד יכול להיות נחמד ולבקש לקנות את הפלאש, אם המקעקע יהיה נחמד הוא ימכור לך אותו ואם לא אז אני מניחה שתאלץ לוותר... אתה לא חייב לספר לו שאתה רוצה לעשות את הקעקוע אצל מישה ואחר, אתה פשוט יכול לומר לו שאתה רוצה להבטיח לעצמך שאף אחד אחר לא יעשה את זה בינתיים עד שתחליט אם אתה מעוניין לעשות את הקעקוע הזה או לא. ללכת למישהו אחר ולנסות לתאר לךו את הציור לא יהיה רעיון הגיוני במיוחד וגם לא יפה לעשות. אני לא רואה דרך אחרת להשיג את הציור בצורה חוקית ונחמדה בבת אחת. בהצלחה, וספר איך הלך עם המקעקע :-) אפרת
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קעקועים
בחר
בחר