הערכה

הערכה

לפני שאשים פעמיי אל הסטודיו, האם מישהו מוסמך יכול לתת לי הערכת מחיר על קעקוע התמונה המצורפת על זרועי? נא להתייחס לשתי הגרסאות. תודה.

לא רק שלא נחסוך לך עבודה - אנחנו נוסיף!

קיעקוע הינה סוג של אומנות, וככזו יש כאלו שעושים אותה טוב יותר מאחרים ויש כאלה המתמחים בסגנון זה או אחר. ההבדל בין קעקועים ואמנות גוף בכלל לכל אומנות אחרת היא שעם התוצאה אתה תצטרך לחיות למשך שארית חייך... לכל מקעקע יש את התעריפים שלו, אין "רשת" עם מחירים קבועים, לעשות קעקוע זה לא כמו לקנות חולצה. מכיוון שאתה יחסית מקורב לתחום (לפי ההודעה השנייה שכתבת) אתה וודאי יודע שכדי לעשות קעקוע בצורה טובה חלקה ושתתן תוצאה שתחזיק מעמד ותיראה טוב יש צורך בכישורים ובנסיון. בקיצור - מה שאני מנסה לומר הוא שאסור בשום פנים ואופן לחשוב קודם על המחיר, קעקוע נשאר עליך לכל החיים וקעקוע רע הוא בסופו של דבר משהו שתצטרך להוציא עליו אפילו יותר כסף כדי להוריד אותו או לכסות אותו בקעקוע אחר. מה שכן צריך לעשות הוא ללכת למספר מכונים, להתעניין במחירים בין השאר אבל חשוב יותר, לראות מה הם תנאי הסטריליזציה במקום (אני מניחה שאתה לא רוצה לקבל בתור בונוס חינם איזשהו מחלה זיהומית). לבדוק תיקי עבודות של מקעקעים וכך לבחור את המקעקע/ת המתאימים ביותר לך ולעבודה. אני יודעת שזה נשמע סיפור די גדול - אבל כזה הוא קעקוע. ההשלכות של קעקוע שלא נעשה טוב או לא טופל טוב הרבה יותר חמורות ממה שרובנו יכולים לתאר לעצמנו. אתה מוזמן להסתכל על המאמרים הבאים, הנמצאים ברשימת המאמרים של הקהילה, שלדעתי יוכלו לעזור לך: - רשימת לינקים לאתרים של מקעקעים בארץ במאמר הנ"ל תוכל לראות תיקי עבודות של מקעקעים שונים בארץ הנמצאים באתרים שלהם. כמובן שאסור לשכוח שיש מכונים שאין להם אתר... צריך גם ללכת :-) - גזור ושמור: איך לזהות סטודיו מקצועי? מספר דרישות בהן סטודיו צריך לעמוד כדי להחשב ל"בטוח" מבחינת סטריליזציה. לבסוף, אני מזמינה אותך לאתר הגלריות של הקהילה, יש בו הרבה אתרים של מקעקעים מחו"ל וכמובן גם את הגלריה הצנועה של משתתפי הפורום. http:\\www.geocities.com\wallatattoos בהצלחה, ואם יש שאלות אתה מוזמן (גם אם אין שאלות) :-) אפרת

אני פאנקיסט, פאנקיסט אנוכי

ולא אכפת לי כל כך מהאיכות של הקעקוע, או ממה שישאר ממנו אחרי כן. כפי שאמרתי, זהו בלבד ציור על הגוף, נשמע מקומם? מה לעשות...אך ורק ציור, שלא פוגע בשום צורה. כעץ, מאחר ומדובר בארצנו הקטנטונת, אכן יש מחירים דיי קבועים לפי גודל ומיקום, והם לא משתנים יותר מדיי ממקעקע אחד לשני. אולי כי התעשייה בארץ, כפי שאני מכיר אותה ואנא סתרו אותי ושכנעוני אחרת, פשוט ממוסחרת לחלוטין.

לא איכות הקעקוע מדאיגה

מצידי תעשה קעקוע ששבועיים אחר כך ייראה כאילו מישהו עבר לך עם מגהץ על העור. מצידי תעשה קעקוע שכל הצבע יתפזר ויישבר והקעקוע שלך ייראה כמו joint ink... כל זה לא מעניין אותי, שיהיה לך בכיף. אבל: אם אני לא טועה, מחלות מדבקות זה לא חלק מהמניפסטו שלך בתור פאנקיסט - נכון? אתה יותר ממוזמן לוותר על שלב בדיקת תיקי העבודות (למרות שזה נראה לי טיפה מטופש - אחרי הכל, מדובר באותו טווח מחירים ברוב המקומות) ולהתפשר על איכות המראה של הקעקוע שלך - זאת באמת בעיה שלך. הבעיה מתחילה ברגע בו לא בדקת תנאי סטריליזציה ויצאת עם איזשהי מחלה זיהומית כבונוס על הקעקוע. יש מספיק מחלות שאפשר לקבל כתוצאה מעבודה לא נקייה. ברובן מדובר במחלות יחסית קלות ואינפקציות פשוטות אבל אני בטוחה שאתה לא רוצה להיות הקורבן הבא של צהבת נגיפית C או משהו כזה (מחלה מאוד לא נעימה ולצערי ברוב המקרים גם חשוכת מרפא). בקיצור - אני נתתי לך את הדרך הטובה ביותר לעשות קעקוע איכותי במראה ובסטריליות. אתה מספיק חכם כדי לעשות במידע שימוש נכון אני מקווה - ואם לא אז שיהיה במזל. אני לא מכריחה אף אחד להקשיב לי, אני כאן רק כדי לייעץ ולעזור. דבר אחרון: בדרך כלל מקום המקפיד על סטריליות ועבודה נקייה ייתן גם שירות מקצועי בשאר המובנים, אם אתה בשביל 200 שקל למשל מוכן לקחת את הסיכון של להידבק במחלה מדבקת אז רק תודיע לשותפ/ה שלך למין שלא טרחת לברר איפה הייתה קודם המחט שננעצה בך כשעשית קעקוע. בהצלחה, אפרת

עוינות משו?

אכן, לא יותר מדיי משנה לי איך יראה הקעקוע המדובר בעתיד הרחוק וגם הלא כל כך רחוק. בעניין המחלות אני מסכים לחלוטין, לא על זה דיברתי. כמובן, תנאי סטרליזציה והכל, ורק במקומות שאני מכיר טוב או שחברים שלי מכירים טוב ועשו בהם דברים. בעיקר בארץ בה אין חוקים בנושא, שלא נדבר גם על זה שהוא לא מוזכר ב כ ל ל בשום מסמך שמחזיק בו משרד הבריאות. וברור שאני לא אעשה קעקוע במקום, או אצל מקעקע, בלא חשש מאיך שהוא יראה אח"כ. אבל, הדאגה, לדעתי, לא צריכה להיות גדולה מדיי. אחרי הכל זה אכן רק ציור \ כתם \ וואטבר. זו רק דעתי. דעתי דעתי דעתי.

חס ושלום - הכל ברוח טובה

אני שמחה לשמוע שלא תעשה קעקוע במקום שאינו סטרילי - זאת עיקר דאגתי (זה ויש לי האמת עוד כמה דאגות קטנות בחיים - אבל הן לא קשורות לקעקועים אז נעזוב אותן). בנוגע למחיר, אין הרבה ברירה חוץ מללכת לכמה מקומות ולבדוק מה המחיר בכל אחד מהמקומות כדי להשוות. בנוגע לחוקים, אתה צודק ולא צודק. הדבר היחיד שלא מוסדר בחוק עניין הגיל לפירסינג. כל נושא החוקים לסטריליזציה הדרושה והאמצעים הדרושים למכונים פשוט לא נמצאים באף חוק של משרד הבריאות אלא בחוק רישוי עסקים תחת קטגוריה שאני לא זוכרת את שמה המדוייק אבל היא מטפלת בבתי עסק שאינם בתי חולים ומרפאות ועוסקים בגוף האדם. תחת אותה קטגוריה נמצאות גם מספרות וקוסמטיקאים/יות. ישנו פירוט די נרחב של אמצעי הסטרילזציה הדרושים והמבוקשים מכל בית עסק, ישנו פירוט של הכלים בהם יש להשתמש לכל תחום. אפילו מצויין בחוק שאקדח עגילים מיועד אך ורק למטרת עשיית חורים בתנוכי האזניים (לא ממש מיושם - הא?). העניין הוא שישנם גם הרבה תיקונים לחוק (כמו בכל מדינה מערבית) הנמצאים ברשימת חוקי העזר העירוניים. בקיצור, חקיקה יש, יישום יש קצת פחות. אבל זה באמת לא דבר שאפשר לזרוק על המדינה. בראש ובראשונה כל בית עסק אחראי לבריאות עובדיו ולקוחותיו וחבל שיש מקומות שלא מעונינים בכך. באנגליה למשל אפשר למצוא בחוקים שלהם הנוגעים לקעקועים סעיף בו מתואר שאם מקעקע רואה שיש סיכון כלשהו להדבק במחלה כלשהי מהלקוח עדיף שישתמש בכפפות. כמובן שיש תיקון לחוק הנ"ל אבל עדיין אפשר לראות אותו רשום :-) בנוגע לאיכות - איש איש וסיבותיו. ישנן המון סיבות לעשות קעקועים ולא כולן מחייבות אומנותיות מעל ומעבר מצד המקעקע. אני עושה אותם בעיקר בגלל האסתטיות וההתחברות שלי לדוגמא מבחינה אמנותית ולכן חשובה לי מאוד הרמה האמנותית של הקעקוע. חבל שאתה רואה את זה כרגע כמיותר או כפחות חשוב, פשוט יכול להיות שתשנה את דעתך בעתיד ואז יהיה לך יותר קשה לסדר את זה (יכול להיות שלא - אבל עם קעקוע טוב אפשר לחיות) :-) אפרת

אין פיקוח של משרד הבריאות ?!

מאוד מוזר לי לשמוע את זה כי ראיתי לא פעם שסטודיו-ים מפרסמים בגאווה "בפיקוח משרד הבריאות" או דברים ברוח זו... קשה לי להאמין שיש תופעה נרחבת של מקומות שכביכול מטעים את הציבור. או שלא ... בכל זאת אנחנו חיים בישראל וכל יום רואים שערוריה חדשה... האאאפצ'י (תורי לשבת בבית חולה ;) )

רגע רגע - לא להסיק מסקנות מהירות

יש פיקוח כלשהו של משרד הבריאות. אומנם היו איתו לא מעט תקלות בדרך, ולא תמיד היה קיים הפיקוח אבל חלק מקבלת רישיון העסק של סטודיו לפירסינג וקעקועים כולל גם אישור של משרד הבריאות. כשאני אומרת שיש פחות יישום אני מתכוונת לכך שמטעמים מובנים משרד הבריאות לא יכול להציב אדם בכל סטודיו שיפקח במשך כל שעות פעילות הסטודיו על הנעשה בו. הסטודיו הוא האחראי העיקרי לבריאות הלקוחות שלו והוא היחיד שיכול גם לבדוק את עצמו 100 אחוז מזמן הפעילות שלו. אנחנו האחראים הידירים לבריאות שלנו ולכן כדאי מאוד שלפני שאנחנו מתקעקעים ומתפרסנגים נבדוק את רמת הסטריליזציה במקום אליו אנו הולכים. אגב - שלא ישתמע מזה שאני מסנגרת יותר מידי על משרד הבריאות - גם הם עושים את הפאשלות שלהם והפיקוח היה יכול להיות טוב יותר, אבל ממש לא נראה לי הגיוני להאשים את משרד הבריאות בעוולות של מכונים שונים. חבל שהסובלים היחידים מהעניין הם אנחנו ובאמת היה נפלא אם כל המכונים היו שומרים על כל התנאים כדי להבטיח את הבריאות שלהם ושלנו. ותרגיש טוב! :-) אפרת

מוזר

זכורה לי שיחה עם שני פירסרים בשני מכונים מרשתות שונות שאמרו לי שהאישור היחידי שקיבלו ממשרד הבריאות הוא מין בדיקה כללית של סטריליות ולא יותר מזה, וזאת תחת הזמנה מיוחדת של המנהל. כך שמקומות שטוענים שיש להם "אישור ממשרד הבריאות" למעשה לא בהכרח שונים ממקומות שלא.

לא כ"כ מוזר

נושא מתן האישור לעסק והפיקוח נמצא ברובו בידי הרשויות העירוניות כך שזה לא מפליא אותי כלל לשמוע שיש שוני בין הבדיקות שנעשות במקום אחד לאחר. האמת שבכל המכונים שאני מכירה (שבארץ זה באמת לא יותר מידי) אני יודעת שנעשות בדיקות משרד הבריאות מידי פעם אבל בסופו של דבר לאף אחד אין את הכלים לבדוק באמת איך הסטודיו עובד בכל שעות הפעילות שלו. קיימת בעיה והבעייה היא בעיקר במכונים עצמם. תמיד אפשר לפעול בצורה בה ייראה לעין שעובדים נכון אבל בעצם מחפפים, זה לא חוכמה שיש אוטוקלאב (מכשיר סטריליזציה) בסטודיו, זה חוכמה להשתמש בו כמו שצריך. כמו שאמרתי, כדי להיות בטוחים אין הרבה אופציות, פשוט צריך לא להתבייש ולשאול ולבדוק לבד, לא לסמוך בעיניים עצומות על אישור משרד הבריאות וגם לא לפסול מקום שעדיין אין לו אישור (לפעמים לוקח זמן להשיג אישור ולפעמים גם הרשויות המקומיות מערימות קשיים שהם לאו דווקא הגיוניים והכרחיים). אני תמיד מעודדת בדיקה אישית ואתה יכול לראות את זה בכל ההודעות שכתבתי בשרשור זה ובאופן כללי ולכן קצת תמוהה לי ההודעה שלך (למה מוזר?). לסיום: רשימת הדברים שיש לבדוק מבחינת סטריליזציה נמצאת ברשימת המאמרים של הקהילה במאמר בשם: גזור ושמור: איך לזהות סטודיו מקצועי? אפרת
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קעקועים
בחר
בחר