שאלה קטנה...

שאלה קטנה...

שלום (: אני מהמרכז, בת 17, לומדת ועושה אמנות. אולי ידוע לכם אם יש חנויות שיסכימו לקנות ציורים שלי כדי להפוך אותם לקעקועים? אם יש-איפה? ובכמה הם יסכימו לקנות אותם? תודה רבה, ושיהיה לכם רק טוב. רונירון.

זה לא כ"כ פשוט

היי רונירון, האמת שזה באמת לא כ"כ פשוט. קודם כל, רק לשם המשך השיחה בנושא – לדפים הכוללים דוגמאות לקעקועים קוראים "פלאש". בכל סטודיו יש דפי פלאש הכוללים דוגמאות יותר נפוצות כמו אותיות קאנג'י, טרייבלים מסוגים שונים, חיות שונות,, אינדיאנים וכדומה. כמובן שגם הרבה מקעקעים מכינים דפי פלאש לבד ומה שהם מכינים זה בדרך כלל הולך לפי טעמם האישי. אומן שאוהב New Skool בדרך כלל יצייר דוגמאות בסגנון הזה. את אישית, יכולה לגשת לכל עניין הפלאש משתי גישות, הראשונה שבהן היא הגישה המקצועית. מה שזה אומר הוא שאת צריכה להכין בעצם סדרה של משהו כמו 3-5 דפים, כשבכל דף יש מספר דוגמאות, בהתאם לגודל שלהן. בקשר לעניין הציורים עצמם, כשמקעקע בא להעתיק קעקוע מפלאש הוא בדרך כלל יעתיק רק את הקווים החיצוניים ואת ההצללות והצביעה הוא פשוט ימלא תוך כדי הסתכלות על התמונה המקורית. מה שזה אומר מבחינתך הוא שאת צריכה לדאוג שלציורים בפלאש יהיו קווים ברורים ולא קווי רישום "מחפשים". ברגע שיש לך סדרת דפים (לרוב דואגים גם להוסיף עיטור כלשהו בתור מסגרת וכל מיני קישוטים קבועים קטנים על הדפים בין הדוגמאות, אבל זה לא חובה) את יכולה להכין הדפסים איכותיים שלהם (עדיף לך לשמור את המקור) ולהציע במכונים. הגישה השניה שאת יכול לנקוט היא פשוט ללכת עם הציורים על דפים נפרדים למכונים ולשאול אם הם מעונינים לרכוש אותם. אני מניחה שבדרך הראשונה והמושקעת תוכלי לדרוש מחיר יותר גבוה. אגב, אני יודעת שפעם לפחות הכרתי מישהי שעבדה בסטודיו מסויים מספר שעות ביום רק כדי לצייר להם דוגמאות לקעקועים כך שהכל אפשרי. אני גם הייתי במקומך יושבת עם מקעקע על הציורים כדי לקבל ממנו טיפים על כל עניין הקווים, פשוט יש לזה דרך מסוימת של סוג עבודה כדי שמקעקעים יוכלו בקלות להפוך את הציור לקעקוע. בפורום אנחנו לא ממליצים על מכונים ספציפיים אבל אני כבר מציעה לך להתחיל ללכת לכמה מכונים שאת מכירה ולשאול אותם אם הם מעונינים בכלל לקנות פלאש או סתם כדי לתת להם הצצה. את יכולה להסתכל באתר הבא: http://www.flashspace.com זהו אתר שמוכר פלאשים של מקעקעים, תוכלי לראות את הסידור שלהם. בנוגע למחירים, רוב האנשים המוכרים פלאש לא מוכרים אותו בעותק אחד לסטודיו אחד אלא באופן מסחרי. דוגמא: פלאש מקצועי שנעשה ע"י דייויד בולט, שהוא מקעקע בעל מוניטין: 5 דפים המוכנים לעשיית סטנסילים (ככה המקעקעים מעבירים את הדוגמא לנייר), על כל דף כ-5 דוגמאות נמכר דרך האתר שלו ב100$. אני לא אומרת שאת יכולה להשיג יותר או פחות - השאלה היא כמובן כמה טובות ומותאמות לקעקועים העבודות וכמה יסכים האדם לשלם לך. אף פעם לא מזיק לנסות. בהצלחה, ונשמח לשמוע איך הולך, אפרת

(:

תודה רבה על העזרה המפורטת!!! רק כדי לוודא שהבנתי- מה שצריך לעשות זה להכין רישומים לקעקועים בקו אחיד, בגדלים שונים, עם הצללות, מופרדים וממויינים עפ"י צבעים וסוג. כל עמוד הוא "פלאש" בפני עצמו. האתר שנתת לי, אגב, נהדר. תודה שוב ויום נפלא! רונירון.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קעקועים
בחר
בחר