מרלבורו וקעקועים

האמת שבזמן האחרון יוצא לראות הרבה קעוקעים על דוגמנים בפרסומות ובתצוגות אופנה. הרבה פעמים אפשר אפילו להתקל בתצוגות אופנה בהן המעצב מאפר את הדומגנים/יות בקעקועים זמניים, אבל לרוב מדובר בקעקועים יחסית קונבנציונליים בעיצוב ובמיקום שלהם על הגוף. לא מזמן יצא לי להיתקל בפרסומת של מרלבורו משנת 1955 בה הדוגמן מחזיק סיגריה ביד המופנית אל עבר הצ ופה ועל גב היד שלו אפשר לראות, בלי בושה בכלל, קעקוע! כן, כן, קעקוע על גב היד. עשיתי קצת חקר בנושא והתברר שהיום מרלבורו נוקטת בגישה פירסומית לפיה "כולם מעשנים מרלבורו" ועובדת על כל הפן החברתי וה"ביחד", אבל בעבר הם פנו יותר לעניין ה"תדמית" לפיה - גבר מי שמעשן מרלבורו. הם ניסו למכור את תדמית גבר המיסתורין, קאובוי שהוא גם זאב בודד ואת זה הם עשו בצורה בה הם לקחו דוגמן המקועקע במקום מופגן כמו גב כף היד. הדוגמן עצמו נבחר פשוט כי קעקועים היו סמל לגבריות ולחוזק. צירפתי את התמונה המדוברת - מה דעתכם על התגלגלות העניין? היום מרלבורו גם היו לוקחים אנשים מקעקועים לפרסומות שלהם? מאותה הסיבה או מסיבה אחרת? אגב - Seeker - אתה רואה את ההבדלים בדוגמא הזאת לסטיגמות על קעקועים שהיו פעם והיום אפילו לא קרובות לסטיגמות של ימינו? תהנו, אפרת

מאוד מעניין לראות את הגישה למקועקעים לפני כ"כ הרבה זמן...

שהיום אני רואה דוגמנים מקועקעים עולים בי רגשות מעורבים אני לא יודע האם זה עושה טוב או רע למקועקעים,ולי יש איפה שהוא בעיה עם זה שהדבר הוא אופנתי,למרות שלמה אפשר לצפות. קראתי בלא מעט מקומות שאופנת הקעקועים חולפת לה,וזה עשה לי טוב ,כי מצד אחר החשיפה שעברה התופעה עושה את המקועקעים לפחות "פריקים" ומצד שני גורמת להפחתת המתקעקעים מסיבות סטייל. ולכן הסיבה שהשתמשו באדם מקועקע לפני כ"כ הרבה זמן מעלה שאלה: האם התקדמנו אחורה?

האמת שבתור בחורה קשה לי לומר שהייתה ריגרסיה.

פעם - נשים מקועקעות מקומן היה בקרקס. באותן שנים שבהן פורסמו סיגריות מרלבורו ע"י גבר מקועקע נשים מקועקעות היו נמצאות בקרקס כמיצג אטרקטבי (מתוך בחירה כמובן). במשך הרבה מאוד שנים גבר מקועקע הייתה בעצם מבליט את הגבריות שלו באמצעות הקעקועים בעוד שנשים מקועקעות היו נחשבות כעוף מוזר. כיום אני עדיין נתקלת (לעיתים רחוקות תודה לאל) בתגובות של אנשים שחושבים שברחתי מבית משוגעים... אבל זה באמת נדיר. אפרת

עבר זמן,אך בכל זאת...

אני,אולי בגלל היותי גבר המעריץ את יופי האישה טוען כמישפט "עדי נאה על אישה נאה". ז"א הכל נראה יותר יפה על בחורות.... אולי ממרחק של זמן הכל נראה יותר יפה,אבל הקישור אצל חלק מאוכלוסיה,כמו שכבר ראינו בפורום,של מקועקעים לתרבות שוליים מושרש לעומק התודעה. כאילו לא משנה מה ,עולם כמינהגו נוהג,ולא משנה אם נעלה את רשימת המקצועות שבהם עוסקים אנשי הפורום או רבים מהמקועקעים האוכלוסיה עדיין יקפוץ לו המשפט "תרבות שוליים". אני לא חושב שיש שום קשר בין שוליים לקעקועים,אלא יותר נפש האדם ולא קטלוג שלו ע"פ משרה או השכלה ויכולת כלכלית. אינעל וואלה שנותנים לי להגיב רק שבא להם
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קעקועים
בחר
בחר