גם למקעקע יש את הזכות לומר "לא".

הרבה פעמים שאנחנו חושבים על לעשות קעקוע ומגיעים לשלב בחירת המקעקע אנחנו שוכחים מדבר קטן הנקרא: סגנון. רוב המקעקעים הם אמנים וכמו לכל אמן יש להם את הנטיות האמנותיות שלהם והסגנון שלהם המתפתח עם הזמן וההשתפרות ביכולות הטכניות. בארץ נתקלתי בתופעה הרבה פחות אבל בחו"ל היא מאוד נפוצה: מקעקע יכול, ואפילו מצפים ממנו, לסרב לעשות עבודה שאינה תואמת את הסגנון שלו. דוגמא טובה לכך היא מקעקע מצויין שנקרא Guy Aitchison היושב לו אי שם בארה"ב. אותו גיא הנחמד מתמחה בסגנון ביומכני ואפילו המציא מחדש את המושג לדעת רבים. אני בטוחה לחלוטין לעומת זאת שאם אדם היה ניגש אליו ומבקש ממנו לעשות קעקוע ריאלסטי כמו פורטרט או סצינה מסרט אני בספק אם הוא היה הולך על זה (כמובן שלא מדובר על מצבים היפותטיים בהם היו מציעים לו מיליון דולר על כך). הסיבה לכך היא פשוטה: הוא לא יעשה את זה טוב כמו אדם אחר שמתמחה בפורטרטים כמו Tom Renshaw או Bob Tyrrell. ברור והגיוני שהם לא מדגדגים את הרמה שלו בביומכני. כשאני התקשרתי לצרפת לסטודיו של Tin-Tin השאלה הראשונה שנשאלתי הייתה מה סגנון הקעקוע אותו אני רוצה - והדיעו לי חד משמעית שהוא לא עושה טרייבלים. זה לא שטרייבלים הם פחות יפים או טובים בעיניו (יש לו כמה קעקועים בסגנון) - זו פשוט לא המומחיות שלו. בקיצור - מה שאני מנסה לומר בכל המלל הזה הם שני דברים: 1) תמיד לבדוק תיק עבודות - זה שמקעקע טוב בסגנון אחד לא אומר שהוא מסוגל להגיע לאותה רמה גבוהה בסגנון אחר (רוב הסיכויים שהסגנון האהוב עליו יהיה זה שהוא יעשה טוב יותר), חפשו עבודות בסגנון הספציפי שאתם מחפשים בתיק העבודות שלו. ככל שתשקיעו יותר בבחירת המקעקע יש סיכוי יותר קטן שתתאכזבו. 2) תנסו להקשיב למקעקע מידי פעם - לפעמים מקעקעים מעידים על עצמם שהם טובים יותר או פחות בדברים מסויימים. תשאלו במה המקעקע איתו אתם מדברים מתמחה. אם הוא יגיד לכם "אני עושה הכל טוב" זה מעלה חשד. ודבר אחרון: ככל שתסתכלו יותר על אתרים של מקעקעים טובים מחו"ל כך תוכלו להתחיל להרגיל את העין שלכם לחפש איכות בקעקוע ותהיו יותר חכמים כשתבואו לבדוק תיקי עבודות של מקעקעים. אני לא סתם ממליצה על אתרים של מקעקעים מצויינים מכל העולם כל הזמן (מישהו בכלל מסתכל עליהם???) - זה באמת עוזר. אפרת
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קעקועים