איזורים כואבים יותר ופחות לקעקוע.

ידידה שלי רוצה לעשות קעקוע מעט מתחת לעצם הבריח, אבל היא מפחדת שהמקום רגיש הרבה יותר משאר המקומות בגוף. מישהו/י יודעת/ת אם זה באמת אזור רגיש כל כך ? ואם כבר העליתי את הנושא, אילו איזורים בגוף באמת רגישים יותר (כואבים יותר) בצורה משמעותית משאר המקומות ?

מכאובים

לצערי אני לא יודע איזה אזורים הכי כואבים אני יכול להגיד לך שהכל תלוי ברמת סף הכאב של האדם ובכישורי המקעקע .אנשי המזרח,תאילנד למשל מקעקעים סימנים שונים על הגורגרת שלהם שעצם הקעקוע במקום זה מורה לפי אמונתם על "גבריות" וסף כאב גבוה יש לזכור ששם עובדים בשיטה הישנה והידנית שיותר כואבת ממחט חשמלית אבל ידוע לי שיש רגישות גבוה לכאב באיזור הפנימי של הזרוע והכי הכי פחות כואב זה על הכתף או ישבן

כאב הוא פונקציה של מספר גורמים

seeker - אני אתן לך תשובה שכתבתי מזמן בפורום זה או אחר והיא תרגום שעשיתי לחלק ממאמר שאני לא כ"כ זוכרת איפה הוא ומי כתב אותו: "... "זה כואב?" היא השאלה הנפוצה ביותר בהקשר של אומנות גוף וקעקועים בפרט. התשובה היא כן. מחטים שננעצות בעור ומנקבות אותו *כן* גורמות לכאב, אבל מה שאתם באמת רוצים לדעת זה "כמה זה כואב, והאם אני יכול לעמוד בזה?". זה לא רע כמו שאתם חושבים שזה. הכאב בא כתוצאה מקבוצת מחטים הנמצאות במכונת הקעקועים וננעצות בעורכם במהירות. ההרגשה אינה דומה לכאב של זריקה אלא יותר כמו רעד מתמשך. הגוף משחרר אנדרופינים (משככי כאבים), המקהים את הכאב באופן משמעותי. הכאב משתנה בהתאם למיקום בו אתם מתקעקעים. עור הנמצא מעל עצמות (עצם הבריח, עצם הקרסול ועוד) נוטה לכאוב יותר מאשר אזורים אחרים. בנוסף – סוגים מסוימים של מחטים נוטים להכאיב יותר מאשר אחרים. אני אישית מוצא שמחטים המשמשות לקווים חיצוניים (outlining) מפיקים כאב יותר חד בזמן שמחטים המשמשות להצללה (shading) מרגישים כמו זמזום אלקטרוני (כמעט ללא כאב). תזכרו שקעקוע הוא דבר שאתם עושים מרצונכם החופשי, כמות הכאב תלויה בצורה ישירה בגישה הפסיכולוגית שלכם לתהליך. ..." עכשיו - באופן ספציפי ואישי יותר. ישנם כמה דברים שיכולים לעזור בכל הקשור לכאב, דבר ראשון והחשוב ביותר הוא לדאוג לא לשתות אלכוהול או לקחת אספירין לפני הקעקוע (לא לצרוך אלכוהול 24 שעות לפני הקעקוע). אצל נשים אולי עדיף לקבוע את תאריך הקעקוע כמה שיותר רחוק מתאריך המחזור, לא בזמן מחזור ולא בימים הסמוכים לו. צריך תמיד לזכור שהכאב של קעקוע הוא לא סיבה מספיק טובה כדי להתפשר על המיקום שלו - הוא סבל רגעי לחלוטין (גם כמה שעות זה רגעי). והכי הכי חשוב: בזמן הקעקוע חייבים לזכור לנשום. אני יודעת שזה נשמע מוזר אבל הנשימות העמוקות וההתרכזות בהן מאוד עוזרת להפיג את הכאב. חוץ מזה - לנשים קעקועים נוטים לכאוב פחות, באמת. :-) אני מצרפת גם שני לינקים. הראשון הוא למאמר שקשור בעקיפין לנושא: שימוש במשכך כאבים בקעקוע עוזר? והשני הוא לקובץ שנקרא Does It Hurt? שנלקח מתוך האתר tattooz.net ובו ניתן לראות את החלוקה אצל נשים וגברים לאזורים בהם הכאב מורגש יותר ופחות. אני בד"כ לא אוהבת לתת קבצים כאלה כי הם אף פעם לא מדוייקים לגמרי אבל זה נותן רעיון כללי לא רע על האיזורים הכואבים יותר ופחות. מקווה שעניתי לך על רוב השאלה - אם משהו חסר רק תכתוב, אפרת
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קעקועים
בחר
בחר