שאלה - איך אתם בוחרים את המקעקע שלכם?

בואו נשחק ב"נניח". נניח ואתם רוצים עכשיו לעשות קעקוע (וההורים בסדר והחיים יפים ויש המון כסף עד אינסוף). איך תיגשו לבחירת המקעקע שלכם? נתחיל בעובדה שברור שאף אחד מאיתנו לא יילך לScratcher (כינוי למקעקע גרוע בסצינה) וייתן לו להרוס את העור שלו (כי אם מישהו יעשה את זה הוא יחטוף ממני באופן אישי) אבל בכל זאת מה הייתם עושים קודם? לי אישית חשוב שהקעקוע ייראה טוב ולכן בדיקת תיק עבודות ומוניטין הם דברים קריטיים, אבל גם הנוחות האישית שלי עם המקעקע היא דבר שחשוב לי מאוד, אחרי הכל זוהי חוויה. מספר אנשים כבר אמרו לי שלא אכפת להם מהמקעקע אלא רק ממראה הקעקוע בסופו של דבר. נניח שיש מקעקע מצוין שהוא לא בן אדם שנוח לכם אתו במיוחד - הייתם עושים אצלו קעקוע? מצד שני, הייתם עושים קעקוע אצל מישהו שאתם יודעים שהוא נורא נחמד אבל יש טובים ממנו? עוד דבר – מכיוון שקעקועים זו אמנות וכמו בכל תחום אחר לכל מקעקע יש את הסגנון שלו. אתם מתייחסים לזה בבחירה שלכם? אם תרצו לעשות קעקוע שהוא פורטרט אתם תחפשו אצל המקעקע פורטרטים שמוצאים חן בעינכם בתיק העבודות שלו? ואם תרצו קעקוע בסגנון אוריינטלי תקשו לראות קעקועים קודמים של המקעקע בסגנון? מהורהרת, אפרת

ובכן....

קודם כל, אני מחפשת מוניטין. כן, אני יודעת שככה אני שוללת מקעקעים צעירים וחסרי נסיון. אני מחפשת מקעקעים בעלי שם, שכבר הספיקו "להשתפשף על הגרביים" של מישהו אחר, ושיש להם מוניטין מוכח בשטח, שאנשים היו מרוצים מהעבודה ומהשירות (כן, אני חושבת שיותר מהרבה דברים אחרים, זה קטע של שירות). אחרי המוניטין, אני כמובן רוצה לראות תיק עבודות (כל זה יכול להעשות אפילו לפני שפגשתי את הבנאדם). חשוב לי הקו, היד המציירת היא שתקבע בסופו של דבר איך הציור יראה, ולא חשוב איך הוא נראה על הדף.אנחנו מדברים על הצללות, על עיגולי פינות, דיוק בציור... הטאטו שלי מלא בהצללות עדינות ומקסימות, שנותנות לו נפח וגוף, והופכות אותו להרבה יותר מהציור המקורי- והכל הצעות וחדשנויות של המקעקע שקיעקע אותי. ואחרי כל זה- לדבר עם הבנאדם, להסביר לו מה אני רוצה, לראות אם הוא מתייחס ברצינות ובכבוד אלי ואל הבקשות שלי, האם המקום שהוא עובד בו הוא נקי ומסודר, אם יש כימיה- ולו בסיסית- בינינו (לא, אני לא מדברת על כימיה פיזית.קטע של חיבור והבנה), אם הוא נותן לי הוראות טיפול מדוייקות, אם אני יכולה לחזור אליו במקרה שמשהו משתבש, ואם הוא מספיק בנאדם לבוא ולהגיד "תשמעי, פה לא ממליץ לך לעשות, הקו הזה מוגזם, את הקו הזה צריך להגזים...", וכדומה. ובסוף בסוף- נדבר על כסף. אני חושבת שבשביל למצוא אדם שעונה על כל הקריטריונים אני מוכנה לשלם סכום נכבד, מה גם שההבדלים לדעתי בין האנשים שממלאים את כל הקריטריונים הנ"ל מבחינת סכומים הם פעוטים. קעקועים זולים הם בסופו של דבר יקרים יותר.(קאברים,לייזרים,בלגן). אני חייבת לציין שכשבאתי לעשות את הקעקוע הייתי מלאת חששות כרימון אבל המקעקע שלי (אפרת, מותר לפרסם פה שמות?) ענה על כל הקריטריונים שלעיל ואפילו יתרה מזאת. thats just my opinion, though. נועס.

איפה כולם נעלמו?

בודד קצת בכל מקרה - אני פעם אחת עשיתי את הטעות של לבחור מקעקע לפי נחמדות ואכלתי אותה. דבר ראשון שאני אבדוק הפעם יהיה תיק עבודות. רק אחרי שאני אראה הוא לטעמי מספיק טוב בשביל להשאיר חותם על הגוף שלי אז אני אבדוק את שאר הדברים, אני אפילו אתפשר על נחמדות קצת - בשביל הנחמדות אני אביא חבר או חברה שיהיו איתי

הכי חשוב.....

כל מה שאמרת נכון, אבל לדעתי החשוב ביותר זה לבדוק את הסטריליזאציה של המקום ושל המקעקע

כמובן כמובן - אתה צודק במאה אחוז!

אני באמת שמה לב עכשיו שלא כתבתי דבר ראשון שאם המקום לא סטרילי אין בכלל על מה לדבר! אבל נניח ואכן המקום סטרילי - איך היית מסדר את סדר העדיפויות שלך? אפרת

סדק עדיפויות

אם המקום סטרילי לאחר מכן הייתי מתחשב במוניטין של המקעקע ובמידת יכולתו לביצוע הקעקוע שאני רוצה במקום הספיציפי שאני רוצה ויותר מכך אני ממליץ לכולם (ואכתוב על כך גם בנפרד) כשעושים בסטודיו מסויים בעל מןניטין לוודא באמת שבעל המוניטין עושה זאת ולא מישהו מטעמו או העובד תחתיו

מוניטין הוא דבר הפכפך ומטעה

דוגמא: ישנו מקעקע בארה"ב בשם Tom Renshaw. מקעקע מחונן לכל הדעות, עושה פורטרטים יפיפיים ורובם אכן בעלי דמיון מפליא למקור. העניין הוא פשוט - יש יותר טובים ממנו, ועם זאת בתחרות ה-Golden Star Ewards (אתר המנהל מעין בחירת המקעקעים הטובים ביותר בכל תחום) הוא זכה במקום הראשון בתור "המקעקע הטוב בעולם". למה הוא זכה? התשובה היא חברים. הרבה מאוד חברים וחברים של חברים נכנסו לאתר והצביעו לו. לא כל מוניטין מוצדק, וכך גם לכיוון ההפוך - ישנם הרבה אומנים עלומי שם בעלי איכות מקצועית ואמנותית גבוהה מאוד. איך בכל זאת מתגברים על בעיית המוניטין ובוחרים מקעקע טוב? פשוט - מסתכלים על תיק עבודות. בארץ כמעט ולא ניתן לפגוש את תופעת ה"בחינת תיק עבודות" וחבל מאוד. ברגע בו אדם יתייחס לקעקוע כמו מקצוע הדורש יכולות אומנותיות וטכניות הוא יבין שמוניטין זה נחמד אבל זה לא מספיק - המקעקע צריך להתאים גם ברמה וגם בסגנון לקעקוע ולמתקעקע. בקיצור - שוב, ההנחה שלך מאוד שגויה בהרבה מקרים - אני מכירה מספיק מקעקעים שאינם בעלי סטודיואים ולמרות זאת מאוד מוכשרים וטובים. אין שום קשר בין הניהול ליכולת האומנותית. מה אתה אומר? יש לי נקודה ;-)? אפרת

איך באמת אנשים מגיעים למקעקע/סטודיו מסויים ...

אני מאמין שבארץ התופעה של "בחינת תיק עבודות" לא מתרחשת מכיוון שבארץ (כמו בכל דבר בארץ) אנשים באים על-פי המלצה של חבר. אני מאמין שרוב האנשים עשו את הקעקוע הראשון שלהם במקום שחבר המליץ ולא התחילו לעשות סקר שווקים או פשוט כקפריזה של רגע הם נכנסו לסטודיו הראשון שהם ראו, ושם התקעקעו.

אני אומר

צודקת לא חשבתי על זה הרי יכול להיות מצב דומה שאחד יהיה מרוצה ממקעקע מסויםם ו-10 לא זה לא אומר שהוא לא טוב שוב תלוי מהי הסיבה שלא מרוצים ממנו

איך באמת אנשים מגיעים למקעקע/סטודיו מסויים ...

אני מאמין שבארץ התופעה של "בחינת תיק עבודות" לא מתרחשת מכיוון שבארץ (כמו בכל דבר בארץ) אנשים באים על-פי המלצה של חבר. אני מאמין שרוב האנשים עשו את הקעקוע הראשון שלהם במקום שחבר המליץ ולא התחילו לעשות סקר שווקים או פשוט כקפריזה של רגע הם נכנסו לסטודיו הראשון שהם ראו, ושם התקעקעו.

עד כמה שזה חבל - אתה צודק

רוב האנשים - כולל אותי, לא עושים את הקעקוע הראשון שלהם בדרך החכמה ביותר, אבל אני בדעה שכל זמן שהמקום בו הם עשו את הקעקוע הוא סטרילי הרבה נזק לא נגרם (אלא אם כן מדובר בקעקוע גדול, אבל רוב האנשים לא מתחילים בגדול). שוב- אני מדברת על רוב האנשים שממשיכים להתקעקע והופכים בעצם ל"מקועקעים" ולא בעלי קעקוע. הרבה אנשים לומדים לקח מהקעקוע הראשון שלהם ולמרת שהוא לא נעשה בדרך הכי נכונה בעולם הוא ממשיך ומלווה אותם להמשך חייהם ונשאר כמזכרת. ברור שהיה עדיף אם תמיד היו נעשים קעקועים יפים ומושקעים אבל גם קעקוע ראשון קטן וקצת מצ'וקמק לא חייב להיות הדבר הכי גרוע בעולם כל זמן שלומדים לקח וממשיכים לכיוונים טובים יותר. הכל עניין של הסתכלות אישית וחיוביות. אפרת

איך אני הגעתי...

מבלי להזכיר שמות.... ביום שקמתי והחלטתי לעשות קעקוע היה כתבה גדולה בעיתון על כל העניין מה שמנע ממני במשך זמן מה לעשות אבל,לאחר המלצה של חברה על מקום מסויים שבו הם קיעקעו עצמם ובאמת מצא חן בעיני תיק העבודות "החי" של המקעקע ולא מתמונות החלטתי ללכת על זה כמובן שביררתי עד כה נקי המקום ואם את הקעקוע שלי (אני ציירתי) המקעקע יכול לעשות והיום אני מאוד מרוצה
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קעקועים
בחר
בחר