האם מישהו יודע

האם מישהו יודע

האם כשנוטלים כדורים בשם: קומדין (שבדר"כ גורמים לדימום יתר) זה מסוכן יותרלעשות קעקועים ?

לא

קומדין הוא כדור המכיל חומרים אנטי קואגלנטיים כלומר נוגדי קרישה, ומשמש לפתיחת פלאקים באופן נקודתי, והורדת לחץ גבוה הנוצר עקב נטייה של כדוריות הדם ליצור אגרגט או צבר ולסתום כלי דם קטנים. מאחר ופגמנט הקעקועים מוחדר לשכבת הדרמיס שמכילה עורקיקים, נימיות, וורידיות בלבד, אין סכנה לדימום משמעותי משכבה זו, לא כל שכן שרציפות העור מעל נשמרת בגדול, ולכן אין קרע או פרצה ממנה יכולה כמות דם גדולה לצאת ולא להקרש

אתה צודק.....

אין סכנה לדימום, אך אם זאת...זה עדיין פצע ופשוט מאוד יקח לו קצת יותר זמן להגליד מאשר לאדם הלא נוטל כדורים אלה. אגב...את בטוחה שזה קומדין? בדרך כלל לוקחים אותם המקרים של tromboembolya, כמו שתומר ציין... :)

האם מישהו יודע

האם כשנוטלים כדורים בשם: קומדין (שבדר"כ גורמים לדימום יתר) זה מסוכן יותרלעשות קעקועים ?

הרופא יודע

אומנם כאשר עושים קעקוע לא נשפך דם החוצה מהגוף בזרנוקי סילון (אצל רוב האנשים) אבל כמו שתומר כתב – גם בשכבה אליה יוכנס פיגמנט הצבע של הקעקוע ישנם כלי דם. באופן כללי כדי לעשות קעקוע בריא וטוב מומלץ לכל האנשים שלא לשתות אלכוהול או לקחת אספירין לפני עשייתו. הסיבה לכך היא שאספירין מאט קרישת דם ואלכוהול מדלל את ומרחיב כלי דם. הדבר גורם לדימום יתר בזמן עשיית הקעקוע. הכדורים עליהם אתה מדבר הם בעלי השפעה דומה ואף יותר גבוהה מזו של אספירין. דימום יתר בזמן עשיית הקעקוע בעצם משאיר פצע פתוח (הקעקוע) למשך יותר זמן ומגביר את הסיכוי לאינפקציה. הדם הזורם עלול גם "לסייע" בשטיפת פיגמנט הצבע אל מחוץ לעור ולגרום לתוצאה של צביעה פחות חלקה וקעקוע פחות יפה. הצעתי לך היא פשוט ללכת לרופא שלך ולשאול אותו האם הוא ממליץ לך לעשות קעקוע. לשאר העונים, דבר ראשון שרופא עושה כאשר אדם מגיע אליו ושואל אותו לדעתו על מקרה זה או אחר הוא לבדוק את התיק הרפואי של אותו אדם. מכיוון שאין לפנינו (וגם לא צריכות להיות) בדיקות ה-PT והתיק הרפואי שלו, ואנחנו לא רופאים אסור לנו לייעץ לאדם מה יהיה בריא לו לעשות במקרים כאלה. זה פשוט מסוכן. אני מבקש לא לתת המלצות רפואיות. באופן כללי, תמיד אפשר לכתוב פרטים טכניים שיהיו נכונים להרבה מקרים, אבל בקעקועים לא הכל עובד לפי הספר. כאשר אדם עושה קעקוע קטן מאוד רוב הסיכויים שלא תתעורר בעיה אבל כשמדובר בקעקועים בינוניים עד גדולים דימום יתר עלול להוות בעיה רצינית גם מבחינת המקעקע. כאשר הלקוח מדמם הרבה זה בעצם יוצר עוד בעיה אתה המקעקע צריך להתמודד בנוסף לשמירת סטריליות מקסימלית ולקעקע בצורה אומנותית ויפה. את מוזמנת לספר לנו מה הרופא אמר. Henri

אתה צודק.....

אין סכנה לדימום, אך אם זאת...זה עדיין פצע ופשוט מאוד יקח לו קצת יותר זמן להגליד מאשר לאדם הלא נוטל כדורים אלה. אגב...את בטוחה שזה קומדין? בדרך כלל לוקחים אותם המקרים של tromboembolya, כמו שתומר ציין... :)

תודה על כל התגובות

אני בהחלט אפנה לרופא שמטפל בי לבדוק עד כמה מסוכן לי לעשות עוד קעקועים. בכל מקרה...כן, אני בטוחה שאני מתכוונת לקומדין :) אילו כדורים שאני נוטלת כבר הרבה זמן .... ואפילו שריטה גורמת לי לדמם מעבר לכל מה שניתן לצפות. בכל מקרה, אבדוק עם הרופא המטפל ואעדכן אותכם לגבי תשובתו

האם מישהו יודע אם מותר לעשות קעקוע כשאני נוטלת כדורים לאנמיה וחומצה פולית?

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קעקועים
בחר
בחר