קעקועים?

קעקועים?

שלום לכל חברי הפורום! רק עכשיו נתקלתי בפורום זה, והופתעתי מרמת העניין ששאבתי ממנו (לפחןת מקריאה מהירה של ההודעות האחרונות). אני אישית מאוהב האומנות הקעקועים ויש לי 5 קעקועים (אין לי סורק לצערי כדי שאוכל לחלוק אותם עם חברי הפורום). את הקעקטע הראשון עשיתי לפני 3 שנים ומאז עשיתי אחד כל חצי שנה. הבעיה העיקרית שלי עם הקעקועים היא הסטיגמה החברתית הנלווית למקועקעים, נתקלית אישית באנשים שחשבו שאני אסיר נמלט או סתם מקורחן שראה יותר מידי את התוכנית אוז. אבל הבעיה האמיתית שקשה למצוא עבודה או להחזיק במשרה "מכובדת" עם קעקועים על הראש או על האמה וגב היד וכו'. מתוך הכינוי שלי ניתן לראות גם מה יהיה המקצוע שלי בעוד מספר שנים, ולהערכתי אסור יהיה לי לחסוף את הידים או הכתפיים כלפי האנשים שיבואו איתי במגע בעבודה מחשש לאיבוד ההערכה שלהם, וניפוץ האשליה שלהם לגבי המראה המקובל למקצוע. אשמח לשמוע דעות בנושא

דר' (בעתיד) ריקו, היקר

גם אני חושבת שקעקועים זה טריפ אמיתי. אני בת 34 ואת ארבעת קעקועי עשיתי בחמש השנים האחרונות. צודק, באמת נוצרה סטיגמה נוראית על עושי הקעקועים וחבל שכך. אך בחברה ה"פסבדו" נאורה שבה אנחנו חיים לא ישתנו הסטיגמות בעתיד הנראה לעין. אני משוכנעת שבסופו של עניין, מה שיקבע את יחסם של האנשים שאליהם אתה נחשף תהיה האישיות שלך ולא מספר הקעקועים שעשית על גופך. כמו כן, אני בטוחה שבקרב מכיריך אין אף אחד ששופט אותך עפ"י מספר הקעקועים שלך ואני משוכנעת שבעתיד כשתעסוק בקבלת חולים, לא תמהר לחשוף את עצמך אלא רק את ידיעותיך המקצועיות בלבד. וחוץ מזה, ממש לא צריך לשים על אילו שמקטלגים אנשים, וזהו :)

אל חשש

היי ריקו להחלטה להתקעקע קדמה תקופה ארוכה של התלבטות כאשר אחת הסיבות העיקריות היא תחושת האטגוניזם שקעקועים עלולים ליצור. גם למיקומם הקדשתי לא מעט מחשבה. אני מניח שחלק ממטופליך לא יראה בעין טובה את העובדה שאתה מקועקע. כל מה שאני יכול להגיד מניסיוני הוא שגם המסתייגים יודעים להפריד בין קעקועי לבין היותי מטפל מקצועי ומיומן. ובקיצור, אל חשש :-)

לא נראה לי שזו הבעיה

יש לי חבר טוב שהוא מנהל מפעל גדול ויש לו קעקועים רבים בכל חלקי גופו. לא שמעתי ממנו לו פעם אחת שהקעקועים עמדו לו בדרכו. גם לי יש שלוש ועוד היד נטויה;-)

אין תירוצים

כמו שאומרת הכותרת: אין תירוצים. אני אישית בחורה חסרת סקאנר, טרחתי והלכתי לחברים עם אחד כזה וסרקתי זה לא פייר לעורר את הסקרנות שלנו עם העובדה שיש לך הרבה קעקועים ואז לא להראות לנו כלום :-). אני אישית הייתי קצת מתוסכלת מהמצב של המודעות לאומנות גוף בארץ. זה לא שנתקלתי ביותר מידי בעיות הסתגלות במקומות, ודווקא החזקתי במשרה מאוד מכובדת וייצוגית בלי חשש מחשיפת הקעוקעים שלי. הבעיה שלי היא עם הרעיון שכשאנשים חושבים על קעוקעים הם בד"כ יחשבו על משהו יחסית קטן ומוצנע ואכן ישנם אנשים שזה הדבר שמתאים להם ואין לי שום בעיה עם כך. עוד הציק לי "אפקט ההפתעה" שאני מקבלת מידי פעם כשהם רואים בחורה עם קעקועים גדולים. האמת שבקשר לאפיון עם פושעים ודברים שכאלה, עוד לא יצא לי להיתקל, אבל יכול להיות שזה בגלל שאני בחורה. בכל מקרה - במקום להתלונן החלטתי פשוט לנסות להעלות את המודעות והקהילה הזאת היא אחת הדרכים שלי לעשות זאת. מאוד חשוב לי שאתר הקהילה יתפתח ויגדל מכיוון שאין בארץ עדיין שום אתר בנושא קעקועים שלא מקושר לסטודיו זה או אחר. אתר שבו אנשים יוכלו להנות מגלריות של אנשים מקועקעים ולאו דווקא תיקי עבודות של מקעקעים. בקיצור - אני בהחלט מאמינה שהקהילה והגלריות עוזרים ומפתחים כי אחרי הכל אינטרנט הפך להיות המדיה מספר אחת בכל הקשור להפצת מידע וידע. בגלל סיבות אלה בדיוק גם חשוב לי שיותר ויותר אנשים יתרמו את הקעקועים והפירסינג שלהם לגלריות. המממ.... קצת אידיאולוגיה ליום שבת בערב. אפרת

האמת היא שאם לאבא שלי זה לא מפריע...

לפני בערך 6 שנים, כשהייתי בצבא ועשיתי את הקעקוע האחרון שלי (וואוו, זה היה מזמן...), כנראה נחה הרוח על אבא שלי, שהוא קבלן די גדול (והס מלהזכיר שמות), וכמה ימים אחרי זנ הוא חזר הביתה עם קעקוע יפהפה על הזרוע. כדי לסבר את האוזן (העין...): אבא שלי היה אז בן 50, ומאופי עבודתו מסתובב הרבה עם חולצות קצרות גם בפגישות עם מנהלים ואחרים למיניהם. ואני לא חושבת שמישהו אי פעם התייחס אליו בפחות רצינות או כבוד בגלל זה...
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: forumbot
עבור לפורום:
קעקועים
בחר
בחר