קעקוע מקורי

קעקוע מקורי

השאלה שלי היא האם לא מפריע שמה תעשו קעקוע מקורי ואנשים אחרים יעשו את זה על עצמם, די יהרוס לא ? ומה תעשו כדי למנוע את זה (חוץ מעשיית הקעקוע על מקום רחוק מהעין)?

למה למנוע?

אני חושבת שלא משנה מה נעשה, לעולם לא נוכל לתבוע זכויות יוצרים על קעקוע שמישהו אחר קעקע על עצמו (לך תוכיח שאין לך אחות...). כמובן שאני מתכוונת למקרה שבו מישהו ראה עלי קעקוע וביקש ממקעקע לעשות לו גם. הכוונה אינה למקרה בו מקעקע יוצר עבורך ציור או מקעקע דוגמא ייחודית שלך, ובמקרה זה סביר להניח שהגעתם לאיזושהי הבנה על הזכויות לגבי הדוגמא. (אגב, ניתן לקרוא קצת על הנושא בעמודים הראשונים של הפורום...). אני גם לא חושבת שיש טעם "להחביא" את הקעקוע (אלא אם כן, כמובן, זו היתה המטרה- לעשות קעקוע במקום מוצנע). הדרך הטובה ביותר, לדעתי, להתמודד עם זה, זה לקבל את זה ברוח הטובה ביותר. אומרים שחיקוי הוא המחמאה הגדולה ביותר, והעיקר לדעת ש"לי היה קודם"... לא?

עוד משהו קטן

האמת שהפחד של העתקת הקעקועים עולה הרבה בתחום. הסיבה העיקרית לכך, לדעתי, היא שישנם האנשים הרואים בקעקועים כדרך ביטוי אומנותית וישנם אנשים שפשוט נהנים מהם בדרכים פחות אומנותיות, לפעמים אלו שלא רואים בזה אומנות של ממש לא רואים כל רע בהעתקת קעקוע של אדם אחר מכיוון שגם הם לא היו מרגישים רע אם היו מעתיקים להם את הקעקוע. כבר ראיתי מפגשים של אנשים שהתחילו ב: "קלוט אחי, ישלנו את אותו קעוקע - איזה מגניב!!!". אני הגעתי למסקנה שאין לי מה לדאוג בקשר להעתקה. דבר ראשון רוב האנשים העושים קעקועים גדולים ואמנותיים יהיו בעלי כבוד לקעקוע מקורי ואמנותי אחר. דבר שני הוא שמקעקע מקצוען וטוב לא יעתיק עיצוב מקורי של מקעקע אחר - זה פשוט לא דבר מקצועי לעשות. האנשים שכן ירצו להעתיק קעקוע של מישהו אחר ירצו, בדרך כלל, רק חלק קטן ממנו או לעשות את כל הדוגמא בקטן יותר. מהסיבות האלה בדיוק הקעקועים המועתקים לעולם לא יהיו דומים באיכות ובדוגמה למקוריים. לא לשכוח כמובן שמבחינה טכנית, למקעקע הרבה יותר נוח לעבוד על דף ולעצב לבד מאשר להעתיק קעקוע מתמונה בו הוא נמצא על גוף לא שטוח. הבחירה של מיקום הקעקוע לא צריכה להתחשב לדעתי בפחד מההעתקה. לילה טוב :-) אפרת
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קעקועים
בחר
בחר