לחובבי האומנות הישראלית

רציתי להראות לכם את האתר החדש שבניתי, האתר הינו אתר של אומן שנקרא גיורא ברגל והוא משלב בתוכו אלמנטים ועיצוב שלא נראה עד כה, הבריחה מן המוסכמות ושבירת כללי העיצוב המסורתיים הם צירו המרכזי של האתר, לכן אם אתם מורים לעיצוב זהו לא האתר בשבילכם ואם לא, תהנו ותכתבו תגובות: www.giorabergel.com אגב האתר הינו אתר פלאש ומתאים לאינטרנט מהיר או בכבלים בלבד, העלאת העמודים באינטרנט רגיל תיקח בערך 3 דקות לעמוד. אמיר

OFF-TOPIC!!!! אני לא רואה את הקשר לנושא הפורום

והסיבה היחידה שאני לא מוחקת את ההודעה היא שפשוט נמאס לי למחוק הודעות והיא לא ממש מזיקה ואפילו קשורה לאומנות. אני מניחה שפרסמת אותה רק כדי לפרסם את המשרד עיצוב שלך ואמרת שתשמח לתגובות אז הנה התגובה שלי על העיצוב של האתר: אני לא רואה מה חדשני בו. הסטיילינג הוא מאוד שנות ה-80 בצורה שמראה על דלות טכנולוגיה והאתר מאוד לא נעים לעין (בעיקר התפריט של הגלריות שהוא אחד מהדברים הכי לא user friendly שיצא לי לראות...). כל האובייקטים החלקים מבחינת צבע הופכים את האתר למאוד מעיק מבחינת העובדה הוא פשוט מבזיק מול העיניים ואישית הייתי ממליצה לחולי אפילפסיה להמנע ממנו. העובדה שהאתר מתאים רק לאינטרנט מהיר מיותרת, היה אפשר לעשות את כל העיצוב הזה בצורה שיתאים גם לאינטרנט רגיל במודם. האתר כולו נראה כמו אקספרימינטציה של ילד קטן בפעם הראשונה שהוא משחק באינטרנט ורוצה להשתמש בכל טריק מהספר. אגב - דיוויד בואי נתן את האישור לשימוש בטראק שלו? בקיצור - מצטערת אך לא לטעמי. אתה שאלת. אפרת

לאפרת החריפה

ראשית, אם עיינך החדה לא שמה לב, זהו אתר של אומן, יש שם כמה ציורים אם לא שמת לב!למעשה 180 ציורים, העיצוב והאינטרפייס כוונו לחוסר נוחות (נוחות יש בבית אבות).ילדותי? זו דעתך הפרטית, שאני מאד מכבד, אבל אני חושב שהיא נאמרה מן הכעס הטהור שאת משחררת כשמישהו נותן כאן לינק למשהו שנראה לך כמו פירסום (אין באתר שום אפקט פלאש זול, האפקט היחיד הוא אנימציה מקורית), אגב, לי אין כל משרד פירסום והיצירה הזו היא סופר אנדרגראונד. דיויד בואי? כפי שכבר אמרתי - בית אבות. אמיר btw- אני חושב שזה נחמד מצידי ל"פרסם" את האתר בפורום שלך, ואני חושב שאת צריכה לרצות שעוד אתרים כאלו יפורסמו בו.זה בכלל לא off topic לפרסם משהו חתרני בקהילה שנחשבת על פי כל אמת מידה ככזאת.

תגובה

דבר ראשון – חבל שכל התגובה שלך מנוסחת בציניות והתגוננות, וחבל שמצאת לנכון לרדת עלי ברמה האישית. אני באמת נתתי לך דעה אישית וחבל שאתה לא מסוגל לשים את זה במסגרות המתאימות. לנופף בדגל ה"מחתרתי" לא נותן לך לגיטימציה להתחמק מהשקעה ויזואלית ויצירת ממשק נוח ויפה לעין. ישנם מספיק אומנים המתהדרים באתרים המוגדרים כ"אנדרגראונד" ועם זאת האתר מושקע ויוצר חשק לבחון את האומנות של האמן. אולי אתה שכחת שמדובר באתר של צייר המנסה להציג יצירות אומנות ותפקידך בסך הכל היה ליצור חשק אצל הגולש לראות אותן תוך נתינת הרגשה מסוימת ואווירה, ולא להבריח אותו מהאתר לפני. אולי שווה לך לנסות לבחון מחדש דברים ולקבל ביקורת ברוח טובה. אתה לא חייב להסכים איתנו אבל אין סיבה שתנסה לשנות את דעתנו (בעיקר אם אתה כ"כ בטוח במוצלחות המוצר שלך). אין וויכוח על כך שהאתר "מבזיק" במסך הראשי ולנו אישית זה מציק. אנחנו גם לא מבינים על אילו אפקטים חדשניים אתה מדבר. שכנע אותנו למה האתר ששמת בפורום לא מפרסם? האתר לא קשור לקעקועים ואמנות גוף בשום צורה ומציג עבודה פרטית שלך. לא הצגת את האתר כאתר של אמן אלא כיצירה שלך. ועכשיו למשפט המיותר בהודעה שלך: אנחנו לא רואה שום דבר חתרני בקעקועים ואומנות גוף, אחרי הכל זה נמצא באינטרנט בכל מקום ואפילו יש פורום בוואלה!. להפך – אנחנו רואים במי שחושב שקעקועים עושים רק מתוך שיקולי מחתרתיות ומחאה כטועה. קעקועים הנם סוג של אמנות הנשאר קבוע על המדיה עליה הוא נעשה (על העור), מכך נובע שהוא צריך להיעשות מתוך מחשבה אומנותית ולא מהפכנית. מחתרתי??? אחד מהמקעקעים המפורסמים ביותר בסצינה מנהל את אחד מסיבובי ההופעות הכי גדולים בעולם המקשרים בין מוזיקת רוק שאינה מחתרתית כלל לקעקועים שתפסו את אותו המעמד. וירחם השם – הוא גם הופיע בMTV. הגישה שלך לפיה קעקועים הם דבר חתרני רק פוגעת בנו (האוכלוסייה המקועקעת), אנחנו מנסים להשתחרר מסטיגמות לפיהן קעקועים שייכים רק לאנשים מרדנים פושעים ואנשי שוליים. כיום אתה יכול לראות מתלמידי תיכון עד למרצים באוניברסיטה, עו"ד, רופאים ומורים אנשים מקועקעים. לקח לנו כ"כ הרבה זמן להשתחרר מסטיגמות והדבר האחרון שאנחנו צריכים הוא אנשים המשייכים קעקועים למחתרת. * (Henri: אני אישית עשיתי קעקוע לשופט) סתם כדי שתראה שיש דברים שאנחנו דווקא אוהבים, הנה כמה אתרים של אומנים שאנחנו מעריכים מאוד – חלקן לא האתרים הכי יפים בארץ אבל בהחלט מכבדים את האמן ולא שמים אותו ללעג. http://www.missvan.com (אגב – האתר הזה שייך לבחורה שעושה גרפיטי ועם כל הפרסום שיש לה מסביב לעולם היא מסרבת לעבוד על קירות חוקיים – יש יותר אנדרגראונד מזה?) http://www.mamamedia.nl אתר של גלריה של אומני אנדרגראונד אמיתיים. http://www.pileup.com/babyart ואגב – מה הקשר בין דיוויד בואי לבית אבות? פשטו זה הטראק שלו שמושמע במסך הכניסה – לא??? אתה מוזמן אגב להכנס לאתר הקהילה (הלא מעוצב כלל) ולהסתכל ברשימת הלינקים לאתרים של מקעקעים. אפרת והנרי

על שופטים מקועקעים ועיצוב אתרים

ראשית רציתי להגיד שאני מאד שמח על התגובה שכתבתם ואני מתנצל אם נשמעתי ככועס, תגובות זה טוב ואני תמיד שמח לאופוזיציה.(הדבר היחיד שהפריע לי היה השימוש בטרמינולוגיה של "ילדותי", "זול" , זו לא נראית לי הדרך הנכונה להתייחס לאיזושהי יצירה) אז לגבי תגובתך: קודם כל רציתי להבין אם אתם אחד או שניים? עם מי אני מדבר? האחד כותב והשניה מלבה?(וטעות פרוידינית אחת הדגישה את זה יותר מכל:"....אנחנו לא רואה ...") למה אתה חושב שפגעתי בך אישית? (עזוב שבכלל כתבתי לאפרת, אבל גם אם אתם גוף אחד ומאוחד אני לא רואה שום מקום שהתייחסתי באופן אישי) טענתי לא הייתה שקעקועים הם מחתרתיים, אלא שהסצינה שאתם חלק ממנה היא סצינה שמקובל חברתית לייחס אותה לשוליים. אני לא חושב שזו סטיגמה אלא עובדה. וצורת ההצגה של השופט המקועקע שלך נשמעה כשיא אישי וביזארי שלך ובעצמך הדגשת את המוזרות שבשופט שכזה. במשפטך "...מכך נובע שהוא צריך להיעשות מתוך מחשבה אומנותית ולא מהפכנית..." ישנה סתירה גדולה מאד, האין אומנותי יכול להיות מהפכני??? אני חייב להודות שלדעתי זה נשמע קצת מצחיק מפיו של מקעקע. אני בטוח שיש דברים שאתם אוהבים, ולא טענתי אחרת. אבל ה"פירסום" של האתרים של חבריכם המקעקעים נראה לי קצת מוזר,באתר הראשון ראיתי צילומים של כל החבריה ואין שם צילום של עבודה גמורה אחת (מה שמעיד שוב על הרצון העז להשתייך לחתרנות, אם במודע או שלא: להראות את העשייה ואת החבר'ה ולא את המוצר) האתר השני מאד יפה, אבל שוב, בנוי על בסיס חוקים מאד מוגדרים שנלמדים בבתי הכלא לסימטריה (שמתקראים לפעמים "בתי ספר לעיצוב") האתר השלישי..... לא בפוקימון עסקינן..... עוד משפט לגבי משפטך "...בהחלט מכבדים את האמן ולא שמים אותו ללעג...", האם שמתי את האומן ללעג?? בגלל שעמוד התפריט מבזיק אז כל יצירותיו של האומן, האנימציות שהוא צייר, המוזיקה והאפקטים, הרקעים, סרטוני הדיוי וכל שאר הדברים הפכו את האומן לנילעג בעיניך?? האתר נעשה בשיתוף פעולה מלא עם האומן והוא יכל לעקוב אחר כל אלמנט שהוכנס אליו, אם אתה טוען ללעג עצמי אז אני מקבל את זה וגם שמח על כך אבל אם לא, אז אתה טועה.(אגב עשיתי גם אתרים קצת יותר מסחריים ומאד ישרים, אבל אסור לי לפרסם אותם כאן- כבר אמרנו... ובכל זאת, זו היצירה שאני הכי אוהב) דבר קטן שרציתי להגיד לשותפתך ושכחתי קודם, לגבי עיצוב אתרים: א.אין דבר כזה אתר פלאש לאינטרנט רגיל (דיאל-אפ).נקודה.(יש, אבל עם טעינות העולות על דקה והופכות אותו לבלתי נגיש לחלוטין) ב.בכל אחד מן העמודים יש בממוצע 10 ציורים ו 10 הגדלות=לפחות 400 קילו בייט=2 דקות באינטרנט רגיל, התפוסה של עיצוב העמודים הינה פחות משליש מתוכן האתר וזה מה שמקובל. ג.כמו בצבא - הכל בשלשות,אם אתם גוף מאוחד, את לא יכולה להגיד ש"האפקטים הם שנות השמונים" וחברך "האפקטים החדשניים".(שוב אני חוזר ואומר, אין בכלל מה שמכונה אפקטים, יש אנימציה). האמת,לא מצאתי שום סיבה לשים את הלינק כאן מבחינת שם הפורום אלא רק מבחינת קהל היעד, שאני ממשיך להחזיק את דעתי לגביו כי הם האנשים שאני רוצה שיראו את האתר, כל שנשאר לראות הוא מה דעתם של חבריו ואם היא שונה במעט מבעליו המסורים. אמיר

מכובדי האינטרנטי........

אכן לדעתי אין מקום לפרסום האתר היקר שאותו פרסמת בפורום זה. כל ה"ויכוח" או השיחה על האתר מיותר לחלוטין במידה ואתה רוצה חוות דעת על אתר פנה לפורום בוני אתרים שם ישמחו לדון על האתר שלך ואולי גם לתת כמה עצות מועילות. אני תומך בידידי שטענו בהודעתם - הקיטלוג של הקעקועים כשוליים ודעות קדומות כאלו ואחרות על מקועקעים ומקעקעים סותרת את הווית הפורום ומעלה ספק לגבי המצאותך בו. יש בינו אנשים שונים ומגוונים,ובמידה ותרצה לבוא להכיר וללמוד אתה מוזמן אבל עד אז את הדעות הקדומות שלך שמור בלב.

מודה.... רצחתי את ארלוזורוב

תודה שהארת את עיני בעובדה שלא הייתי צריך לבקש ביקורת לאתר מעל דפי פורום זה, האמת שכוונתי מראש הייתה לקבל ביקורת על האתר דרך האתר ולא כאן, אבל אפרת החליטה לכתוב לי את ביקורתה כאן (לטעמי, בגלל שהיא רצתה שאנשים יראו וירעו מפני פירסום בפורום) ומכיון שכך לא הייתה לי דרך אחרת להשיב לה. בנוגע לדעות קדומות, זכותך לחשוב עלי מה שאתה רוצה, אך אני בכל זאת חושב שלא עיינת בדעותי מספיק טוב או שמא לא העברתי אותן בצורה הנכונה, לי אישית אין שום דיעה לגבי מקעקעים או קעקועים, אני חושב שחברת המציירים על גופם היא היא שיוצרת את הדעה/ביקורת הזאת ואפשר היה לראות את זה בדוגמתו של הנרי ש"אני אישית קיעקתי פעם שופט", גם הנרי מבין ויודע שקעקוע על שופט זה דבר חריג ולא מקובל. ואני לא אומר ששופטים הם אמת המידה אבל אם יש מנהג או צורת אומנות כלשהי שתופסת לגבי האחד ולא לגבי האחר אזי האחר יראה אותה כמחתרתית. אמרתי שאני מעונין שהקהל שפוקד את הפורום ייכנס ויחווה דעה על האתר, אתה לא חושב שמכאן ועד להאשים אותי בדעות קדומות זה קצת מקרתניזם? אמיר

אני חושבת שאתה פשוט לא יודע להודות בטעות

אני קראתי את כל מה שכתבת כמה פעמים ואני חושבת שבקלות אפשר לראות איך הכללת דיעה על אנשים מקועקעים.במודע או לא במודע - עשית את זה. ובקשר לאתר, הוא לא יפה בעיני ואפילו די מעצבן בעיניים.ממש לא אהבתי את התמונות המטושטשות (אני יודעת שזה בכוונה) ואת הרקע המתחלף עם הצבע.אני גם לא אהבתי את הציורים של הצייר אז אולי פשוט האתר כמו הצייר הם לא בשבילי. וכמו שאר האנשים שכתבו אני גם לא מבינה מה הקשר לפורום.

למירי מ'הלא יודע להודות בטעות'

"...אני מודה שלא הייתי צריך לבקש ביקורת לאתר מעל דפי פורום זה..."(2) "...אני מודה שלא הייתי צריך לבקש ביקורת לאתר מעל דפי פורום זה..."(3) "...אני מודה שלא הייתי צריך לבקש ביקורת לאתר מעל דפי פורום זה..."(4) "...אני מודה שלא הייתי צריך לבקש ביקורת לאתר מעל דפי פורום זה..."(4) "...אני מודה שלא הייתי צריך לבקש ביקורת לאתר מעל דפי פורום זה..."(5) "...אני מודה שלא הייתי צריך לבקש ביקורת לאתר מעל דפי פורום זה..."(6) "...אני מודה שלא הייתי צריך לבקש ביקורת לאתר מעל דפי פורום זה..."(7) "...אני מודה שלא הייתי צריך לבקש ביקורת לאתר מעל דפי פורום זה..."(8) "...אני מודה שלא הייתי צריך לבקש ביקורת לאתר מעל דפי פורום זה..."(9) "...אני מודה שלא הייתי צריך לבקש ביקורת לאתר מעל דפי פורום זה..."(10)

אתה סתם מתנהג כמו ילד

אני כתבתי לך שעשית הכללה ואתה עונה לי בלי שום קשר. אם לא בא לך לענות אל תכתוב אבל זה סתם מיותר. אני לא חושבת שזה בעיה ששמת אתר של צייר אבל אני חושב תשזה בעיה שביקשת ביקורת על האתר. והדבר השני הוא שאני באמת חושבת שהכללת את המקועקעים בקבוצת שוליים מחתרתית ושזה לא נכון.

הבנת הנקרא

מה שבאתי לבטות באמצעות תגובתי אלייך הוא, שכבר אמרתי והודיתי שלא הייתי צריך לבקש ביקורת לאתר כאן, ורציתי שהביקורת תעשה ע"י האתר (יש שם מקום לתגובות).נפלה טעות ויצא כאילו רציתי שיכתבו לי תגובות לפורום ועל כך אני מצטער. לגבי דעות קדומות, יש קו דק העובר בין מי שמחזיק באותן דעות שהשתרשו בסביבתו והמקום בו התחנך, ובין מי שמייעל את הדעות האלו לצרכי תעמולה קיצונית (משמע גזענות). כפי שכבר כתבתי לוינסנט ולהנרי, אני לא מחזיק בדעות משל עצמי לגבי מקועקעים מפני שאני לא מקועקע, אבל אני לא מנותק מהדעה הרווחת הרואה את המקועקעים כאנשים מוזרים ומחתרתיים, שוב, אני לא מחזיק בדעה הזאת אלא מכיר אותה, אם את שואלת אותי למה הדעה הזאת בכלל קיימת, אז אני יכול לענות לך שהיא קיימת בגלל התבטאויות מסוימות של אנשים מפלג המציירים על גופם ונתנתי את הדוגמא (הקלאסית לדעתי) שהנרי אמר שהוא קיעקע גם שופט, כדוגמא למשהו מוזר וחריג. אין לי כל כוונה לחוות דעה על מקועקעים לטוב ולרע, אבל לטעמי (בתור עצה קטנה אם אפשר) אתם לא צריכים להילחם בתדמית כלשהי שנוצרה אלא להתעלם ממנה, אני משוכנע שרוב האנשים שמקעקעים משהו על עצמם הם לא אנשים אפלים ומחתרתיים אך אין להתעלם מן העובדה שעדיין רוב רובה של החברה רואה קעקוע כאקט כזה. (שוב, לא אני רואה את זה כך אלא החברה). אם את בכל זאת שואלת את עצמך למה, כתבי לי לאימייל כאן ואני אתן לך לינק למחקרים קצת יותר מעמיקים בנושא (אני לא נותן כאן יותר שום לינק....). אמיר

על שופטים מקועקעים ועיצוב אתרים

ראשית רציתי להגיד שאני מאד שמח על התגובה שכתבתם ואני מתנצל אם נשמעתי ככועס, תגובות זה טוב ואני תמיד שמח לאופוזיציה.(הדבר היחיד שהפריע לי היה השימוש בטרמינולוגיה של "ילדותי", "זול" , זו לא נראית לי הדרך הנכונה להתייחס לאיזושהי יצירה) אז לגבי תגובתך: קודם כל רציתי להבין אם אתם אחד או שניים? עם מי אני מדבר? האחד כותב והשניה מלבה?(וטעות פרוידינית אחת הדגישה את זה יותר מכל:"....אנחנו לא רואה ...") למה אתה חושב שפגעתי בך אישית? (עזוב שבכלל כתבתי לאפרת, אבל גם אם אתם גוף אחד ומאוחד אני לא רואה שום מקום שהתייחסתי באופן אישי) טענתי לא הייתה שקעקועים הם מחתרתיים, אלא שהסצינה שאתם חלק ממנה היא סצינה שמקובל חברתית לייחס אותה לשוליים. אני לא חושב שזו סטיגמה אלא עובדה. וצורת ההצגה של השופט המקועקע שלך נשמעה כשיא אישי וביזארי שלך ובעצמך הדגשת את המוזרות שבשופט שכזה. במשפטך "...מכך נובע שהוא צריך להיעשות מתוך מחשבה אומנותית ולא מהפכנית..." ישנה סתירה גדולה מאד, האין אומנותי יכול להיות מהפכני??? אני חייב להודות שלדעתי זה נשמע קצת מצחיק מפיו של מקעקע. אני בטוח שיש דברים שאתם אוהבים, ולא טענתי אחרת. אבל ה"פירסום" של האתרים של חבריכם המקעקעים נראה לי קצת מוזר,באתר הראשון ראיתי צילומים של כל החבריה ואין שם צילום של עבודה גמורה אחת (מה שמעיד שוב על הרצון העז להשתייך לחתרנות, אם במודע או שלא: להראות את העשייה ואת החבר'ה ולא את המוצר) האתר השני מאד יפה, אבל שוב, בנוי על בסיס חוקים מאד מוגדרים שנלמדים בבתי הכלא לסימטריה (שמתקראים לפעמים "בתי ספר לעיצוב") האתר השלישי..... לא בפוקימון עסקינן..... עוד משפט לגבי משפטך "...בהחלט מכבדים את האמן ולא שמים אותו ללעג...", האם שמתי את האומן ללעג?? בגלל שעמוד התפריט מבזיק אז כל יצירותיו של האומן, האנימציות שהוא צייר, המוזיקה והאפקטים, הרקעים, סרטוני הדיוי וכל שאר הדברים הפכו את האומן לנילעג בעיניך?? האתר נעשה בשיתוף פעולה מלא עם האומן והוא יכל לעקוב אחר כל אלמנט שהוכנס אליו, אם אתה טוען ללעג עצמי אז אני מקבל את זה וגם שמח על כך אבל אם לא, אז אתה טועה.(אגב עשיתי גם אתרים קצת יותר מסחריים ומאד ישרים, אבל אסור לי לפרסם אותם כאן- כבר אמרנו... ובכל זאת, זו היצירה שאני הכי אוהב) דבר קטן שרציתי להגיד לשותפתך ושכחתי קודם, לגבי עיצוב אתרים: א.אין דבר כזה אתר פלאש לאינטרנט רגיל (דיאל-אפ).נקודה.(יש, אבל עם טעינות העולות על דקה והופכות אותו לבלתי נגיש לחלוטין) ב.בכל אחד מן העמודים יש בממוצע 10 ציורים ו 10 הגדלות=לפחות 400 קילו בייט=2 דקות באינטרנט רגיל, התפוסה של עיצוב העמודים הינה פחות משליש מתוכן האתר וזה מה שמקובל. ג.כמו בצבא - הכל בשלשות,אם אתם גוף מאוחד, את לא יכולה להגיד ש"האפקטים הם שנות השמונים" וחברך "האפקטים החדשניים".(שוב אני חוזר ואומר, אין בכלל מה שמכונה אפקטים, יש אנימציה). האמת,לא מצאתי שום סיבה לשים את הלינק כאן מבחינת שם הפורום אלא רק מבחינת קהל היעד, שאני ממשיך להחזיק את דעתי לגביו כי הם האנשים שאני רוצה שיראו את האתר, כל שנשאר לראות הוא מה דעתם של חבריו ואם היא שונה במעט מבעליו המסורים. אמיר

הבהרות

אז ככה – בוא נבהיר תחילה דבר פשוט, אני אפרת. תפקידי בכוח הוא מנהלת הפורום. אני כאן כדי לתת ייעוץ במידה ואני יכולה לעזור בדברים הטכניים יותר וגם פשוט לנהל את הפורום כי אני מכירה את נושא הקעקועים בפרט ונושא האמנות גוף ככלל. הנרי הוא החצי השני בצוות הניהול. הוא מקעקע במקצועו, ושמו האמיתי הוא לא הנרי אבל מטעמי שמירת אובייקטיביות וחוסר אינטרס הוא נאלץ להישאר בעילום שם. שנינו ביחד מנהלים את הפורום. את זה גם יכולת לדעת אם היית קורא את מכתב הפתיחה. הרמיזות המגוחכות שלך בקשר לקונספירציה או טעויות "פרוידניות" וכו' פשוט מיותרות. למה כל הציניות הזאת? עשינו לך משהו שאתה מרגיש צורך לתקוף באופן אישי ולדקדק בפרטים שלא קשורים לנושא? הודעת התגובה הראשונה על האתר נכתבה ממני בלבד. הודעת התגובה השנייה נכתבה כשבמקרה ישבנו יחדיו מול המחשב וכתבנו יחד, אני התחלתי לכתוב אותה לבד ואז המשכנו ביחד והחלטנו לרשום אותה משנינו וכנראה שכחנו להחליף מילה אחת כדי שתתאים לעניין. יש מבין? זה באמת דרש איזכור בתגובה שלך? אני מתנצלת אם אתה יצאת בהרגשה שהביקורת שלי נכתבה במונחים פוגעניים. אני לא רואה כך אבל באמת שלא ראיתי את הקשר בין "אנדרגראונד" ו-"חדשני" לאתר הנ"ל. אני גם לא מבינה את ההיתממות שלך, ביטויים כמו "אפרת החריפה" או "עינך החדה" והתגובה הבוגרת שכתבת למירי בהחלט נופלים תחת ההגדרת ציניות וזלזול. היה הרבה יותר נחמד לנהל איתך שיחה בלי כל הגינונים האלה. מספר הבהרות נוספות: * בנוגע לשוליות הסצינה של הקעקועים... העניין הוא פשוט – אין בארץ בכלל כזה דבר "סצינת קעקועים" כך שאין מה לנהל דיון בקשר לשוליות שלה או למרכזיות שלה. אני אישית לא רואה את עצמי משתייכת לשום קבוצת שוליים בהקשר לקעקועים שלי. * הדוגמה לשופט נאמרה לצורך דבר אחד – כדי להסביר לך כי כל קשת האנשים בארץ שייכת לאוכלוסיית המתקעקעים. אנחנו לא רואים בזה סוג מיוחד של אקסטרים או משהו כזה. ברור שאין הרבה שופטים שמתקעקעים – כמה שופטים אתה מכיר? אין הרבה שופטים באופן כללי.... תפסיק כבר להתלות בזה. * אני לא כ"כ יודעת על איזה אתרים של חברינו המקעקעים אתה בכלל מדבר... האתרים שהוספנו להודעה הינם פשוט אתרים של אומנים. הראשון הוא של גלריה העוסקת באומנויות שוליים ברוטרדם אשר בהולנד, שווה לך להעיף שם מבט שני – אם לא באתר אז במקום האמיתי. האתר השני הוא של אומנית גרפיטי מצרפת והשלישי הוא של צייר נודע מאוד ומוכר, אני מקווה שהשם Trevor Brown צלצל אצלך כמוכר בתור חובב אומנות ואם לא אולי שווה לך להעיף מבט נוסף באומנות שלו, אולי תתחבר אליה ואולי לא אבל מה לעזאזל הקשר לפוקימון? Trevor Brown הוא פשוטו כמשמעו פדופיל מוכשר... * בקשר לנושא האומנות המהפכנית. אולי לא הבנת אותי, אין ספק שמהפכנות היא יופי של מצע לאומנות, אבל בלי כשרון מה זה שווה? בלי ביטוי ויזואלי הולם איזה חשק יהיה לצפות בה? מהפכנות זה דבר אחד – אבל לבדה היא לא מספיק כדי לעשות קעקוע. אמנות גוף היא בעייתית ומובדלת מאמנות אחרת בדבר פשוט – היא נשארת לעולמים על הגוף. זה לא כמו קנבס שאתה זורק אם אתה לא אוהב אותו ולכן יש צורך ללכת למקעקע היודע מה הוא עושה תוך מחשבה אומנותית המשולבת ברעיון של הקעקוע. * בנושא המראה והאפקטים של האתר – אני אישית כתבתי שהאפקטים מזכירים את שנות השמונים. ובתגובה המשותפת שאלנו על איזה אפקטים חדשניים אתה מדבר. אני לא מאתמול גולשת באינטרנט ואני באמת לא מבינה מה החידוש הגדול באתר הזה. לסיכומו של דבר. בקשת ביקורת לאתר הזה – מקומה הוא בהחלט לא בפורום זה ואם אתה חפץ בביקורת לדעתי המקום הטוב לכך יהיה באמת פורום עיצוב גרפי או בוני אתרים או כל דבר אחר בסגנון כי אין שום קשר אלינו. אנחנו תמיד שמחים להרחיב את טעמנו וידיעותינו בתחום האומנות, ואומנות ישראלית בפרט הנה דבר מבורך שיש לקדמו – אבל אני לא רואה למה היית צריך להציג את האתר כעבודה שלך ולא פשוט כאתר של צייר. אני מניחה שעל העובדה שלא היית צריך לבקש ביקורת על האתר אנחנו כבר מסכימים. אתה מוזמן ביותר לשתף אותנו במחשבות/חוויות/אתרי אמנות גוף ואמנות מסוגים אחרים ונשמח לראות אותך ממשיך וכותב בפורום על עניינים רלוונטיים ובנסיבות משמחות יותר. אפרת

הבנת הנקרא

מה שבאתי לבטות באמצעות תגובתי אלייך הוא, שכבר אמרתי והודיתי שלא הייתי צריך לבקש ביקורת לאתר כאן, ורציתי שהביקורת תעשה ע"י האתר (יש שם מקום לתגובות).נפלה טעות ויצא כאילו רציתי שיכתבו לי תגובות לפורום ועל כך אני מצטער. לגבי דעות קדומות, יש קו דק העובר בין מי שמחזיק באותן דעות שהשתרשו בסביבתו והמקום בו התחנך, ובין מי שמייעל את הדעות האלו לצרכי תעמולה קיצונית (משמע גזענות). כפי שכבר כתבתי לוינסנט ולהנרי, אני לא מחזיק בדעות משל עצמי לגבי מקועקעים מפני שאני לא מקועקע, אבל אני לא מנותק מהדעה הרווחת הרואה את המקועקעים כאנשים מוזרים ומחתרתיים, שוב, אני לא מחזיק בדעה הזאת אלא מכיר אותה, אם את שואלת אותי למה הדעה הזאת בכלל קיימת, אז אני יכול לענות לך שהיא קיימת בגלל התבטאויות מסוימות של אנשים מפלג המציירים על גופם ונתנתי את הדוגמא (הקלאסית לדעתי) שהנרי אמר שהוא קיעקע גם שופט, כדוגמא למשהו מוזר וחריג. אין לי כל כוונה לחוות דעה על מקועקעים לטוב ולרע, אבל לטעמי (בתור עצה קטנה אם אפשר) אתם לא צריכים להילחם בתדמית כלשהי שנוצרה אלא להתעלם ממנה, אני משוכנע שרוב האנשים שמקעקעים משהו על עצמם הם לא אנשים אפלים ומחתרתיים אך אין להתעלם מן העובדה שעדיין רוב רובה של החברה רואה קעקוע כאקט כזה. (שוב, לא אני רואה את זה כך אלא החברה). אם את בכל זאת שואלת את עצמך למה, כתבי לי לאימייל כאן ואני אתן לך לינק למחקרים קצת יותר מעמיקים בנושא (אני לא נותן כאן יותר שום לינק....). אמיר

חבל

תראה, אם אתה לא מעוניין לקחת חלק בפורום יותר ולא לתרום לינקים שכן מענינו של הפורום זה דבר אחד - אבל להתריס בזה? ראה עצמך מוזמן של כבוד לפורום של קהילה זו אבל בקשה לי אליך - אל תכתוב דברים "דווקא", אם פגענו בך באיזושהי צורה אני מתנצלת. אפרת
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קעקועים
בחר
בחר