ספרים בנושא פירסינג וקעקועים

היי... אני מחפשת ספרים בנושא פירסינג ... קעקועים... אמנות הגוף... אז אם מישהו מכם יכול\ה להמליץ לי על ספר אשמח מאוד :) תודה מרינה האיי סי קיו שלי- 168362708 (למקרה שאסור לפרסם פה דברים)

ספרים - בפעם השנייה בעמוד זה, עוד יחשבו שאנחנו יודעים לקרוא...

ישנם המוני ספרים העוסקים בצורה זו או אחרת באומנויות הגוף השונות. הבעיה היא שהם עוסקים בהמון גישות לתחום. מה בדיוק את מחפשת? את מחפשת היסטוריה של אומנות גוף של תרבות מסויימת? על היסטוריה בתרבות המערבית? צילומים? ביוגרפיות? ספרים על אומנים מסויימים? כעיקרון רוב הספרים שאפשר למצוא על התחום כוללים בעיקר תמונות - אחוז קטן מאוד מהספרים העוסקים באומנות גוף כוללים גם טקסטים ארוכים ומפורטים. עוד בעיה היא שבארץ יהיה לך קשה מאוד למצוא ספרים בחנויות על התחום. יהיה לך הרבה יותר קל למצוא בארץ ספרים על אומנות גוף של תרבויות כמו למשל התפתחות אומנות הגוף בטהיטי או בשבטים אחרים. ישנם שני ספרים שלא תהיה לך בעיה למצוא בכל מקום: * 1000 Tattoos (1000 קעקועים) by Hank Schiffmacher הספר כולל היסטוריה ויזואלית של תרבות הקעקועים (תמונות, תמונות ועוד תמונות). * Tattoos - TASCHEN Icons Series מעין תקציר של התמונות שיש בקודם, אבל יותר פירוט בטקסט. שני הספרים הם לא מהאהובים עלי ביותר אבל בהחלט תוספת נחמדה לאוסף, השני הוא קליל ונחמד. הבעיה היא שרוב הפעמים האנשים שקונים בחנויות מחפשים את הספרים האלה מסיבות סנסציוניות ולאו דווקא מהתענינות כנה בתחום. רוב הספרים עונים על הדרישה הזאת. מצד שני ישנם מגזינים כמו למשל International Tattoo Art, Savage, Tattoos ועוד הרבה שעוסקים בקעקועים, מציגים הרבה עבודות וכמעט תמיד מכילים גם איזה כתבת הסטוריה. החיסרון העיקרי הוא שבארץ שוחטים אותנו במחירים. בפעם האחרונה שבדקתי כמה עולה International בסטימצקי המחיר על המדבקה היה 55 ש"ח. אני כעיקרון מאוד נהניתי עכשיו לקרוא ספר מצויין בשם Bodies of Inscription, הספר הוא בעצם תיזה שנכתבה ע"י אנתרפולוגית ומסקרת את סצינת הקעקועים בארה"ב החל מימי הפריק שואו בקרקסים עד לימינו ממש. כמובן שאין תרגום לעברית. בקיצור - יש לי שתי המלצות אליך: 1. בקרי בחנויות ספרים גדולות כמו סטימצקי בדיזנגוף, לא בסנטר, או בגן העיר. אני מניחה שתוכלי למצוא ספרים בתחום. רוב הספרים יכילו בעיקר תמונות אבל אם ספר עוסק למשל בהיסטוריה של קעקועים, אין הרבה מקום לבריחה מהנושא - סביר להניח שיש מה לחפש בו. 2. תנסי למקד את מה בדיוק את מחפשת, אולי יש לי מה להציע לך מהאוסף שלי (יש לי כפולים מעטים מאוד - אבל יש), בכל מקרה, אם תמקדי את מה שאת מחפשת יהיה לי יותר קל להמליץ. בהצלחה, אפרת

תודה רבה רבה על ההמלצות... :)

תודה :) אני מחפשת ספרים בעיקר על ההסטוריה של אמנות הגוף אבל גם דברים מודרנים... וגם אומנות הגוף בשבטים ובתרבויות ... הייתי בסטימצקי וב"צומת ספרים" ולא מצאתי שום דבר... תודה :) מרינה

בצומת ספרים אין שום דבר

צומת ספרים זה לא מקום לחפש בו דברים פחות קונבנציונליים. סטימצקי זה כבר תלוי באיזה סניף מדובר. אני יודעת שאני ביקרתי בסטימצקי בהרצליה ולא מצאתי יותר מידי הפתעות, לעומת זאת הייתי בגן העיר ובסניף בדיזנגוף (לא בסנטר) ודווקא שם מצאתי לא מעט ספרים על אומנות גוף. בדיזנגוף מצאתי מבחר יותר גדול, בעיקר על קעקועים. לפעמים גם בסטימצקי בבניין האופרה בת"א יש לפעמים ספרים מענינים על הנושא. הדבר הפשוט לעשות הוא להרים טלפון לחנות הספציפית לפני שאת הולכת לשם ופשוט לשאול אם כרגע יש להם במלאי משהו. עוד חנות ששווה לבדוק היא חנות שאם אני לא טועה קוראים לה "הלפר" (Halper), ונמצאת באלנבי 85 (אני לא סגורה על המספר אבל זה או 85 או ממש ליד). זאת חנות יד שנייה שם מצאתי המוני ספרים מאוד מענינים גם באומנות גוף. יש שם מדפים שלמים של ספרים על התרבות האסייתית והאומנות האוריינטלית. שווה בדיקה מקיפה כי זה לא חנות רגילה, צריך סבלנות וריאות נקיות (ה-מ-ו-ן אבק). עדיין - האינטרנט נשאר הבחירה הראשונה שלי בכל מה שקשור לספרים על אומנות גוף. עוד המלצה חמה היא הספר "Modern primitives". ספר המסקר בהצלחה את אומנויות הגוף לאורך ההיסטוריה. תוכלי למצוא מידע על קעקועים, פירסינג, צילוק ועוד. יש גם שני ספרים של אורלן (אומנית גוף צרפתייה) האחד הוא the millenial woman, בו יש בעיקר טקסטים וכמעט ואין תמונות, והשני הוא Triumphe Du Baroque. מכיל הרבה תמונות והוא מחווה של האומנית המענינת הזאת לתקופת הבארוק. אם את צריכה דעה על ספר ספציפי את מוזמנת לשאול, פשוט יש המון ספרים בתחום וזה יהיה יותר פשוט :-) אפרת

אני בדקתי בסטימצקי בבאר שבע..

והיו שם כמה ספרים.. ממה שאני זוכרת את "1000 קעקועים" ועוד כמה... אמא שלי בתל אביב בסוף השבוע אז אולי היא תבדוק בשבילי.. any way תודה רבה! :) אגב... ראיתי את הקעקוע שלך בגלריה של הפורום... (הוא ממש יפה!!) זה מסמל את השריפה של המכשפות לפני איזה כמה מאות שנים? :)

תודה

אכן -זה בדיוק מה שהציור של הקעקוע שלי מסמל, למרות שאין לי שום קשר רגשי למשמעות או משהו כזה, אני פשוט מאוד אוהבת את הציור. אפרת :-)
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קעקועים
בחר
בחר