יהדות, קעקועים ומוות.....

כמו שמדובר בפורום לאחרונה ברור שהדת היהודית לא מקבלת את עניין הקעקועים. האם משהו ברר פעם מה קורה לאחר המוות? איך מטפלים בעניין הקעקועים בקבורה?

האמת היא ששמעתי משהו שנראה לי הזוי...

מישהו פעם אמר לי ש "בטח- מורידים את העור", אבל באופן עקרוני,על פי הדת היהודית הרי לא אמורים להשחית את גופת המת, לכן המיתוס על פיסות עור מצויירות פשוט נעלמות מהגוף- כנראה לא נכון. לפי מיטב ידיעתי (וידיעתי, אני מזכירה, מסתכמת בדיון סלוני ארוך עם אנשים שהכירו אנשים ש...),יש איזשהו תהליך שבו מכסים את המקום באיזושהי גזה מסויימת (לא רגילה, אלא כזו שטבולה באיזשהו חומר - לא תהיתי על קנקנו. האמת היא שגם אני אשמח לדעת מה עושים...יחסוך המון ספקולציות...

משיחה קצרה עם הרבנות הראשית בכפר סבא

התברר לי שלאף אחד בעצם אין ממש מושג מה עושים עם אנשים מקועקעים אחרי המוות. דיברתי עם הרב שם ושאלתי אותו מה באמת קורה עם גופות של אנשים מקועקעים - במשך כרבע שעה הוא ניסה להסביר לי למה עדיף שאני לא אעשה קעקועים... אחרי שנקלט לו שכבר יש לי כמה הוא עדיין ניסה להמשיך ולשכנע אותי לא לעשות עוד. וכשלחצתי עליו לענות לי, הוא התחיל להפגין מעוף ויצירתיות בנסיון להסביר לי (או להמציא במקום) מה עושים עם גופות של מקועקעים, בסוף התפשרנו על כך שקעקועים קטנים מקלפים (חותכים) וקעקועים גדולים צובעים בצבע לפני הקבורה... אבל בכל מקרה הוא נתן לי את הכתובת של הרב לאו - כדי שאני אברר באמת מה עושים. ויתרתי על ההתכתבות עם הבחור. הניחוש שלי הוא שבאמת לא עושים שום דבר ולפי מה שאמרת זה אכן נכון. בתכל'ס גם לא כ"כ מעניין אותי ואני מאמינה שאחרי שאני אמות זה יטריד אותי אפילו פחות. אפרת
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קעקועים
בחר
בחר