שאלה סטרילית

שאלה סטרילית

התקעקעתי אצל חבר בביתו הפרטי (יצא פצצה). מאחר ושמתי לב לנהלי הסטריליזציה שלו רציתי לשאול מה דעתם של מביני עניין כאן. יש לו אולטרסוניק,, בו לפי מיטב הבנתי שאריות הצבע, דם, פלסמה , וזלין וכו' מתפרקות והכלים כאילו נקיים (הוא מקרצף אותם לפני האולטרסוניק עם מברשת קטנה מרוחה ב"אסטוניש"), לאחר מכן הוא שם אותם בסיר מים על האש ונותן לזה לרתוח כ-15-20 דקות. לאחר מכן עם פינצטה ארוכה שולף אותם מהמים אל תוך שקיות סטריליזציה ואוטם עם מכשיר אטימה. מספיק טוב?

לא, לא, לא, לא, לא, לא, לא!!!!!!!!!!!!!!!!

אולטראסוניק, פצצה!!!!!! עד פה היה טוב, מכאן הוא התחיל לפשל: לפני האולטראסוניק, הכלים חיבים להיות מושרים מספר שעות או בגלוטרלדהיד 2% או בחומר דומה המואשר ע"י משרד הבריאות. אם אלו כלים המיועדים לניקוי קודם, מכניסים לאולטראסוניק, ולאחר אוטמים בניילון לסטריליזציה ומעבירים עיקור נוסף באולטראסוניק. אם הכלים לא דורשים ניקוי קודם, אוטמים מייד בניילון סטריליזציה ומעבירים עיקור באולטראסוניק. אסטוניש?????? מה?????? איפה היתה הפינצטה הארוכה קודם, היא היתה חשופה באויר, זה אומר שברגע שהיא נגעה בכלי, היא הרסה לו את העיקור!!!!!! אם לבחור יש כבר אולטראסוניק, שיעשה את העבודה עד הסוף, הוא יכול לגשת לחנויות לממכר ציוד רפואי, או לפנות ישירות לחברת האולטראסוניק שלו ולקבל דף הוראות כמו שצריך. מקוה שלא הבהלתי אותך יותר מידי, אבל יותר אני מקוה שלא נגרם נזק!!!!!! נ.ב. סלחו לי על שגיאות הכתיב, פה ושם, יש לי בעיות בזה.:)

תיקון/תוספת חשובים!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

לאחר השטיפה באולטראסוניק צריך להכניס לאוטוקלאב, חשוב מאד... אני לא מאמין שהתבלבלתי. עוד פעם, לאוטוקלאב, לא לאולטראסוניק שוב. האולטראסוניק רק מנקה, לא מחטה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

שאלה סטרילית

התקעקעתי אצל חבר בביתו הפרטי (יצא פצצה). מאחר ושמתי לב לנהלי הסטריליזציה שלו רציתי לשאול מה דעתם של מביני עניין כאן. יש לו אולטרסוניק,, בו לפי מיטב הבנתי שאריות הצבע, דם, פלסמה , וזלין וכו' מתפרקות והכלים כאילו נקיים (הוא מקרצף אותם לפני האולטרסוניק עם מברשת קטנה מרוחה ב"אסטוניש"), לאחר מכן הוא שם אותם בסיר מים על האש ונותן לזה לרתוח כ-15-20 דקות. לאחר מכן עם פינצטה ארוכה שולף אותם מהמים אל תוך שקיות סטריליזציה ואוטם עם מכשיר אטימה. מספיק טוב?

זה יהיה לא מנומס לשאול אצל מי עשית?

אז ככה

קודם כל, אני שמח לשמוע שאת שמה לב לתהליכי הסטריליזציה של המקעקע שלך. אולי עדיף פעם הבאה לברר אותם לפני עשיית הקעקוע :-) לפי החוק השימוש באוטוקלאב הוא הכרחי בתהליך הסטריליזציה, והוא אפילו החלק המרכזי בה. כל מקעקע בארץ מחוייב להעביר את כלי העבודה שלו באוטוקלאב. באשר למקעקע המדובר (שלא נזכיר את שמו), האם ביררת עמו את תהליך הסטריליזציה אותו הוא נוקט או שהפירוט שרשמת הוא רק מראייה? שבי אתו ובררי בדיוק מה התהליך השלם אותו הוא מעביר את הכלים. קצת קשה לי לקבל תמונה כללית של המצב מהפרטים שרשמת. בנוגע לשימוש באסטוניש, כעיקרון אסטוניש הוא אינו חומר הנכלל ברשימת החומרים שנהוג להשתמש בהם בתהליך הסטריליזציה תקני. הוא אינו נחשב כחומר רפואי ונדיר מאוד לראות שמשתמשים בו לניקוי כלי עבודה, אלא אם מדובר במטרות כמו הסרת כתמי צבע. עם זאת, זהו חומר ניקוי טוב שאינו פוגע באורגניזמים חיים (גם לא בווירוסים...) אלא פשוט מפרק שומנים מתוחכם, שאם משתמשים בו לפני הכנסת הכלים לאוטוקלאב אינו מזיק ואינו הורס את תהליך הסטריליזציה (יש צורך לשים את הכלי באולטרסוניק לאחר הקרצוף באסטוניש). בקיצור – אסטוניש מוריד כתמים וזהו!!!! הוא אינו מחטא. Spiralz, אני מסכים איתך, שהדרך סטריליזציה שתיארת, בהנחה שמבוצעת נכון, אכן משאירה את "כלי העבודה" במצב בטוח. אבל, אני יכול להתווכח איתך על נושא החובה של הסטריליזציה הקרה לפני האוטוקלאב. תן לי כמה ימים ואני אעלה מאמר בנושא, כמובן שאני אשמח לשמוע את דעתך עליו. Henry

זה יהיה לא מנומס לשאול אצל מי עשית?

תמיד מנומס לשאול

אבל במקרה הזה אני מבקשת להמנע מתשובה. מכיוון שהתמונה לא ברורה ואני מנסה להמנע מלהגיע למצב של הפצת שמועות דרך הפורום (באופן כללי רכילות זה בריא, בעיקר לסיבולת לב ריאה, אבל הפעם אני מבקשת להמנע). וגם בגלל שאני לא מנסה להגיע פה למצב של "משפט מקעקע". אני מבינה שאת מבקשת לדעת את שם המקעקע לא מתוך סקרנות סתם אלא מתוך דאגה לבריאותך, אבל את התחום הזה ניתן לכסות פשוט על ידי בירור תהליך הסטריליזציה המדוייק של המקעקע אצלו את חושבת להתקעקע *לפני* עשיית הקעקוע. אפרת

אז ככה

קודם כל, אני שמח לשמוע שאת שמה לב לתהליכי הסטריליזציה של המקעקע שלך. אולי עדיף פעם הבאה לברר אותם לפני עשיית הקעקוע :-) לפי החוק השימוש באוטוקלאב הוא הכרחי בתהליך הסטריליזציה, והוא אפילו החלק המרכזי בה. כל מקעקע בארץ מחוייב להעביר את כלי העבודה שלו באוטוקלאב. באשר למקעקע המדובר (שלא נזכיר את שמו), האם ביררת עמו את תהליך הסטריליזציה אותו הוא נוקט או שהפירוט שרשמת הוא רק מראייה? שבי אתו ובררי בדיוק מה התהליך השלם אותו הוא מעביר את הכלים. קצת קשה לי לקבל תמונה כללית של המצב מהפרטים שרשמת. בנוגע לשימוש באסטוניש, כעיקרון אסטוניש הוא אינו חומר הנכלל ברשימת החומרים שנהוג להשתמש בהם בתהליך הסטריליזציה תקני. הוא אינו נחשב כחומר רפואי ונדיר מאוד לראות שמשתמשים בו לניקוי כלי עבודה, אלא אם מדובר במטרות כמו הסרת כתמי צבע. עם זאת, זהו חומר ניקוי טוב שאינו פוגע באורגניזמים חיים (גם לא בווירוסים...) אלא פשוט מפרק שומנים מתוחכם, שאם משתמשים בו לפני הכנסת הכלים לאוטוקלאב אינו מזיק ואינו הורס את תהליך הסטריליזציה (יש צורך לשים את הכלי באולטרסוניק לאחר הקרצוף באסטוניש). בקיצור – אסטוניש מוריד כתמים וזהו!!!! הוא אינו מחטא. Spiralz, אני מסכים איתך, שהדרך סטריליזציה שתיארת, בהנחה שמבוצעת נכון, אכן משאירה את "כלי העבודה" במצב בטוח. אבל, אני יכול להתווכח איתך על נושא החובה של הסטריליזציה הקרה לפני האוטוקלאב. תן לי כמה ימים ואני אעלה מאמר בנושא, כמובן שאני אשמח לשמוע את דעתך עליו. Henry

סטריליזציה קרה

באשר לחובה או לא, אין מה להתוכח איתי... גם לדעתי, מנסיון, זה לא ממש עושה את ההבדל (If You Know What I Mean). בעברי הרחוק עבדתי בסטודיו לקעקועים (אפרת יודעת איפה...), עבדתי בסביבות הארבע שנים כפירסר והייתי האחראי לסטריליזציה בסטודיו... היינו בקשרים מצוינים עם חנות הציוד הרפואי שלנו והם היו שולחים לנו מידע מידי פעם, כי הם ידעו שזה מעניין אותנו. באחת הפעמים קיבלנו מכתב שבו פורט השימוש בגלוטרלדהיד 2% כסטריליזציה קרה לפני האוטוקלאב. במכתב נרשם שזהו חוק של משרד הבריאות, עכשיו... ברור שהגלוטרלדהיד נחוץ, אבל בתור חוק נראה לי שזה היה גימיק של החנות, בכדי שנקנה (בכל זאת, אני גר בבאר-שבע, אי אפשר לסמוך על אנשים עד הסוף...). כך שאין לנו אל מה להתוכח, ודוקא (אפילו שאני כבר לא עובד בעסק) אני ישמח אם תמצא חומר טוב בנושא, סתם לידע עצמי. תודה רבה על היחס והשירות שאתה ואפרת עושים למקועקעי ישראל!!! נ.ב. זה שאני לא עובד במקום, לא אומר שהמקום לא קיים... דוקא עובד יופי...

תודה על הפידבק

אנחנו משתדלים... רק צריך שתהיה עוד מודעות לקהילה ולפורום כדי שיותר מקועקעים יוכלו להחשף ליותר ושתהיה להם פינה באינטרנט לשאול שאלות. ובקשר למאמר על הסטריליזציה, אנחנו מקווים להעלות כמה שיותר נתונים ובסופו של דבר מאמר מסודר. Mr. Moo and Miss De Luxe
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קעקועים
בחר
בחר