חוק חדש "הסדרת עשיית קעקוע בגופו של קטין" - מה דעתכם?

לא מזמן עבר בכנסת חוק שאוסר על מכונים לעשות קעקועים לקטינים מתחת לגיל 16 בלי אישור הורים. את החוק הציע יצחק סבן (מש"ס). רוב סיעת ש"ס תמכה בחוק מכיוון ש: "בתורה כתוב שזה מעשה של גויים, ואסור לנו לחקות את מעשי הגויים, זה סמל להתפרקות מכל ערך". מה דעתכם על החוק? צריך להעלות את הגיל או להוריד את הגיל? צריך את החוק או שהוא מגביל את הזכויות של נוער מתחת לגיל 16? אפרת

יופי של חוק

אולי המניעים לא טהורים ואני ספק בליבי שש"ס לא הציעו את החוק מתוך דאגה לבריאות ילדי, אבל בתור אם מקועקעת אני יכולה לספר לכם שזה מוריד דאגה מליבי. כשביתי הקטנה חזרה הבייתה ביום בהיר עם קעקוע כמעט השתבצתי. כדי ללמד אותה לקח וגם כדי להרגיע אותי, הכרחתי אותה לעשות כל בדיקה אפשרית כדי לבדוק שהיא אכן בריאה ושלמה. היה עדיף אם החוק היה בא ממקור אחר אבל לדעתי גם בגיל 17 ילדים עדיין לא יכולים לעשות קעקועים בלי אישור. את הקעקוע הבא שלה ביתי תעשה בגיל 18 - אם עדיין יהיה לה חשק. תמר נ.ב. תודה להנרי על התשובה. אני אחכה עם הקעקוע

חוקים מונעים....

כמו שידידתי תמר אמרה,בטוחני שמה שהניע את חברי הכנסת הנכבדים לחוקק את החוק הזה הוא לא דאגה לנוער. כמו דברים אחרים שבהם החוק מנסה להגן על האזרח או מעקב קבלה של רישיון נהיגה לדוגמא או נשק,וזאת על מנת שאותו אדם יהיה אחראי יותר למעשיו גם בנושא הקעקועים כדאי "לעזור" לאנשים לקבל החלטות. אני חושב שצריכה להיות הגבלה של גיל 18 לקעקוע וזאת בכדי שהאדם המתקעקע יהיה יותר מודע למעשיו ולא יתקעקע מהסיבות הלא נכונות כי אכן התוצאות הן לנצח. עם בעיקבות הזמן שיעבור עד לעשית הקעקוע יחשוב לו אותו אדם למה איך ואיפה הוא רוצה את הקעקוע וילמד את הנושא אולי ההחלטה תהיה טובה יותר לא תגרום לצער למשך כל החיים. "המקצר בדרכו,בחייו מקצר.."

חוק אידיוטי לחלוטין

(כמו אלה שיושבים שם)! אני בת 18 ויש לי שני קעקועים. את הראשון עשיתי בגיל 14 ואני אוהבת אותי כי הוא פשוט יפה ומייצג משהו לגביי אז שלא יבלבלו את המוח הם לא מבינים כלום אלה ששם...

קשה לי להסכים איתך

האמת, שאני מאלה שחושבים שאישור הורים עד גיל 18 יהיה רעיון מוצלח לחוק. ברור שאני לא רוצה לשלול מקטין את היכולת לעשות קעקוע – אבל אני חושבת שצריך להתנות את זה באישור אפוטרופוס ואם תשאלי אותי אז גם בנוכחות. לפעמים זה יפגע באנשים שההורים שלהם גם שותפים להשקפת העולם שיש לרוב האנשים, לפיה קעקועים זה מאפיין של אנשים הלוקים בחסר, אבל עדיף לחיות עד גיל 18 בלי קעקוע מאשר להתמודד עם צהבת נגיפית מגיל 15. כרגע בהסתכלות אחורה אני יכולה לומר בבטחה שדברים שעשיתי בגיל 15 או 18 הם לא דברים שהייתי עושה היום, אבל אני לא מתחרטת עליהם. קעקועים הם חלק ממני ומהגוף שלי, ואפילו קעקוע שאני ארצה לכסות הוא לא דבר שאני לגמרי מתחרטת עליו. דווקא הדברים עזרו לי להיכנס לעולם המקסים של אומנות גוף (רגע של דרמה...). הבעיה היחידה היא שכשאנו צעירים אנחנו אולי רוצים להביע את עצמנו בצורות כמו קעקועים אבל אנחנו לא מודעים לכל נושא המחלות היכולות לעבור דרך התהליך, אנחנו לא ערים לכל תהליכי הסטריליזציה הנדרשים מהמקעקע ולא ממש יודעים גם איך לעמוד על שלנו. אין לנו את הכלים בגיל צעיר לעשות את ההבחנות שעלולות לגרום לנו לנזקים הרבה יותר גדולים מקעקוע שנתחרט עליו בעתיד. עצוב לי מאוד שהחוק בא מנקודת מבט הרואה בקעקועים שגיאה ולא צורת התבטאות אבל גם במדינות כמו הולנד, למשל, הרואה קעקועים כחלק מהתרבות במדינה, החוק אומר שמתחת לגיל 18 יש צורך באישור הורים, ולא בכדי. מה את אומרת? יש הגיון? אפרת

חוק חדש "הסדרת עשיית קעקוע בגופו של קטין" - מה דעתכם?

לא מזמן עבר בכנסת חוק שאוסר על מכונים לעשות קעקועים לקטינים מתחת לגיל 16 בלי אישור הורים. את החוק הציע יצחק סבן (מש"ס). רוב סיעת ש"ס תמכה בחוק מכיוון ש: "בתורה כתוב שזה מעשה של גויים, ואסור לנו לחקות את מעשי הגויים, זה סמל להתפרקות מכל ערך". מה דעתכם על החוק? צריך להעלות את הגיל או להוריד את הגיל? צריך את החוק או שהוא מגביל את הזכויות של נוער מתחת לגיל 16? אפרת

ביטול הגבלה

לדעתי החוק די "מטומטם" (אני למשל מגיל 12 חפץ בקעקוע) וכיום אני "מעל החוק" ויש לי קעקוע, אם החוק היה נובע מכך שייטען שבגיל 16 ומטה האדם צעיר ולא יודע מה הוא רוצה כי הראש עדין "מטורף" ועדין לא התיישבה אצלו/ה הקופסה אפשר להגידנו טוב נגיד ש... אף על פי שגם מי שמתחרט בגיל 16 או יותר צעיר על קעקוע יכול גם להתחרט העשיית קעקוע בגיל יותר מבוגר ולדעתי צריך לבטל הגבלה ואולי לדרוש בגיל צעיר שאדם מבוגר שמספיק אחראי לבדוק את הסיכונים,הסטודיו והמקעקע יללווה את החפץ בקעקוע
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קעקועים
בחר
בחר