אני רוצה להתחיל ללמוד לקעקע..

אהלן :]. קוראים לי רון אני בן 19 ואני מעוניין להתחיל ללמוד לקעקע בתור תחביב ולא בני אדם. (לפחות בהתחלה) איפה קונים את הציוד הדרוש?. ואם ציור זה לא הצד הכי חזק שלי זה עדיין אפשרי? ומאיפה מתחילים בכלל ללמוד?. בתור תחביב בהתחלה אולי אחרי קורס מקצועי.

התלמדות לקעקע

אני אעתיק לכאן משהו שכתבתי בעבר לגבי התלמדות לקעקע: בהודעה זו אני אנסה לגעת בהרבה נושאים הקשורים לכל עניין למידת אומנות הקעקוע, התשובה היא לא פשוטה בכלל, נתחיל בכך שלרוב למידת לרוב אומנות הקעקוע אינה מתבצעת בקורס בתשלום אלא אם זהו קורס לקעקועים קוסמטיים (איי-ליינר קבוע, גבות וכו') לכל המקעקעים הטובים שאני מכיר אין "תעודה" שמוכיחה שהם עשו קורס פשוט כי זו לא הדרך הנהוגה ללמוד לקעקע, אני לא שמעתי על אף לא מקעקע מקצועי אחד שלמד בבית ספר לקעקועים ויצא משם מוכשר באומנות הקעקוע, גם עוד לא שמעתי על בית ספר מוצלח בנושא, מה שכן שמעתי זה על מקומות שמחפשים איך לשאוב ממך כסף ומוציאים אותך מקעקע בינוני מינוס, תהליך התלמדות לקעקוע הוא מאוד מסורתי ומאוד מיוחד, לקעקע זה לא משהו שאפשר ללמוד תוך מספר מועט של חודשים וגם לא שנה. מדובר בתהליך ארוך בו מורה מקעקע וותיק לוקח תחת חסותו תלמיד המתפקד כשוליה ולאט לאט בהדרגה עוזר לו להבין את המקצוע על כל גווניו בתמורה להדרכה התלמיד נותן את זמנו לעבודה בסטודיו (שים לב, ברוב במקרים לא מדובר בתשלום של ממש עבור ההתלמדות, אם מישהו רומז לך שאתה אמור להיות מתוגמל באופן פיננסי זוהי רמיזה לא בריאה), זהו תיאור בסיסי המתבצע בכל סטודיו באופן שונה, בהתאם לראות המקעקע. כמובן שקיימים גם קורסים בתשלום למיניהם אך ללא הדרכה אישית ויומית למידה כזאת יכולה להיחשב כחלקית בלבד!!! כל תקופת ההתלמדות יכולה לארוך אף מספר שנים, הכל תלוי בדרך הלימוד, קצב ההתקדמות, כמה המקעקע המלמד יכול להציע מבחינה טכנית ועוד המוני שיקולים שונים כאשר רובם אישיים ושונים בין אדם לאדם, אם אתה בטוחה שלהיות מקעקע זהו ייעודך בחיים אז מה שאתה צריך לעשות בתור התחלה זה להכיר קצת את עולם הקעקועים, לאו דווקא מנקודת הראות של הארץ. אני לא מדבר על עשיית עבודה מקיפה אלא פשוט על להתחיל לסייר באתרים של מקעקעים ברמה בינלאומית, להכיר סגנונות, לקנות מגזינים וללמוד להעריך את האומנות הזאת בדרך קצת יותר מקיפה, תלמד להבדיל בין קעקוע העשוי כהלכה לבין קעקוע הלוקה בחסר, תתעמק בפרטי כל עבודה ותנסה להבין איך היא נבנית רק אחרי שתסגל טעם אישי בתחום תוכל לדעת מה אתה מחפש מבחינה אומנותית אצל המקעקע המדריך שאת מחפשת, הרי אין טעם ללמוד ממישהו שאתה לא מרגיש שיש לו מה להציע לך גם לחפש את המקעקע המורה זה לא דבר פשוט, כמובן שעדיף לך שזה יהיה אדם שתרגיש בנוח איתו, אחרי הכל מקעקע ומתלמד מבלים הרבה מאוד זמן יחד מבחינת דרישה של יכולות ציור, זה מעין דרישת מינימום, בסופו של דבר קשה להתעלם מהעובדה שכל המקעקעים הבולטים והמוכרים הם גם ציירים מוכשרים שעובדים קשה מאוד על יכולות הציור שלהם. בתחילת תהליך ההתלמדות אין הרבה שימוש ביכולות הציור האלה (למעט כמובן ציורי דוגמאות אך זה לא ממש קיעקוע), רק לאחר תקופת מה מתחיל הסגנון האישי לבצבץ ולתת כיוון לאומנות, אבל זה רק לאחר שליטה מסוימת בכל העניין הטכני דבר אחרון, יש כל כך הרבה מקצועות שמשלבים בתוכם כישרון בציור - יש סיבה מסויימת שזה מה שאתה רוצה ללכת לכיוונו? בהצלחה ואני אשמח לתגובה ולשמוע עידכונים

הכנה לעולם הקעקועים

כמעט כול תחביב יכול להפך למקצוע וגם אם הוא נשאר רק בגדר תחביב ואתה נהנה ממנו זה גם מצוין שלא יזיינו את השכל ..גם איינשטיין לא סיים בית ספר והפך לאחד מהמדענים הגדולים באנושות הרעיון הוא להתנסות ולהחליט בעצמך. כמעט כול אחד יכול לקעקע אלא אם כן יש לך איזושהי בעיה מוטורית או שאתה חסר גפיים. כמובן שלאלה עם גישה וניסיון אומנותי קודם יהיה קל יותר להפיק תוצאות טובות יותר עם הזמן בגלל שהם יודעים את יסודות הציור (הצללות, תורת הצבעים וכו') אבל ביננו לא כול צייר מוכשר שעשה כמה פורטרטים וצייר איזה ואזה עם פרחי חמנייה יהפוך פתאום במהירות לאומן קעקועים. החוויה היא אחרת לגמרי וזה לא פותר אותם מההתנסות עם המכונות , איך לכוון , איך להשתמש , סוגי מחטים ,התנהגות הצבעים בעור , אנטומיה של הגוף ,סטריליזציה וכו' בשלב ראשון אתה צריך לדעת איזה ציוד לקנות (יש הרבה חרא בשוק) שלב שני לרכוש את הידע הבסיסי. כעיקרון זה לא תורה מסיני אתה לא חייב להמציא ציור או לצייר ביד חופשית ללא קווים מנחים אפשר לקחת כמעט כול ציור או תמונה להוציא ממנה סקיצה באופן דיי פשוט להעתיק אותה לפד הציור או לאדם שאתה רוצה לקעקע ולהתחיל לעבוד. אני בתחום כבר כמה שנים ותאמין לי.. אני מכיר הרבה מקעקעים שפתחו סטודיו והם עובדים באותה צורה . הם מקעקעים באופן מכני בלי שום אמירה אומנותית וכל זה דרך ניסיון שהם רכשו בשיטת "נסה ותדע" . אז אם תשב , תתאמן על פד סינטטי בתור התחלה (שמדמה פחות או יותר את החוויה האמתית) תשקיע ותצייר היד שלך תהיה יותר יציבה הקווים יהיו יפים יותר הציורים ישתפרו עם הזמן ואתה תבין גם איך לעבוד עם המכונה. ואז תוכל להתחיל להתנסות בקעקועים על אנשים. תתחיל מדברים קטנים ופשוטים בשביל להתנסות ולצמצם כמה שיותר את האפשרות לעשות טעויות תלמד איך העור מגיב , איך הצבע מתנהג , ואיך זה עובד לך הכי טוב. אין שיטה אחת לקעקע כולם לומדים את המרחב הבסיסי הנכון לקעקע ובתוכו הם מתמרנים ומקעקעים לפי מה שעובד להם הכי טוב ולפי התוצאות כמובן. בנוגע לקורסים כעיקרון אפשר ללמוד מהם את הבסיס אבל חבל שהם מורחים את זה על יותר מידי זמן ולוקחים על זה ערימות של כסף. בקשר להתנסות בסטודיו קעקועים זה כמעט בלתי אפשרי בארץ . אין צורך להתרפק על דלתות הסטודיו ולהתחנן .. תחסוך את זה ממך כמעט כולם לוקחים מקעקעים שצברו כבר ניסיון או שיש איזושהי קומבינה או שהם צריכים מנקה בהתנדבות. אני אישית התחלתי את התהליך לפני כמה שנים לבד אחרי תהליך ארוך של ניסוי וטעיה היום אני מעביר קורסים בסיסיים אחד על אחד שבהם אני מעביר את כול הידע שנחוץ להתחיל להתנסות בצורה בטוחה ובמחיר שפוי. bambiz4U@walla.co.il

שלום

כתבת כאן ממש לעניין זה קצת ישן אבל בכל זאת נשמע שנכתב בכנות

מה צריך בשביל להתחיל איפה זה וכו

אני מציע לך לקנות ציוד כמו כול המדינה אצל יבואן נגיד כמו זה 0505564600 ותוך כדי קניה הם כבר יסבירו לך כל מה שיסבירו לך בקורס. 

תפני לתומאס דניאל הוא היבואן הראשי בארץ לציוד כבר 15 שנה משהו ואצלו כל המקעקעים את מכירה התחילו ומתחילים את הדרך.

אצלו קונים ציוד ומקבלים הדרכה במקום והולכים לקעקע בלי הרבה רעש וצילצולים!!! tomasdaniel.co.il

תפני לתומאס דניאל הוא היבואן הראשי בארץ לציוד כבר 15 שנה משהו ואצלו כל המקעקעים את מכירה התחילו ומתחילים את הדרך.

אצלו קונים ציוד ומקבלים הדרכה במקום והולכים לקעקע בלי הרבה רעש וצילצולים!!! tomasdaniel.co.il

הוא נמצא באשדוד

היי

אני מלמדת כ 7 שנים לימוד אישי לפי הקצב שלך

במסגרת הלימודים אני עוזרת לך ומקשרת אותך לקניית ציוד ובעיקר אתרים לדיו אורגינלי!

וכיצד לא ליפול לזיוף ושרלטנות.

על העסק ועל פסיכולוגיה של לקוחות

איך להתחיל ברגל ימין וממשיכה ללוות אותך לאחר סיום הקורס לשנים!

אצרף לך קישור ללימוד אישי להתרשמות

https://www.youtube.com/watch?v=ZPQfYA7-7-0

בהצלחה

דוריס אלוף

מקעקעת מקצועית,

מלמדת קעקועים והדמיית שיער.

מתמחה באיפור קבוע אומנותי ופארא רפואי

מקעקעת אומנותית בעיצוב אישי

רמת דיוק גבוהה במיוחד

הדמיית שיער

נסיון מוכח, מקצועיות רבה

משתתפת וזוכה בתחרויות