תעודת מקעקע

תעודת מקעקע

היי אני דיי חדשה בעניין קניתי עכשיו ציוד לקעקוע ללמוד את זה לבד.. אבל השאלה שלי היא אם אני חייבת תעודה כדי לעבוד במקצוע ואם כן מאיפה משיגים אותה חוץ מלקחת קורס באלפי שקלים שניראה לי קצת מיותר

כתבתי הודעה בנושא בעבר

ואני פשוט אעתיק אותה לכאן: בהודעה זו אני אנסה לגעת בהרבה נושאים הקשורים לכל עניין למידת אומנות הקעקוע, התשובה היא לא פשוטה בכלל, נתחיל בכך שלרוב למידת לרוב אומנות הקעקוע אינה מתבצעת בקורס בתשלום אלא אם זהו קורס לקעקועים קוסמטיים (איי-ליינר קבוע, גבות וכו') לכל המקעקעים הטובים שאני מכיר אין "תעודה" שמוכיחה שהם עשו קורס פשוט כי זו לא הדרך הנהוגה ללמוד לקעקע, אני לא שמעתי על אף מקעקע מקצועי אחד שלמד בבית ספר לקעקועים ויצא משם מוכשר באומנות הקעקוע, גם עוד לא שמעתי על בית ספר מוצלח בנושא, מה שכן שמעתי זה על מקומות שמחפשים איך לשאוב ממך כסף ומוציאים אותך מקעקעת בינונית מינוס, תהליך התלמדות לקעקוע הוא מאוד מסורתי ומאוד מיוחד, לקעקע זה לא משהו שאפשר ללמוד תוך מספר מועט של חודשים וגם לא שנה. מדובר בתהליך ארוך בו מורה מקעקע וותיק לוקח תחת חסותו תלמיד המתפקד כשוליה ולאט לאט בהדרגה עוזר לו להבין את המקצוע על כל גווניו בתמורה להדרכה התלמיד נותן את זמנו לעבודה בסטודיו (שימי לב, ברוב במקרים לא מדובר בתשלום של ממש עבור ההתלמדות, אם מישהו רומז לך שאת אמורה להיות מתוגמלת באופן פיננסי זוהי רמיזה לא בריאה), זהו תיאור בסיסי המתבצע בכל סטודיו באופן שונה, בהתאם לראות המקעקע. כמובן שקיימים גם קורסים בתשלום למיניהם אך ללא הדרכה אישית ויומית למידה כזאת יכולה להיחשב כחלקית בלבד!!! כל תקופת ההתלמדות יכולה לארוך אף מספר שנים, הכל תלוי בדרך הלימוד, קצב ההתקדמות, כמה המקעקע המלמד יכול להציע מבחינה טכנית ועוד המוני שיקולים שונים כאשר רובם אישיים ושונים בין אדם לאדם, אם את בטוחה שלהיות מקעקעת זהו ייעודך בחיים אז מה שאת צריכה לעשות בתור התחלה זה להכיר קצת את עולם הקעקועים, לאו דווקא מנקודת הראות של הארץ. אני לא מדבר על עשיית עבודה מקיפה אלא פשוט על להתחיל לסייר באתרים של מקעקעים ברמה בינלאומית, להכיר סגנונות, לקנות מגזינים וללמוד להעריך את האומנות הזאת בדרך קצת יותר מקיפה, תלמדי להבדיל בין קעקוע העשוי כהלכה לבין קעקוע הלוקה בחסר, תתעמקי בפרטי כל עבודה ותנסי להבין איך היא נבנית רק אחרי שתסגלי טעם אישי בתחום תוכלי לדעת מה את מחפשת מבחינה אומנותית אצל המקעקע המדריך שאת מחפשת, הרי אין טעם ללמוד ממישהו שאת לא מרגישה שיש לו מה להציע לך גם לחפש את המקעקע המורה זה לא דבר פשוט, כמובן שעדיף לך שזה יהיה אדם שתרגישי בנוח איתו, אחרי הכל מקעקע ומתלמד מבלים הרבה מאוד זמן יחד מבחינת דרישה של יכולות ציור, זה מעין דרישת מינימום, בסופו של דבר קשה להתעלם מהעובדה שכל המקעקעים הבולטים והמוכרים הם גם ציירים מוכשרים שעובדים קשה מאוד על יכולות הציור שלהם. בתחילת תהליך ההתלמדות אין הרבה שימוש ביכולות הציור האלה (למעט כמובן ציורי דוגמאות אך זה לא ממש קיעקוע), רק לאחר תקופת מה מתחיל הסגנון האישי לבצבץ ולתת כיוון לאומנות, אבל זה רק לאחר שליטה מסוימת בכל העניין הטכני דבר אחרון, יש כל כך הרבה מקצועות שמשלבים בתוכם כישרון בציור - יש סיבה מסויימת שזה מה שאת רוצה ללכת לכיוונו? בהצלחה ואני אשמח לתגובה ולשמוע עידכונים

ותוספות קלות...

כל בתי הספר שכביכול מתיימרים ללמד אותך ולהוציא אותך מקעקעת - לא שווים כלום, הדרך הכי טובה להתמחות באומנות היא להיות שויה של מקעקע מקצועי וללמוד את האומנות ממנו, תמצאי חנות קעקועים אמיתית וטובה עם מקעקע שאת מכבדת ואוהבת את האומנות שלו... תציירי המון (מבוקר ועד ערב) ותנסי להשיג התמחות, קחי בחשבון שבהתחלה את רק מבצעת עבודות שונות בסטודיו (מנקה, מקבלת לקוחות, מציירת ובעיקר צופה על המקעקעים שעובדים) ורק בהמשך את תקעקעי אנשים

אני חייבת להגיב לזה.

נכון שפעם למדו כשולייה, ובתי ספר שמנסים "ללמד" זה לא ממש מקצועי

אבל לא נכון להגיד שאי אפשר ללמוד אצל מקעקע.

אני מקעקעת שמכשירה בצורה מקצועית, באופן אישי 1:1 כולל שיעורי צפיה.

נותנת את כל הידע המקצועי שלי ברמה מאד גבוהה.טכניקות חדישות וכל תלמידיי עובדים.

כשמלמדים נכון עם המון סבלנות וברמת דיוק גבוהה ללא פשרה!

התלמיד מחקה את אופן העבודה ועובד באותה רמה שלמד. כי זה מה שהוא יודע.

גם לאחר שסיימו אני מלווה אותם ותומכת בהם כל הזמן.

כמו בכל מקצוע, ניסיון מקדם אותך יותר ויותר, כישרון אישי משתנה מאחד לשני וזה מה שעושה אותנו 

שונים זה מזה טובים יותר וטובים פחות.

בקעקועים אתה לומד את העקרונות והטכניקה ומשם הכל תלוי בכישרון שלך, לא משנה אם תלמד חודשים או שוליה.

היום יש יוטיוב כדי להתחדש, יש לתלמידיי שיעורי צפיה, אינטרנט. הכל תלוי במוטיבציה שלך ללמוד עוד ולהתעדכן כמו בכל מקצוע.

דוריס אלוף

מקעקעת מקצועית,

מלמדת קעקועים והדמיית שיער.

מתמחה באיפור קבוע אומנותי ופארא רפואי

מקעקעת אומנותית בעיצוב אישי

רמת דיוק גבוהה במיוחד

הדמיית שיער

נסיון מוכח, מקצועיות רבה

משתתפת וזוכה בתחרויות

מופיעה בכתבות במגזיני יופי בארץ ובחו"ל

דוריס קודם כל תלמדי לקעקע אח"כ תלמדי אחרים. לגבי השאלה שלכם בארץ יש רק מקעקעים ספורים שבאמת אפשר להגיד שהם מקעקעים יש את מיכאל ליטובקין שעובד בארץ ובחול. יש את תומאס דניאל באשדוד. יש את מיכאל מקיפוד שאני אישית לא מרוצה מהעבודה שהוא עשה לי וזהו כל השאר חרטטנים שלא למדו ולא יודעים טכניקה  וכמו שאמרו כאן קודמי, למדו לבד כמו כל השרלטנים שבקושי יודעים לקעקע ולוקחים כסף לאנשים... בעצמם עושים קעקוע מלא בבלוו' ונזקים בעור שיטפונות של צבע וקוים עקומים. גימור רדוד מאד אז ללמוד אצלהם זה להיות פרייר כי רובם גם משתמשים בצבעים זולים מאיביי ולא משקיעים לקנות רמה של חומרים  ממש ליפול לרשת של נוכלים שמנסים לגרד עוד שקל ועוד שקל מאנשים כדי לשלם שכירות של העסק. 

שמענו גם על אלה שהלכו לעשות עבודה זולה מלאה בנזקים גם בחול ועושים עלינו פוזה שהם מקעקעים בינלאומיים אז זהו שלא . רואים רמה של מקעקע כשמגדילים את התמונה וכשהקעקוע מחלים . אז אצל כל השרלטנים רואים נזק בעור קעקועים רדודים רמה של גימור נמוכה חומרים אשפה ורמת ציור גרועה. 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קעקועים
בחר
בחר