מהן ההשלכות הרפואיות של קעקוע?

מבחינת תרומת דם, צילומי רנטגן וMRI, ניתוחים וכדו' וגם השלכות בכללי יעזור... מתלבט

שלום גיא

-מבחינת תרומת דם, אסור יהיה לך לתרום דם למשך חצי שנה מיום הקעקוע (או שזה שנה, אני כבר לא זוכר...) -מבחינת רנטגן אין בעיה. -MRI יכול לגרום לאי נוחות מסויימת, אבל לא מזמן ראיתי תוכנית ששוברת מיתוסים, ומישהו מקועקע נכנס לעשות MRI ולא קרה לו כלום. -אם תהיה בניתוח ויחתכו לך את העור, אז זה יפגע בקעקוע. השלכות בכללי זה קצת רחב מדי, אם יש לך משהו יותר ממוקד, נשמח לנסות לעזור לך. ET

לET

האם יש עוד השלכות רפואיות שעלי לדעת עליהן? אני ספורטאי האם זה יאלץ אותי להפסיק זמן מה את הספורט?

התגובה הקודמת נכתבה על ידי...

כן, בזמן ההחלמה הראשונית...

שאורכת בערך שבועיים רצוי לא לעשות ספורט כדי לא לפגום בקעקוע, ומעבר לזה, אי אפשר להיכנס לים/בריכה או כל סוג של מים עומדים, ואין לחשוף אותו לשמש בכלל בשבועיים הללו. אני מצרף לך לינק למאמר על טיפול בקעקוע חדש שהוא קצת יותר מפורט. אם יש לך עוד שאלות נשמח לעזור ET

שלום גיא

-מבחינת תרומת דם, אסור יהיה לך לתרום דם למשך חצי שנה מיום הקעקוע (או שזה שנה, אני כבר לא זוכר...) -מבחינת רנטגן אין בעיה. -MRI יכול לגרום לאי נוחות מסויימת, אבל לא מזמן ראיתי תוכנית ששוברת מיתוסים, ומישהו מקועקע נכנס לעשות MRI ולא קרה לו כלום. -אם תהיה בניתוח ויחתכו לך את העור, אז זה יפגע בקעקוע. השלכות בכללי זה קצת רחב מדי, אם יש לך משהו יותר ממוקד, נשמח לנסות לעזור לך. ET

מצטער על ההקפצה, לא ביקרתי הרבה זמן. לגבי MRI...

אני לא יודע כמה תוכניות שוברות המיתוסים האלו באמת "מדעיות". אני מניח שזה תלוי כמה ברזל יש בצבע. יצא לי לעמוד ליד מגנטים חזקים - לצורך העניין משהו שלדעתי חלש יותר מMRI. ובהחלט הרגשתי אי נוחות מאחד הקעקועים שלי. הוא הפך לנפוח ומגרד מאוד - זה חלף אחרי יום... אני לא רופא, ואין לי מושג איך זה משפיע על תמונות הMRI - אבל יתכן שזה מפריע גם ליצירת התמונות?
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קעקועים
בחר
בחר