באיזה סטודיו בת"א הכי כדאי לעשות?!

ז"א מבחינת סטריליות

שלום לך

אנחנו לא ממליצים על מקומות. הנה תשובה לשאלה דומה מהשאלות הנפוצות: האם תוכלו להמליץ לי על מקעקע טוב? שאלה? בפורום זה לא נוכל להמליץ על מקעקעים בצורה ישירה מכמה סיבות. הראשונה היא שמכיוון שמדובר בפורום אינטרנטי די קשה להעריך האם האדם שמולך נותן לך המלצה כנה או שהוא בעצם עושה טובה למקעקע שהוא גם חבר/שכן/קרוב משפחה שלו. אין לנו יכולת להעריך האם ההמלצה באה מתוך אינטרס או הערכה אמיתית לאומנות של המקעקע המדובר. זה מוביל אותנו לנקודה הבעייתית השנייה. קעקוע זו אומנות, ומסיבה זו לכל אומן מקצועי ורציני יש את יש את הסגנון הייחודי שלו שבו הוא מתמחה. מסיבה זו מקעקע שמתמחה בסגנון מסוים יתאים הרבה פחות לעשיית קעקוע בסגנון אחר. העיקרון הוא שהסגנון האומנותי שבו המקעקע מתמחה הוא הסגנון האומנותי שהוא מבצע הכי טוב. יש אנשים שהם לקוחות קבועים של מקעקעים מסוימים, ללא קשר לסגנון הקעקועים שהם עושים. זו טעות אומנותית לעשות אצל אדם אחד קעקועים בסגנונות שונים מכיוון שזה ברור והגיוני שאדם אחד לא יכול להתמחות בכל. עוד בעיה היא שלצערנו, רוב האנשים פשוט לא מכירים מספיק לעומק את אומנות הקעקועים ולכן לא ממש יכולים להעריך האם מקעקע מסוים הוא טוב או רע וממליצים על מקעקעים כי הם "נחמדים" או "עושים מחיר". כדי לבחור מקעקע יש צורך להסתכל על תיק העבודות שלו בקפידה ולראות האם יש בו עבודות בסגנון שבו אנחנו רוצים לעשות והאם הן עשויות טוב. כדי לפתח סטנדרטים מומלץ לגשת ליותר ממכון אחד ולהסתכל על כמה וכמה תיקי עבודות, ואם אפשר גם אז כדאי להתרשם מתיקי עבודות של מקעקעים טובים מחו"ל כדי לראות מה מאפיין קעקוע טוב. לינקים לאתרים של מקעקעים מוצלחים מחו"ל אפשר למצוא באתר הגלריות בקטגורית הקישורים לאתרי מקעקעים: http://www.ta-2s.com באתר זה יש גם תיקי עבודות של מקעקעים ישראליים שהעלו אותם. בעיה טכנית נוספת היא נושא בסטריליזציה. לא אנחנו, וסביר להניח שגם אף אחד אחר בפורום, לא עורכים בדיקות פיקוח בריאות בכל המכונים בארץ. נניח שהיינו במכון לפני שנה והוא עבד כמו שצריך, האם אנו יכולים להמליץ על אותו המכון גם כעת למרות שאין לנו מושג אם התנאים שם נשמרו? לצערנו גם אישור משרד הבריאות לא מעיד על איכות המכון ולכן מומלץ בעניין זה לבדוק את המאמר הנקרא "כיצד לזהות סטודיו מקצועי?". עניין אחרון הוא האובייקטיביות. כפורום שעוסק בצורה מקצועית בתחום אין לנו את היכולת ואת הרצון להמליץ על מקעקעים. איננו מכירים את כל המקעקעים ולא בדקנו את תיקי העבודות של כל המקעקעים הקיימים בארץ ולכן להמליץ רק על אלו שאנחנו מכירים יהיה חסר הגינות כלפי המקעקעים המוצלחים שאיננו מכירים.

ועוד תשובה מהמאמרים

אני ממליצה לך לקרוא את כל השאלות הנפוצות והמאמרים גזור ושמור: איך לזהות סטודיו מקצועי? 13/09/2002 16:41:52 אישור משרד הבריאות הנו מסמך נחמד ודקורטיבי אך לא נותן חתימה סופית ואישור על מקצועיות הסטודיו. את הבדיקה הזאת אתם תאלצו לעשות לבדכם. * הסתכלו סביבכם וודאו שסביבת הסטודיו כולו וחדר העבודה בפרט מסודרים ונקיים מלכלוך. * סטודיו מקצועי יאסור על העישון בשטח הסטודיו כולו (גם בחדר הקבלה ובשירותים). * בקשו מין המקעקע לדעת איזה סוג סטריליזציה הוא מבצע על המכשור בו הוא משתמש לקעקוע? הסטריליזציה הנכונה והנהוגה כיום היא במכשיר הנקרא אוטוקלב שהוא מכשיר עיקור בחום ולחץ אטמוספרי. * שימו לב שכלי העבודה לקעקוע אינם פרושים על שולחן חשוף אלא משטח עבודה (לרוב מנייר בעל תחתית ניילון). * שימו לב שכל הציוד אתו בא המקעקע במגע, שאינו חד פעמי, מנוילן או שהמקעקע לא נוגע בו ישירות עם הכפפות בזמן העבודה, דוגמה: בקבוק ספריי, שלט מערכת, טלפון ועוד. * שימו לב שהמקעקע לובש כפפות לאורך כל תהליך הקעקוע כולל הכנת פינת העבודה, ולא נוגע באף אחד מכלי הקעקוע ללא הכפפות. שימו לב שהוא מחליף אותן בין לקוחות ולאחר הפסקות. * על המקעקע לשטוף ידיים לפני הקעקוע ולאחר הפסקה כלשהי בקעקוע. * שימו לב שבזמן הקעקוע על שולחן העבודה לא יימצא ציוד מפוזר שאינו לצורך הקעקוע. ציוד שאינו בשימוש יהיה במכלים סגורים. * כל הציוד המתכלה דוגמת צבעים, ווזלין, כפפות, כוסיות לצבע, סכיני גילוח ועוד חייב להיזרק לפח בסיום תהליך הקעקוע. ציוד זה הוא חד פעמי ואישי לכל לקוח. * על המקעקע לפתוח את חבילות המחטים ו/או שאר הציוד שעבר סטריליזציה משקיות סגורות בצורה הרמטית. על השקית יהיה סימון או מדבקה בעלת צבע חום כהה. לפני הסטריליזציה כאשר הציוד עוד לא נקי סימון זה יהיה בעל צבע שונה (לא חום). זכותכם לבקש מהמקעקע לפתוח ציוד זה מול עינכם. בנוסף לדרישות הטכניות כמובן שיש לבדוק את רמתו האומנותית של המקעקע הנבחר והאם הוא המקעקע המתאים לסגנון הקעקוע שלי. בקרוב - מאמר בנושא.

המקעקע הכי טוב בארץ זה תומאס דניאל מאשדוד וכל השאר ניסיתי המון שאמרו עליהם טובים ויצאו לי עבודות רדודות מאד. רק אצל תומאס דניאל קיבלתי את מה שרציתי באמת מקעקע עם ניסיון עובד מהר טיל ועושה עבודה מדהימה נקייה ויציבה מאד. יש לי קעקוע של ק, שהוא רדוד ולא משהו בכלל ועבדו עלי שם המון שעות ושילמתי מחיר גבוהה ולא קיבלתי תמורה.. ניסיתי גם עוד המון מקעקעים שכתבתם עליהם  ועוד רבים וטובים אני לא מזלזל אבל זה ממש לא זה.!! תומאס דניאל זאת מילה אחרונה בעולם הקעקועים בארץ מניסיון על הבשר שלי. כמובן שכל אחד הולך לאיפה שהוא חושב שבעניו זאת הרמה הכי טובה כל אחד רואה אחרת את הדברים

ממליץ לך לבדוק עליו בגוגל ובאינסטגראם tattooashdod שתראי שאני לא סתם זורק כאן תגובה. 

https://tattooizm-studio.com/

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קעקועים
בחר
בחר