שאלה על קעקוע וזיהום

חברתי עשתה קעקוע לפני כשבועים וחצי. לפני מס' ימים התגלה בכתף שלה זיהום פנימי רציני מאוד (הטיפול לווה בזריקות והאנט') עם המון כאבים ואבדן ימי עבודה כשבאנו בטענות למקעקע הוא אמר שזה לא מהקעקוע למרות שהרופא אמר שהסיכוי גדול שזה מהקעקוע שאלתי היא: האם קעקוע יכול לגרום לזיהום חמור שכזה? (אציין עוד שהיא מהיום הראשון חשפה את הקעקוע לשמש אולי גם זה קשור).

יכול מאוד להיות שזה קשור

אפילו סביר אם את אומרת שהייתה חשיפה לשמש עוד מהיום ה1, ובטח גם הזעה. מה עוד היה? היא השתמשה במשחה? מרחה כמו שצריך מתי שצריך? יש גם את האפשרות שהקעקוע לא נעשה בתנאים סטריליים ומשם נגרם הזיהום, אבל אם את אומרת שהחברה שלך לא טיפלה בקעקוע היטב, אפילו את התנאים המינימליים היא לא העניקה לו אז אני נוטה לחשוב שהזיהום נגרם בשל סוג הטיפול, או חוסר הטיפול. מה שמחשיד זה שהמקעקע אמר שאין מצב שזה מהקעקוע, כאשר רוב הסיכויים שזה אכן מהקעקוע, אולי לא אשמתו הישירה של המקעקע.. למרות שאני לא יודעת אם המקעקע נתן לחברתך הוראות טיפול נכונות או אם בכלל נתן לה הוראות טיפול. שתפנה לרופא שהזיהום לא יתפתח.

**תיקון**

יכול להיות שהמקעקע התנער מהעניין של הזיהום כי הוא חאפר אבל גם מאוד יכול הליות שמדובר במקעקע שמאוד בטוח בסטרליזציה שלו. לפי מה שאתה מספר הזיהום התפתח לפני מספר ימים בעוד שהקעקוע נעשה לפני שבועיים וחצי,מכאן יכולים להסיק שהבעיה היא בעצם בדרכי הטיפול של חברתך. היא חשפה אותו לשמש ויכול להיות שהיא חשפה אותו לעוד גורמים מזהמים בלי ליהיות מודעת לכך. בלי להכליל יותר מדי,לרופאים יש נטיה לא לאהוב אומנות גוף ולהאשים את המקעקעים בהכל, יכול להיות שזה מה שעשה גם הרופא. בהכל אופן מאחר ולא מדובר בזיהום שיטחי בכלל ניתן להסיק שהיא לא קלטה שמדובר בפצע פתוח ולא טיפלה בו עם תשומת הלב הראויה. הייתי ממליצה לך לפנות לפורומים רפואיים ולרופא להמשך הטיפול אבל גם אולי לרופא עם ראש מעט פתוח לנושא. המון בהצלחה חמוטל
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קעקועים
בחר
בחר