להוריד שערות מקעקוע

אחרי חודש, לא בלייזר או משהו כזה... אפשרי?

אפשרי..

הרי אחרי חודש אפשר כבר הכל..זה מחלים..אז אין שום סיבה שלא..

אחרי ההחלמה

כאשר הקעקוע סיים להתקלף ושלב ההחלמה הושלם, העור המקועקע הוא בדיוק כמו עור רגיל - ולכן אין מניעה מהסרת שיער.

לא נראה לי שזה יהיה חכם

כל כך להוריד שיער בלייזר באיזור מקועקע, אבל אם אתם רוצים תשובה מהימנה, תצטרכו להמתין שאפרת תענה לכם. אם אני לא טועה, אני חושב שהיא אמרה בעבר שזה לא מומלץ, אבל יכול להיות שזכרוני מטעה אותי. ET

נאמר *לא* בלייזר

אם כך...

אז אני דווקא כן זוכר שאפרת אמרה שלא מומלץ למרוט שערות באיזור מקועקע, כי זה פוגם באיכות שלו. אבל נראה לי שעם גילוח אין בעיה. ET

אפשרי..

הרי אחרי חודש אפשר כבר הכל..זה מחלים..אז אין שום סיבה שלא..

רגע...

קעקוע זה מעין סוג של צלקת לא? אז איך גודלות עליו שיערות? קחו בחשבון גם אנשים שעושים קעקוע על הקרקפת, הם מגלחים את הראש כל הזמן ולא קורה כלום לקעקוע.

להוריד שערות מקעקוע

אחרי חודש, לא בלייזר או משהו כזה... אפשרי?

הסרת שיער מאזור מקועקע

קודם כל - בלייזר, לא לא ולא. הסרת שיער בלייזר מאזור מקועקע תגרום לפגיעה בקעקוע, קרן לייזר היא גם זו אשר משמשת בהסרת קעקועים. כך ששיטה זו לא אפשרת להסרת שיער באזור שכזה. עם זאת ניתן להסיר בשיטות הקונבנציונאליות כמו לעשות שעווה, לגלח או להשתמש בתכשירים (משחות) להסרת שיער. שיטות מתקדמות יותר כמו אפילציה לא אמורות להוות בעיה של ממש מאחר והסרת השיער נעשית במחט עדינה ביותר ובצורה מפוזרת על גבי מספר מפגשים כך שלא נוצר נזק של ממש שעשוי לפגוע בקעקוע. לגבי שיטת ההסרה באינפרה אדום קשה לי לומר. אני מציע שמי שרוצה לפנות לשיטות הסרה יותר מתקדמות (כמו אפילציה, ואינפרה), שהינן יותר פולשניות במידת מה, ייתעץ עם רופא המתמחה בהסרת שיער. יש לקחת בחשבון דברים כמו מידת השיעור, כי ככל שהאדם יותר שעיר תדרש מן הסתם יותר עבודה מצטברת על האזור. בכל מקרה לגבי הזמן שבו כדאי להתחיל/לחזור להסיר שיער, זה תלוי בהחלמה של הקעקוע. אם מדובר בגילוח, משחה, שעווה. ברגע שהעור החלים. האזור סיים להתקלף לחלוטין, האזור לא רגיש בכלל, וכו' אז אפשר להסיר. אם מדובר בשיטות פולשניות יותר הייתי מחכה קצת יותר כדי שהקעקוע ישתקע ממש בעור וזה יכול לקחת בין חצי שנה לשנה, לפי הקעקוע וקצת ההחלמה האינדיביואלי של האדם. רועי

אחרי ההחלמה

כאשר הקעקוע סיים להתקלף ושלב ההחלמה הושלם, העור המקועקע הוא בדיוק כמו עור רגיל - ולכן אין מניעה מהסרת שיער.

תלוי באיזו שיטה - ישנם סייגים. ראה הודעה למעלה

רגע...

קעקוע זה מעין סוג של צלקת לא? אז איך גודלות עליו שיערות? קחו בחשבון גם אנשים שעושים קעקוע על הקרקפת, הם מגלחים את הראש כל הזמן ולא קורה כלום לקעקוע.

גם על איזור מקועקע גדלות שערות

קצת קשה לי עם הטרמנילוגיה המקצועית אז עד שאפרת תרחיב בצורה יותר "רפואית" אתן הסבר כללי. הפגיעה בעור בזמן הקיעקוע, כואבת ומדממת ככל שתהיה, הנה פגיעה שטחית, וככזו היא אינה שונה משפשוף שטחי שחטפנו כילדים בברך כשנפלנו מהאופניים. התאים שאחראים על תפקודם התקין של זקיקי השערה נמצאים בשכבה עמוקה יותר של העור ואינם נפגעים בזמן עשיית הקעקוע ועל כן לאחר החלמת הקעקוע והשתקמות העור מהפצע דמו השפשוף הזה שבות השערות לצמוח. לעתים ישנה הדללות מסויימת של שיער באזור המקוקע בעקבות הקעקוע, ולא כל השער חוזר לצמוח. עם זאת לא מדובר לאחר ההחלמה בעור שהנו רקמה צלקתית, אלא עור בריא שהחלים והשתקם ולכן גם השיער צומח בו. מקרים בהם האזור הופך כן להיות קצת צלקתי וגס עשוי לנבוע מעבודה לא מקצועית בה המקעקע "חפר" עמוק מדי ואז מדובר בפגיעה יותר עמוקה שכן יוצרת מעין צילוק באזור. רועי

האמת שאין לי הרבה מה להוסיף... :)

אני רק ארחיב ואספר שהתאים שאחראיים על התחדשות העור עצמו (לא הזערה) נמצאים בשכבה הפנימית ביותר של האפידרמיס (שזו השכבה המתחלפת) ואומנם חלק נפגמים בתהליך עשיית הקעקוע, אבל אלו שנותרים מתחלקים, מפצים ומשלימים על החסרים. לעומת תאי התחדשות העור עצממו, זקיקי השערה באמת נמצאים עמוק יותר כמו שרועי כתב. זקיקי השערה נמצאים בדרמיס, שזו השכבה השנייה של העור, שאינה מתחדשת ומתחלפת כמו האפידרמיס. חלק מזקיקי השערה עמוקים יותר וחלק פחות, ויש מקרים בהם פוגעים בזקיקים השטחיים יותר ולכן נוצרת ההדללות. זקיקי השערה עשויים תאים המפרישים את החומר ממנו עשויה השערה (קרטין), וכאשר אלו נפגעים לא תוכל לצמוח שערה נוספת וחדשה במקום. :) אפרת
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קעקועים
בחר
בחר