ממצב חברה

ממצב חברה

ממצב אני בן 15 מאשדוד עשיתי קעקוע לפני חצי שנה ביום רביעי אני הולך לעשות עוד אחת! מישהו עשה על החזה??? זה כואב???

הנה הקעקקוע דרך הגב!

הקעקוע שלי!

אני לא מליח לעלות

http://ashdoda.net/modules.php?name=Photos&file=show&user_photo_id=6901

ממצב חברה

ממצב אני בן 15 מאשדוד עשיתי קעקוע לפני חצי שנה ביום רביעי אני הולך לעשות עוד אחת! מישהו עשה על החזה??? זה כואב???

לדעתי...

אתה צעיר מדיי בכדי להתקעקע, גיל 14 וחצי וגיל 15 זה גיל צעיר מדיי (ואני אומר שוב - לדעתי) חבל שאתה מגיע לכאן רק עכשיו ורק בכדי לפרסם את התמונה אני חושב שאולי כדי שתדחה את כל עשיית הקעקוע בכמה שנים, עד שתסיים את תהליך ההתפתחות שלך, לך תדע, אולי גם הקעקוע הנוכחי שלך ישתנה במעט ובקשר לשאלות שלך, יש תשובה לכך בשאלות הנפוצות, אני חושב שכדי שתעיף שם מבט ותקרא אותם, וכמובן שגם את המאמרים הנפלאים

אני לא מליח לעלות

http://ashdoda.net/modules.php?name=Photos&file=show&user_photo_id=6901

אממ...

לא יותר פשוט להוסיף קישור נורמלי להודעה ואני חושב שתמונה קצת יותר מקורבת אל הקעקוע עצמו תתן לנו אפשרות להתרשם הרבה יותר מהעבודה

למען האמת...

גם התמונה לא באיכות מקסימלית - אבל חוץ מזה לא עושה רושם שיהיו יותר מידי תגובות. בסופו של דבר מדובר בקעקוע די בנאלי ואפילו אם העבודה הייתה טובה זה עדיין היה קעקוע שנבחר מתוך ספר דוגמאות שכל העולם בוחר ממנו. ואולי שילבת שתי דוגמאות שם אבל זה עדיין לא הופך את זה לייחודי במיוחד. אולי תחכה קצת, תן לזה קצת זמן, תנסה להרגיש מה באמת מתאים לך באופן אישי לקעקע ואז תתחיל לחשוב. הרי לא יכול להיות שמה שמתאים לך לקעקע זה אותו דבר שחצי מאשדוד גם קעקעו? אתה אותו דבר כמו כולם? תסתכל על הגלריות של הקעקועים של חברי הפורום ותראה לא מעט קעקועים מקוריים ומעניינים. אולי זה יעשה לך חשק לחכות קצת, ללכת למקעקע נורמלי יותר ולעצב משהו אישי יותר.

ממצב חברה

קח שניה ותקרא את דעתי

אתה הגעת לפורום מקצועי. פורום שחבריו מכבדים את הקעקוע כאומנות ולא כמשהו שעושים כדי להתלהב על החבר'ה. אם היית מעמיק בפן המקצועי של עולם הקעקועים ולא בפן הרברבני כמו שבחרת, היית מגלה מהר מאוד שגיל 14 הוא גיל שבמסגרתו אף אחד לא יקעקע אותך. אף אחד חוץ מאנשים שמוכנים למכור את האומנות הזאת כדבר זול וכאקט של התרברבות ולא של קישוט הגוף. האנשים הללו הם לא מקעקעים טובים, ואפשר גם לומר שהם מתחת לכל ביקורת. במידה והיית חוקר את עולם הקעקועים ורואה תיקי עבודות של מקעקעים שונים היית גם יכול לעשות את ההבדלה בין מקעקע טוב למקעקע גרוע. המקעקע הבין שאין לך מושג בתחום הזה ושלא תוכל להבדיל אותו ממקעקעים גורעים או טובים יותר. המקעקע חשב רק על הכסף ולא היה אכפת לו להשחיט את הגוף שלך לנצח נצחים. הוא פשוט ניצל אותך. אנשים כמוהו מוציאים שם רע לענף כולו. האנשים האלה מחליאים אותי מעצם העובדה שפשוט כל כך לא אכפת להם. אני לא מאשים אותך חס וחלילה בכך שעשית בחירה שהיא טעות גורלית, אני מאשים את האדם הנבזי הזה שקעקע אותך בכך שהוא נתן יד ועודד אותך ללכת על הבחירה הזו, כאשר כל מה שהוא רצה זה את הכסף שלך. אתה צריך להבין את זה ועוד הרבה דברים לפני שאתה שוב ניגש בגיל צעיר לחרוט על גופך סימן שישאר לנצח. אז בבקשה תחשוב על מה שכתבתי לפני שאתה ניגש שוב לקעקע את עצמך....

לשלומי חייל

תשמע אחי אני אולי צעיר אבל אני אוהב את הנושא של הקעקועים מאז שאני בן 12! תמיד חלמתי על איזה קעקוע ודווקא כן יש לי משמעות לקעקוע שעשיתי! אני גם לא נראה בן 15 והמקעקת לא ידעה שאני מתחת לגיל 18! אז ככה שאין לך מה להאשים את המקעקעת!

למישהו מישהו

דווקא יש לי במה להאשים אותה. האם ידעת שמקעקע מקצועי דורש להציג תעודת זהות? דווקא העובדה שהיא לא בדקה נותנת לי יותר סיבות להאשים את המקעקע, כל זה רק מראה כמה לא היה אכפת לה. וגם אני מתעניין בקעקועים מגיל צעיר. אז מה? אז בגיל 14 אני אלך לעשות קעקוע? ובמה בדיוק התעניינת? האם התעניינת גם באיך לזהות מקעקע מקצועי או סטודיו מקצועי? אין למה שעשית שום קשר לעובדה שאתה מתעניין בקעקועים מגיל 12 וכדאי שתבין את זה. הגוף שלך לא סיים עדיין את הגדילה שלו והקעקוע יימרח וימתח ואתה עוד כמה שנים תשאל את עצמך למה עשית את זה בגיל כל כך מוקדם. יש לי חבר שבדיוק כמוך ניגש לעשות קעקוע אצל מקעקע חאפר בגיל 15 והיום הוא מצטער שהוא בכלל הכיר את המקעקע, וכן, הקעקוע שלו נראה זוועה. אם באמת היית חוקר ומתעניין כל כך בנושא היית מגלה שמקעקע מקצועי בחיים לא היה עושה דבר כזה לילד בן 14, לא משנה כמה מבוגר הוא נראה. ושוב אני אומר לך, אני מאשים את המקעקע בהכל: בחוסר אכפתיות, בחוסר מקצועיות, בחוסר מוסריות ובלי ספק גם בחוסר אסתטיקה. אני ממליץ לגשת לאתר הפורום ולהשוות את רמת הקעקוע שלך לרמתם של קעקועים אחרים של חברי הפורום שרובם ככולם נעשו על ידי מקעקעים מקצועים. אז אולי תבין על מה אני מדבר. אני מתנצל אם הטון שלי הוא אגרסיבי, אבל ככה הם פני הדברים. אחרי הכל אתה רק בן 15..... לאן אתה ממהר?

רגע רגע - לאט לאט :)

שלומי, בתור ותיק בפורום ובעל ידע אני מרשה לעצמי לפנות אליך על גבי דפי הפורום ולהזכיר לך שבעבר כולנו היינו חסרי ידע. קעקוע זה דבר מאוד אישי ורגיש, גם לכאלו שמבינים יותר בתחום ונמצאים יותר עמוק בעניין, וגם לכאלו שעדיין לא מכירים את התחום לעומקו. כדי שאנשים ירצו לדעת יותר, וייכנסו לעניין ויקבלו פרספקטיבה מסויימת לגבי התחום הם צריכים בתור התחלה שניתן להם את הרצון לכך, ואת זה לא נעשה אם נטיח בפניהם עובדות ללא הסברים. דברים שאנו מתייחסים אליהם כעובדות דוגמת "לא מקעקעים מתחת לגיל X", "מקעקע שמקעקע קטין בלי אישור הוא מקעקע גרוע", "מקעקע מקצועי לא יעתיק קעקוע מתונה של קעקוע", דברים אלו הם בהחלט לא מובנים מאליהם ובהחלט לא אינטאיטיביים למי שאינו מכיר את התחום. הגישה שלנו לא צריכה להיות נזיפות והצבת עובדות אלא הסברים והבעת דעות. זה נכון שזה מעייף בכל פעם לרשום מחדש מה הרעיון העומד מאחורי כל עיקרון שכזה, אבל זו הדרך היחידה בה אפשר להשיג את הקשבת הצד השני. אדם שמגיע לסטודיו בהיותו צעיר, בוחר דוגמה מתוך ספר הדוגמות ועושה אותו בלי שהמקעקע יבקש ממנו אישור הורים אינו אשם בשום דבר מלבד חוסר ידע, ואם כבר יש להאשים מישהו בחוסר הידע של הציבור זה רק משרדי הממשלה שלא טורחים לחוקק חוקים הגיוניים יותר, ומשרד הבריאות שלא יודע פיקוח הולם מהו. בקיצור, אם באותו הרגע אין לך כח להתחיל לשבת ולכתוב הסברים ארוכים ומפרכים לגבי שאלות מסויימות אפשר לשלוח אנשים בנחמדות לשאלות הנפוצות, ואם אין שאלה נפוצה בנושא אפשר להעלות את הרעיון לשאלה שכזו בפורום, ואז אני אשמח אם מישהו ירים את הכפפה, ואם יצא לי אני אכתוב אחת (למרות שאני אשמח לפרסם גם שאלה נפוצה פרי עטך...). בכל מקרה, אני אשמח לראות תגובות יותר סובלניות מכיוונך - ואל תשכח שאנחנו רוצים לעזור כאן לאנשים ולא להבריח אותם, ובמקרים של חדשים כל מילה שעלולה להתפרש באופן דו משמעי עלולה להבריח ולכן אנחנו, הוותיקים יותר, צריכים להיזהר. :) אפרת

למען האמת...

גם התמונה לא באיכות מקסימלית - אבל חוץ מזה לא עושה רושם שיהיו יותר מידי תגובות. בסופו של דבר מדובר בקעקוע די בנאלי ואפילו אם העבודה הייתה טובה זה עדיין היה קעקוע שנבחר מתוך ספר דוגמאות שכל העולם בוחר ממנו. ואולי שילבת שתי דוגמאות שם אבל זה עדיין לא הופך את זה לייחודי במיוחד. אולי תחכה קצת, תן לזה קצת זמן, תנסה להרגיש מה באמת מתאים לך באופן אישי לקעקע ואז תתחיל לחשוב. הרי לא יכול להיות שמה שמתאים לך לקעקע זה אותו דבר שחצי מאשדוד גם קעקעו? אתה אותו דבר כמו כולם? תסתכל על הגלריות של הקעקועים של חברי הפורום ותראה לא מעט קעקועים מקוריים ומעניינים. אולי זה יעשה לך חשק לחכות קצת, ללכת למקעקע נורמלי יותר ולעצב משהו אישי יותר.

בנאלי זה לאו דווקא רע...

היי איילת, אני מסכימה עם חלקים ממה שכתבת אבל הפריעה לי העובדה כי בחרת להציג את העובדה שקעקוע נפוץ כאילו זה הופך אותו ללא מתאים או לא יאה. אני מסכימה שמרבית האנשים שניגשים לסוג זה של קעקועים לא באים מתוך ידע והכרות עם עולם הקעקועים והאפשרויות הטמונות בו, אבל זה לא הופך את הקעקוע לפחות מוצלח מבחינת האדם שעושה אותו. זהו.... סתם הפריע לי קצת :) אפרת

רגע רגע - לאט לאט :)

שלומי, בתור ותיק בפורום ובעל ידע אני מרשה לעצמי לפנות אליך על גבי דפי הפורום ולהזכיר לך שבעבר כולנו היינו חסרי ידע. קעקוע זה דבר מאוד אישי ורגיש, גם לכאלו שמבינים יותר בתחום ונמצאים יותר עמוק בעניין, וגם לכאלו שעדיין לא מכירים את התחום לעומקו. כדי שאנשים ירצו לדעת יותר, וייכנסו לעניין ויקבלו פרספקטיבה מסויימת לגבי התחום הם צריכים בתור התחלה שניתן להם את הרצון לכך, ואת זה לא נעשה אם נטיח בפניהם עובדות ללא הסברים. דברים שאנו מתייחסים אליהם כעובדות דוגמת "לא מקעקעים מתחת לגיל X", "מקעקע שמקעקע קטין בלי אישור הוא מקעקע גרוע", "מקעקע מקצועי לא יעתיק קעקוע מתונה של קעקוע", דברים אלו הם בהחלט לא מובנים מאליהם ובהחלט לא אינטאיטיביים למי שאינו מכיר את התחום. הגישה שלנו לא צריכה להיות נזיפות והצבת עובדות אלא הסברים והבעת דעות. זה נכון שזה מעייף בכל פעם לרשום מחדש מה הרעיון העומד מאחורי כל עיקרון שכזה, אבל זו הדרך היחידה בה אפשר להשיג את הקשבת הצד השני. אדם שמגיע לסטודיו בהיותו צעיר, בוחר דוגמה מתוך ספר הדוגמות ועושה אותו בלי שהמקעקע יבקש ממנו אישור הורים אינו אשם בשום דבר מלבד חוסר ידע, ואם כבר יש להאשים מישהו בחוסר הידע של הציבור זה רק משרדי הממשלה שלא טורחים לחוקק חוקים הגיוניים יותר, ומשרד הבריאות שלא יודע פיקוח הולם מהו. בקיצור, אם באותו הרגע אין לך כח להתחיל לשבת ולכתוב הסברים ארוכים ומפרכים לגבי שאלות מסויימות אפשר לשלוח אנשים בנחמדות לשאלות הנפוצות, ואם אין שאלה נפוצה בנושא אפשר להעלות את הרעיון לשאלה שכזו בפורום, ואז אני אשמח אם מישהו ירים את הכפפה, ואם יצא לי אני אכתוב אחת (למרות שאני אשמח לפרסם גם שאלה נפוצה פרי עטך...). בכל מקרה, אני אשמח לראות תגובות יותר סובלניות מכיוונך - ואל תשכח שאנחנו רוצים לעזור כאן לאנשים ולא להבריח אותם, ובמקרים של חדשים כל מילה שעלולה להתפרש באופן דו משמעי עלולה להבריח ולכן אנחנו, הוותיקים יותר, צריכים להיזהר. :) אפרת

קראתי והפנמתי!

ממצב חברה

היי מישהו - חשוב לי שתקרא את ההודעה הזו.

היי מישהו, כתבתי לך אתמול תגובה באורך קילומטר שפשוט נמחקה לי כתוצאה מאיזה שטות שעשיתי.... אני מקווה שאני אזכור כל מה שכתבתי שם ואני מצטערת אם אני טיפה אמעט במילים הפעם. עדיין אל תצפה לשלוש שורות :) בכל מקרה, אני אתחיל מזה שאני שמחה שאתה כל כך אוהב את התחום, זו כבר התחלה טובה. כולנו כאן אוהבים את עולם הקעקועים ולפעמים אנשים שנמצאים בפורום הרבה זמן שוכחים שאנשים לא נולדים עם הידע בתחום ולכן לפעמים אנחנו מעט קצרי רוח... אחרי שעוברים את המחסום הראשוני אתנו אנחנו די מקסימים :). לגבי הקעקוע שלך, באופן כללי אני נמנעת מלתת ביקורת על הבחירות של נושאי הקעקוע, אבל כיוון שהנושא כבר עלה אני רוצה לציין שבתור מישהו שאוהב את עולם הקעקועים קצת מפתיע אותי לראות את הדרך שבא אתה ניגש לעשיית הקעקוע. הדוגמה של הקעקוע הנוכחי שלך היא דוגמה מתוך ספר דוגמאות של הסטודיו, לא מתחשק לך להביע את עצמך בצורה יותר ייחודית? בסופו של דבר – מי שבוחר דוגמה מספר הדוגמאות הוא בוחר משהו שסביר להניח שיש לעוד הרבה מאוד אנשים וכל יום אדם יכול להיכנס ולבחור את אותו הקעקוע ממש. לא חבל באיזשהו מקום? אפשר להיות שותף יותר פעיל בעיצוב הקעקוע, ולדאוג לכך שהקעקוע יהיה יותר זורם עם קווי הגוף האישיים שלך, ויביע באופן מדויק את מה שאתה מעוניין בו. מבחינת הגיל, גם אם אתה נראית כמו בן 18 (מה שאני מטילה בו ספק רב – גם אם הגוף יחסית מפותח בפנים קשה להסתיר את הגיל), חובתה של המקעקעת לוודא את הסטטוס שלך. מכיוון שלא עשתה כך היא למעשה הראית חוסר אכפתיות כלפיך. 18 הוא גם כן גיל גבולי, והמקעקעת הייתה צריכה ללא כל ספק לוודא מהו גילך האמיתי. מקעקע שאכפת לו כן בודק! זה חשוב לי להבהיר את הנקודה הזאת כיוון שהרבה אנשים חושבים שזה שהמקעקע העלים עין מגילם זה מעיד על משהו טוב אצלו, כשלמעשה כל מה שזה מעיד עליו זה זלזול במקצוע, וחוסר מקצועיות (שסביר להניח שמתבטא ביותר מאשר בדיקת גיל המתקעקע). מה שאני אשמח אם תעשה זה, לפני שאתה רץ לקראת הקעקוע הבא שלך, זה לנסות ולגלות כמה שיותר על עולם הקעקועים, יש לי הרגשה שזה יפתח את עיניך להרבה יותר ממה שאתה חושב שיש בו. רוב האנשים, ולא באשמתם כמובן, נחשפים לקעקועים בינוניים כל החיים שלהם. מרבית המקעקעים שקיימים בעולם (ואני מדברת לפחות על 90% במקרה של ארצנו) הם מקעקע בינוניים ומטה, מה שגורם לכך שגם מרבית הקעקועים שיש ברחוב הם קעקועים בינוניים ומטה. אני אתן לך פה רשימה של שלושה אתרים של מקעקעים מחו"ל שממחישים לדעתי, בשלושה סגנונות שונים, את היכולות המדהימות אליהן אפשר להגיע: Bob Tyrrell http://www.bobtyrrell.com/galleries.htm Nick Baxter http://www.nickbaxter.com/tattoos/ Robert Hernandez http://rhernandeztattoos.com Boris http://www.boristattoo.zalaszam.hu/galeria_boris_e.html בנוסף, צירפתי להודעה שני קעקועים של בוריס, האחד פורטרט צבע נפלא של זיגי מרלי, והשני הוא ציור בסגנון פנטזיה. ההשקעה במציאת האומן הנכון, הדוגמה הנכונה והבנת האיכות בעולם הקעקועים משתלמת בסופו של דבר. בארץ יש מספר מקעקעים נפלאים (כל אחד בתחומו), אך הם מעטים במיוחד ולכן חשוב לדעת להבדיל בין הבינוניות לאיכות האמיתית. חשוב לדעת מה מאפיין קעקוע איכותי ואת זה אפשר לעשות רק על ידי כך שמאמנים את העין. באתר הגלריות של הפורום יש לנו רשימה יפה של אתרי מקעקעים מוצלחים מחו"ל, בעזרתם תוכל להתחיל ולאמן את העין שלך, תוכל לראות מה הופך קעקוע למוצלח במיוחד וכו'. בנוסף, אני מציעה לך לקרוא את השאלות הנפוצות ומאמרי הפורום, הם יוכלו להוסיף לך הרבה לידע. אני מקווה לראות אותך עוד הרבה כאן, בסופו של דבר – אתה אוהב את התחום בדיוק כמונו וזה מה שחשוב! לגבי שאלתך - החזה אצל גברים ידוע בתור מקום לא קל מבחינת כאב, אבל אני מכירה מישהו שמרוב שלא כאב לו ישן את כל הקעקוע שעשה על החזה והצלעות כך שאפשר להבין שכאב זה עניין מאוד אישי :). אשמח לתגובה, אפרת

למען האמת...

גם הקעקוע שלי בנאלי

ובכל זאת, הוא מדבר אלי מאוד:) גם הדוגמאות הבאות שאני חושבת עליהן לקעקועים הן בנאליות יחסית. אבל אני מתחברת אליהן בכל מקרה.

קראתי והפנמתי!

לפני שאתה תוקף תברר את העובדות

שלומי לידיעתך ולידיעת כל חברי הפורום אני מוכרת פה וותיקה אולי אינני כותבת הרבה אך הפעם אינני יכולה לשתוק. לגבי המקעקעת מאשדוד שאותה הזכיר ה"מישהו" הזה (למיטב ידיעתי יש רק מקעקעת אחת באשדוד) אז אם מדובר במי שאני מכירה ומעריכה מאוד את גופי מעטרים 7 קעקועים פרי ידה אחד מהם קאוור,היא אחת המהמקעקעים הכי מקצועיים שיש בארץ ואני יודעת כמה היא מקפידה לא לקעקע קטינים אז אם ה"מישהו" הזה הצליח לשטות בה כפי שהוא כתב הוא ניראה מבוגר הרבה מגילו, אין להאשים אותה. לא פעם ולא פעמיים הייתי נוכחת כאשר היא בעצמה שיכנעה נערים ונערות בנוכחות הוריהם שבאו איתם לאשר את פעולת הקיעקוע להמתין ולא לעשות את הקעקוע. אז לפני שאתה משמיץ תבדוק!!! ואפרת יכולה להעיד על איכות העבודה שלה מאחר וכבר ראתה חלק מהקעקועים שלי.
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קעקועים
בחר
בחר