הערכת מעטפות -

שלום .. ברשותי מעטפות [תכף אפרט] שככל הנראה שוות, מאחר וקיבלתי אותם מסבא שלי [שקיבל אותם מאדם שהיה חייב לו סכום גבוה של כסף,המסתכם בכמה אלפים בודדים ..] ובכן,יש לי "אלבום" רק של מעטפות.כ70 מעטפות. למען הסדר הטוב,אשאל כמה שאלות: 1:הבנתי שמעטפות החל משנת 1953 לא שוות הרבה.רוב המעטפות שיש לי הם משנת 1953-1964 [כאשר המעטפות שיש לי הינם משנת 1960 עם שובר-מה שאמור לעלות את המחיר]. אשמח לדעת כמה "שווה" מעטפה בודדה בין השנים שציינתי,עם שובל וכמה שווה בלי שובל. 2:ולעיקר,יש לי כ25 מעטפות בין השנים 1949-1953 [כולל] -אשמח לדעת את שווין האמיתי. יש לציין שהם בלי שובר,וחתומות.על חלק מהמעטפות כתוב: מעטפות היום הראשון למטה [בשורה אחת] ועל חלק כתוב : יום הופעת הבול ,[למעלה,בצד שמאל] .כמו"כ על המעטפה יש ציורים\צילומים מיוחדים [זה לא סתם מעטפה] לדוגמא:מעטפה משנת 1949 שכתוב עליה מעטפת היום הראשון ועליה שלושה בולים של "מועדים לשמחה" [נראלי זה הסט ] ועל המעטפה [בצד שמאל] מצוייר מסגרת כזאת ובתוכה כתוב לשנה טובה.. = אשמח לדעת כמה זה שווה. עוד דוגמא:מעטפה משנת 1949 שעליה בול שכתוב :בארה של פתח תקווה. בלי שובל וחתומה.ועל המעטפה מצוייר בירוק עצים וכתוב למטה:[במעטפה] פתח תקווה. ולמעלה כתוב: דואר ישראל [בצבע ירוק,באותו הצבע שמצוייר על המעטפה] ואחרון לדוגמא,אולי זה מעניין; זה בעצם לא מעטפה אלא כמין דף-קרטון שעליה בול שכתוב: מועדים לשמחה .ועליה חותמת משנת 1949 .על הדף-קרטון כתוב למעלה: דואר ישראל .וכתוב במרכז "ברוכים הבאים" וליד זה מצוייר אוניה ויבשה [שכתוב בתוכה קפריסין] ולמטה כתוב : חותמת דואר מוקדשת לחסול מחנות הכלא בקפריסין. אשמח לדעת כמה שוות המעטפות בכללי,ובפרט ה-3 שתיארתי. תודה רבה ..

הערכת שווי מעטפות " יום ראשון- יום הופעת הבול" - itsik6000

איציק שלום ,הבהרה קטנה, כל מעטפות היום ראשון מהשנים 1948 ועד 1953 ללא שובל ערכן נמוך מאוד וכאשר הן עם שובל ערכן גבוה עד גבוה מאוד ,מ1948 ועד 1955 רוב המעטפות הקיימות הנן ללא שובל ומעטות אלה עם השובל,מ1956 ועד 2010 כל המעטפות הנן עם שובל,ולהלן המחירים מעטפה מועדים 1949 ללא שובל שוויה כ10 שקלים ואותה מעטפה עם שובל שוויה כ1800 שקלים,מעטפה הבאר של פתח תקווה ללא שובל כ15 שקלים ועם שובל כ 1500 שקלים,ולבסוף הגלויה עם בול 65 פרוטות- מועדים 1948 חותמת קפריסין שוויה כ15 שקלים ולו הייתה עם שובל(אני אספן מעל 50 שנים ועוד לא ראיתי אחת עם שובל) אז שוויה אמור להיות מאוד גבוה, בהצלחה והמשך שבוע נעים.

תודה - עוד שאלת הבהרה:

קודם כל תודה רבה על התשובה המהירה (: ולשאלה: לא אמרת לי כמה שוות מעטפות משנת 1956 -2010 עם שובל ועם חתימה ..? עוד שאלה,ברשותך: יש לי מעטפה עם בול שכתוב עליה "שלום" [להלן הקישור: http://www.israelphilately.org.il/stamps/stamp.asp?id=1234 ] המעטפה שברשותי ללא חותם ועם שובל ! אשמח לדעת האם זה "שווה" או לא ? ובאותה נשימה: יש לי מעטפה [בלי שובל ועם חותמת] של "אמת המים ליד עכו" ועל המעטפה כתוב : חתימת הסכם השלום ישראל-מצריים . ועל המעטפה בצד שמאל מצולם [בצבע כחול] תמונה של ההסכם [3 אנשים שכותבים ] אשמח לדעת כמה זה שווה,אם בכלל. עוד שאלה: יש הבדל במחירים בין אם על המעטפה יש בול אחד או כמה בולים ? כי יש לי מעטפות [משנות 1949] שיש עליהם 6 בולים,או 3 בולים או 2 בולים .האם אלו שווים יותר ? ואם כן אז כמה ? ולסיום, לפי מה אתה אמרת שהמעטפה שברשותי של הבאר שווה 15 שקל ולא 10 ? יש "שיטה" לדעת את זה? תודה רבה רבה (:

הכי פשןט קטלוג

קטלוג הבולים של התאחדות הבולאים עולה כ-50 ש"ח והוא יענה על כל שאלותייך. ערב טוב

שלום,

ברשותי שני אלבומים שכוללים בולים עם שובלים במצב טוב שנרכשו מהשירות הבולאי. 

הבולים הם משנות ה 50 ועד שנות ה 90

אשמח לשמוע מה יכול להיות הערך של האלבומים האלה ואיפה הכי כדאי למכור אותם?

תודה

שלום ,שווי אוסף כזה הוא כמה מאות שקלים לאספן .

מעוניין בבולים ישראל משנת 1986-2016

0507818867

אלכס

יש לי בולים בשנים האלה,,כמה אתה מוכן לשלם מהערך הנקוב?

45% מערך נקוב

או בולים בלי ערך גם

שלום, ברשותי מספר מעטפות שהייתי שמח לדעת ערכו

- יום ראשון לפתיחת סוכנות דואר רפיח 1957 עם שובל

- יום פתיחת דואר ישראל בירושלים העתיקה 5.7.1967 ללא שובל

תודה

יש  לי אוסף  מעטפות  יום  הראשון מעוניין  למכור 0528356221  ציון

שלום

ברשותי 4 מעטפות של דואר ישראל משנת 72.73.74.ו..83 יובל לתעשייה הצבאית רוצה למכור. 

0523342853

תודה

ושכחת... לכלם שובלים...

למכירה. אוסף שלם כולל מעטפות יום ראשון,גליונות זכרון משנת 1975-2016. ובולים נוספים ישנים יותר

מה המחיר המבוקש ?

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
בולים ומטבעות
בחר
בחר