איזו לכה לבחור לעץ אורן? ומה תהליך השיוף בין שכבה לשכבה?

שלום, זה אחלה פורום! ובכן, הכנתי לי חלקים לארונית מעץ אורן (מתוך פלטה בעובי 28 מ"מ מתוצרת JEWE, הנמכרת ב-הום סנטר ו-אייס) שייפתי והכנתי ללכה, אלא שאני מתלבט בין כמה סוגים: - "טמבור עץ", על בסיס מים. - "ורנית", גם כן של טמבור. - מישהו גם המליץ לי על "יאכט ורניש", שמשווק ע"י יעקובי אני מעוניין במראה כמה שיותר טבעי של העץ. כמו כן כולם אומרים שצריך לשייף עם נייר זכוכית 0 בין שיכבה לשיכבה, "עד שיוצאת האבקה הזאת", ואני שואל איך אני משייף בלי להוריד לגמרי את הלכה?? זו פעם ראשונה שאני עובד עם עץ טבעי, ואשמח לתשובות שלכם

ברוך הבא...

קובי, אני שמח שהחלטת לעבוד עם "עץ טבעי". זה העץ היחיד שאנו מכירים וממליצים עליו בחום. ...וברצינות: התהליך הוא פשוט - שיוף העץ הגולמי, צביעת שכבה ראשונה, ייבוש מלא, שיוף עדין (שמטרתו רק חספוס פני השטח, ללא הסרת הצבע), צביעת שכבה שנייה, ולפי צורך שכבה שלישית, הפעם ללא שיוף. סיבת השיוף: שיוף ראשון מטרתו החלקה של העץ. אלא אם הגיע מהיצרן ממש חלק. לשם כך מתחילים בנייר לטש בינוני ואז עוברים שוב עם נייר עדין יותר. לאחר צביעה, הצבע מעמיד את סיבי העץ. לכן נותנים שיוף נוסף בין השכבה הראשונה לשנייה בעזרת נייר לטש עדין. חוק ראשון בגימור עץ: ככל שמשקיעים בפני השטח, כך יראה המוצר הסופי מקצועי ויפה יותר. ולא לשכוח: חשוב מאוד להסיר אבק שיוף בכל פעם. נסה עם מברשת יבשה. לגבי צבעים: ורנית פשוט וטוב. קצת צהבהב. צבע על בסיס מים נותן מראה דומה וקל יותר לשימוש. יכט ורניש שייך לקטגוריה של ורנית רק מעט טוב יותר. בהצלחה!

מה קורה פה מקס ? שכחת את הסאנדינג סילר ?

סנדינג סילר זה לכיתה ג'

עופר, מי שמשייף עץ בפעם הראשונה בחייו לא צריך להשתמש בסנדינג סילר, ואולי אפילו לא לשמוע עליו. מדובר בעבודת DIY פשוטה. למי שמשתמש בסנדינג סילר הייתי מדבר כבר על רסוס (ולא הברשה), נייר לטש תלת מספרי (120, 240, 360) ולא 0 או 00 וכן הלאה. מה חדש אצלך? יש משהוא בקנה?

הפריט הבא שלי יהיה שולחן קטן למטבח של הבת שלי,60x75 ללא רגלים (תפוס לקיר)

חומר הגלם יהיה פלטת אורן מודבק 3 ס"מ עובי.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נגרות
בחר
בחר