צביעת דלת כניסה

צביעת דלת כניסה

אני מעוניינת לחדש דלת כניסה דקורטיבית בעלת שיפועים ובליטות. כיצד ניתן לבצע זאת אם בכלל?

שיפוץ מאיזה סוג?

יעלי, ברוכה הבאה לפורום! כשאת אומרת חידוש, למה כוונתך? האם היא שרוטה? שבורה? רוצה להחליף צבע? בגלל פני השטח החריגים, תאלצי בכל מקרה להשקיע לא מעט בשיוף. אפשר לעשות את זה ידנית או עם משייפת מיוחדת (כגון מלטשת העכבר של בלק אנד דקר שעולה 200 ש"ח). זו מלאכה די מיגעת אבל בלתי ניתן להתחמק אם רוצים גימור מכובד. את ההמשך אוכל להמליץ לפי הגימור הקיים (לכה שקופה? צבע?).

שיפוץ דלת

תודה על התגובה הזריזה. מדובר בדלת כניסה שזקוקה לחידוש ורענון. כרגע ישנן כמה מכות בעץ, כלומר צריך לתת טיפול טוב לעץ ואח"כ לצבוע. התיעצתי עם כמה צבעים שאמרו שמכיוון שהדלת בלבן ניתן יהיה לצבוע אותה רק בלבן. הרוב בכלל לא רצו להתעסק איתה והמליצו לקנות דלת חדשה (שהעלות שלה כ - 10000 ש"ח). אינני רוצה להחליף את הדלת מכיוון שבסך כל היא יפה אבל זקוקה לטיפול. האם זה נכון שרק בלבן ניתן יהיה לצבוע? שאלה נוספת - בביתי משקופים ומעקה שנצבעו בצבע שמן שחור. כיצד ניתן לצבוע בצבע אחר (לבן למשל)?

מסובך אבל אפשרי

יעלי, אני מצטער לשמוע שמדובר בדלת מוכה. את המכות ניתן למלא במרק (שפכטל) מיוחד לעץ, ולמחרת לשייף. לגבי הגוון: שקוף לא בא בחשבון אבל לא הייתי נצמד ללבן. הבעיה היא שלעץ חורים קטנים שגם הם מתמלאים בצבע. משמע שיש לשייף די הרבה כדי להסיר גם את הצבע שעל פני השטח וגם את הצבע שחדר לעומק (עד ס"מ ויותר). שייפי קלות בלבד ותני שתי שכבות צבע, בכל גוון שתרצי (חוץ משקוף). לגבי המשקופים השחורים (שחור?!?!) - כנ"ל. ככל שצבע הרקע כהה יותר יידרשו יותר שכבות להעלימו. שייפי טוב וצבעי. ...כשכל החוויה הזו תסתיים את תביני בודאי למה רבים כל כף מעדיפים לצבוע הכל בלבן. מצער אבל נכון.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נגרות
בחר
בחר