מלחצי זנב קלאסיים

מישהו יודע למה משמש החלק האחורי במלחצי הזנב (בצורת האות L) בשולחנות הנגרות הקלאסיים? אני יודע שלא אמורים להשתמש בחלק הזה בתור מלחציים, אז למה הוא נועד?? אולי בשביל לתת פינה לעבוד עליה, תמיכה? (יכול להיות שאני שואל ועונה לעצמי?)

אני מניח שמנתן תקבל אותה תשובה

זה משמש לכליבת לוחות לאורך השולחן בין שני BENCH DOGS.

קליבת קצה (end) או זנב (tail)

משמשת, כמו הקליבה הקדמית, לתפוס חלק שעליו עובדים עם כלי אחר. לימניים הוא ממוקם בצד ימין של השולחן ואפשר למשל לתפוס בו לוח שרוצים לעבוד עליו עם מקצועה ידני. ראה תמונה מצורפת פה: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Basicbench.jpg

כנראה לא הסברתי את עצמי טוב

שאלתי לא היתה לגבי מלחצי הזנב עצמם, אלא רק לגבי החלק האחורי שבהם, אם אשווה אותם לאות L אז הכוונה היא לבסיס האות, לחלק הקצר יותר. שמתי לב שבמלחצי זנב מודרניים הוא כלל לא קיים. החלק הזה לא נסגר עד הסוף, תמיד נשאר רווח בינו ובין השולחן, ולמרות שקצת מפתה לקלוב איתו לפעמים, אני יודע שהוא לא נועד לכך. מישהו יודע למה כן משמש החלק הזה?

המחשה להסבר המילולי שלי

בתמונה הראשונה רואים שולחן עם מספר חורים ל-BENCH DOGS בכמות ומיקום לא סטנדרטי.

...עוד המחשות

כנראה לא הסברתי את עצמי טוב

שאלתי לא היתה לגבי מלחצי הזנב עצמם, אלא רק לגבי החלק האחורי שבהם, אם אשווה אותם לאות L אז הכוונה היא לבסיס האות, לחלק הקצר יותר. שמתי לב שבמלחצי זנב מודרניים הוא כלל לא קיים. החלק הזה לא נסגר עד הסוף, תמיד נשאר רווח בינו ובין השולחן, ולמרות שקצת מפתה לקלוב איתו לפעמים, אני יודע שהוא לא נועד לכך. מישהו יודע למה כן משמש החלק הזה?

לאחר שהבהרת את שאלתך ירדתי לנגרייה לבדוק..-

והנה תשובתי, לדעתי.. (ויתקנו אותי המומחים..) מהחלק הקצר של ה-L יוצא מוט עץ לתוך השולחן,שמייצב את המלחץ הארוך. בלעדיו, המלחץ לא יסגר היטב ועשוי להיתקע עקב תנועה לא מאוזנת.. והמוט המייצב מסייע לאיזונו של המלחץ בעת סגירתו או פתיחתו.. (מתנצל על הערתי, שבאה עקב שאלה שלא נוסחה כיאות..)

אתה צודק אביחי

בעיקר אחרי שפירקנו את המלחציים שלך 8 פעמים כדי לכוון אותם

נשמע הגיוני, תודה! וההתנצלות התקבלה (:

קליבת קצה (end) או זנב (tail)

משמשת, כמו הקליבה הקדמית, לתפוס חלק שעליו עובדים עם כלי אחר. לימניים הוא ממוקם בצד ימין של השולחן ואפשר למשל לתפוס בו לוח שרוצים לעבוד עליו עם מקצועה ידני. ראה תמונה מצורפת פה: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Basicbench.jpg

כליבה ולא קליבה

מקס, הרי כבר הסכמנו - אתה הצגת את גרסת האקדמיה ללשון - על כליבה ולא קליבה.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נגרות
בחר
בחר