שיפוץ רהיטים , אשמח לעזרה

שלום , ברצוני לצבוע רהיטים מעץ שצבועים בחום כהה האם צריך לשייף קודם?? מה שלבי העבודה ואיך כדאי לבצע זאת ?? (אני "חדשה בנושא) איזה סוג מקשרים/צבעים לבחור?? גוון הצבע בו אני מעונינת , יהיה לבן / שמנת , גוונים בהירים מצ"ב תמונות באחת רואים את דופן הרהיט לאחר ששיפתי חלק ממנו

צביעה

ברוכה המצטרפת. אם צובעים רהיט על צבע קיים במצב טוב (לא סדוק ומתקלף) אין צורך במקשר. חשוב שהשכבה הקודמת תהיה נקייה מאבק ושומנים. כמובן שהגוון החדש יהיה אטום (לא יראו דרכו את העץ) אלא אם תסירי לגמרי את השכבה הקודמת. מפרקים ידיות ובודקים שאין סדקים או פינות פגומות (זו הזדמנות מצויינת להשלים פגמים ושקעים עם מרק לעץ). בחרי צבע מתאים כגון פוליאור ויישמי שתי שכבות למראה נקי ויפה. שיוף - משפר את האחיזה של שכבה בשכבה אבל אם השכבה הקיימת תקינה אין סיבה לבצע זאת. רק אם עסקת בהסתרת פגמים עם מרק לעץ נדרש שיוף. אחרי צביעת שכבה ראשונה ייבלטו הפגמים שאולי פספסת. זה זמן טוב להשלים ולשייף בעדינות, רק איפה שצריך, וליישם שכבה נוספת של צבע. בהצלחה...

תודה רבה

עזרת לי מאד , רק שאלה נוספת,כדי להיות בטוחה האם כל גוון אטום יתאים ?? כי אני מעונינת לצבועי בגוון בהיר (שמנת ) והצבע המקורי של הרהיטים הוא כמו שרואים בתמונות חום כהה לילה טוב ותודה שוב,

שכבה שנייה כנראה תכסה סופית. אם לא, שכבה נוספת ודי. גם שיוף קל מראש יוריד כהות.

כל מילה בסלע

את בהחלט יכולה לצבוע רהיט כהה בפוליאור מט משי אטום בגוון שמנת. מקסימום תוסיפי שכבה.

תודה רבה לשניכם ! לילה טוב

יסוד

לטעמי במקרה הזה צביעה בייסוד לא תהיה מיותרת אלה אפילו תעזור גם לשינוי של הגוון לקישור יותר טוב ובעיקר להחלקה יותר טובה היסוד אחרי שהוא מתייבש מאפשר להחליק בשיוף את המשטח ביתר קלות מאשר שיוף של פוליאור. אם את מתכוונת להשתמש בצבע על בסיס מים יש להשתמש ביסוד רב תכליתי אם בפוליאור או דומיו צריך להשתמש ביסוד סינטטי לעץ. יש חשיבות גדולה לייבוש מושלם של צבע הייסוד לפני היישום הסופי. אני לא פוסל את ההצעות ליישום ללא יסוד אבל בגלל שאת משנה גוון זה לא יהיה מיותר והיסוד יעשה את מרבית הכיסוי לשינוי הגוון.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נגרות
בחר
בחר