עזרה בחיתוך לוח עם פורמיקה

היי, אני צריך לחתוך לוח 17 מ"מ MDF מצופה בצד אחד פורמיקת גב ובצד השני פורמיקה טפ שזה החזית. המסור הוא בוש GTS10 ויש לי את הלהבים הנ"ל: 24 שיניים בוש לעץ 40 שיניים דימר לעץ 60 שיניים דימר לעץ 80 שיניים בוש לאלומיניום פלסטיק וכו' איזה להב ומה הדרך הטובה ביותר לחתוך את הלוח בלי לפצוע את הפורמיקה בצד החיצוני? על איזה צד להניח את הלוח? ועוד עצות יתקבלו בברכה. בתודה מראש, שרון.

לא בטוח שתיהיה מרוצה ...

אני חותך במסור הזה כשהפורמייקה פונה לכיוון השולחן עם להב 60 שיניים. לנסיון, אני בודק את התוצאה קודם לכן ומקריב קטע לוח. אני לא כל כך מרוצה מהתוצאות.

הפורמייקה צריכה להיות למעלה, אבל הבעייה היא..-

שיש גם פורמייקה מודבקת תחתונה, שהקצוות שלה לא יהיו חתוכים יפה..(כי הלהב מושך את הפורמייקה התחתונה כלפי מטה..) הפתרון הוא לחתוך את הפלטה כשהפורמייקה הראשית(החיצונית) למעלה. ואחר כך להדביק את הפורמייקה הפנימית (טפ) ואז לכרסם אותה עם טרימר.. בהצלחה.

לחיתוך חלק, יש צורך בלהב עם הרבה שיניים..בכל מקרה..-

נסר שאריות (עם פורמייקה עליהן..)לבדיקת איכות הניסור, בטרם תנסר את הפלטה.. בהצלחה..

עזרה בחיתוך לוח עם פורמיקה

היי, אני צריך לחתוך לוח 17 מ"מ MDF מצופה בצד אחד פורמיקת גב ובצד השני פורמיקה טפ שזה החזית. המסור הוא בוש GTS10 ויש לי את הלהבים הנ"ל: 24 שיניים בוש לעץ 40 שיניים דימר לעץ 60 שיניים דימר לעץ 80 שיניים בוש לאלומיניום פלסטיק וכו' איזה להב ומה הדרך הטובה ביותר לחתוך את הלוח בלי לפצוע את הפורמיקה בצד החיצוני? על איזה צד להניח את הלוח? ועוד עצות יתקבלו בברכה. בתודה מראש, שרון.

חיתוך לוח מצופה

אינני יודע למה הכוונה - מסור לעץ. בלי קשר למספר השיניים, מסור לעץ מבחינתי הוא מה שמכונה מסור "גמל" והוא אינו מתאים לניסורים מלבד עץ גושני. יש מסור יעודי לחיתוך לוחות מצופים פורמייקה/מלמין/פורניר וכן אם זה סנדביץ' או MDF. מלבד מספר השיניים ביחס לקוטר הלהב, יש חשיבות למיבנה וזוית השן. גש לחנות מיקצועית למכירת להבי ניסור ויוכלו לייעץ לך או שמצא בעצמך בקטלוגים של "דימר" או "WPW". גם להבים של "FREUD" מצויינים. אני לא מכיר את האפשרות לדייק עם המסור המדובר, אך במידה ויש אפשרות לחזור על אותו חיתוך פעמיים, תוכל לקבל תוצאה מושלמת אם תנסר ניסור ראשון בעומק כ-2 מ"מ (עם פורמייקת גב על השולחן) וניסור מלא במהלך שני.

הפורמייקה צריכה להיות למעלה, אבל הבעייה היא..-

שיש גם פורמייקה מודבקת תחתונה, שהקצוות שלה לא יהיו חתוכים יפה..(כי הלהב מושך את הפורמייקה התחתונה כלפי מטה..) הפתרון הוא לחתוך את הפלטה כשהפורמייקה הראשית(החיצונית) למעלה. ואחר כך להדביק את הפורמייקה הפנימית (טפ) ואז לכרסם אותה עם טרימר.. בהצלחה.

אצלי במסור יש פטנט נחמד...

לפני הלהב מותקן להב קטן מאד שמסתובב בכיוון ההפוך ועושה חריץ של מ"מ לפני שהלוח מגיע ללהב הראשי. לפני זמן מה ניתקתי אותו כי בטעות השארתי אותו למעלה וכמעט הנחתי עליו את היד. אני מתקין אותו רק כשצריך לחתוך לוח מצופה.

לחיתוך חלק, יש צורך בלהב עם הרבה שיניים..בכל מקרה..-

נסר שאריות (עם פורמייקה עליהן..)לבדיקת איכות הניסור, בטרם תנסר את הפלטה.. בהצלחה..

יש לדימר להב מיוחד ללוחות מצופים משני הצדדים, 96 שיניים וצורת השן טרפזית - תוצאות מצויינות!

ירון נאור, בניית כלי נגינה 0547655797

https://plus.google.com/photos/116712080015313073524/albums?banner=pwa

אצלי במסור יש פטנט נחמד...

לפני הלהב מותקן להב קטן מאד שמסתובב בכיוון ההפוך ועושה חריץ של מ"מ לפני שהלוח מגיע ללהב הראשי. לפני זמן מה ניתקתי אותו כי בטעות השארתי אותו למעלה וכמעט הנחתי עליו את היד. אני מתקין אותו רק כשצריך לחתוך לוח מצופה.

מאיפה קונים את המשור הקטן הזה והאם ניתן להרכיב אותו על קובינר?

יש לדימר להב מיוחד ללוחות מצופים משני הצדדים, 96 שיניים וצורת השן טרפזית - תוצאות מצויינות!

איפה אתם רוכשים מוצרי דימר?

מאיפה קונים את המשור הקטן הזה והאם ניתן להרכיב אותו על קובינר?

לא נראה לי..

זה מגיע עם כל מיני גלגלות ומיסבים ורצועה כך שלא נראה לי שניתן להרכיב לבד.

איפה אתם רוכשים מוצרי דימר?

אצל אלישע בעיר התחתית, או אצל אלי טייב..

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נגרות
בחר
בחר