הפורום לאן.?????

הפורום לאן.?????

ראשית שבת שלום חברים. אני עלול להעלות מעט רוגז אצל מס חברים אבל לא זאת מטרת כתיבתי .לדעתי פורום הנגרות מסב את פניו לכיוון פורום חריטה בעץ . האם זאת מטרתו ? האם לא צריך לפתוח פורום לנושא חריטה לחוד? .אני חוטא לעיתים גם בחריטה אבל לא בצורה רצינית .מצד שני רני רואה בפורום הזה פורום נגרות לשמו לצערי חריטה בעץ לא משתלבת לי עם נושאי הנגרות.לדעתי שווה מחשבה מחודשת - פני הפורום לאן? ושוב מתנצל אם אני מרגיז מישהוא כאן זאת מ מ ש לא כוונתי.שבת שלום

הסר דאגה מלבך....

זה היה פשוט שבוע של חריטה שבוע הבא יהיה משהו אחר.

מה זה מפריע לך

במקרה בדקתי על מה כתבת וכמה השתתפת בחצי השנה האחרונה לפני שהגבתי ,רוב השימוש שלך בפורום היה לצורך מכירת הכלים שלך ,ולא ראיתי תרומה רצינית להעשרת הידע של החברים,נושא החריטה הולך ומקבל תנופה מה שנראה לי שתגובתך תגרום ששוב חלק מהחברים יפנו לפורומים אחרים ,ולידיעתך גם מנהל הפורום חוטא בחטא החריטה וגם הוא מעודד את הנושא בפורום נראה לי שהנושא מפריע רק לך,אך במידה ואני טועה אתנצל, ונדאג למשוך את החרטים מהפורום כדי שתהיה מרוצה. מאחר והנושא עלה כדאי והחברים יתנו את הדעת.ולפתוח דיון בנושא

העשרת הידע....

יהודה היקר צר לי שהבנתך קצת צרה .העשרת הידע מבחינתי היא רק לתת תשובות במה שאני יכול לעזור ובאמת יודע ומבין.כמות ומס כניסותי לפורום לא נמדדת בכמה הגבתי .אבל גם כאשר נכנסתי למכור את כלי האישיים ועשיתי בפורום שימוש לצרכי האישיים כדבריך- זה נעשה לטובת החברים כאן לפני הכל.לא פירסמתי כאן פירסום לצרכים של רווח.נתתי צ'אנס למתחילים לבצע רכישה שמתאימה להם וכן גם לי .לא מוצא פסול בכך.עדיין נצמדתי לכלים ל נ ג ר ו ת .אמרתי ואני מבקש להדגיש אני בסך הכל חושב -וזאת זכותי עדיין -להביע את מישלות ליבי ולהעלות מעט חשיבה בנושא.הסר דאגה מליבך .אולי כדאי לעיתים לעצור ולבצע בדק קטן ולראות האם אנחנו בכיוון הנכון או לו ולתקן כן ידידי ל ת ק ן .לחזור לנתיב שלשמו ובו הפורום מתהדר ואוסף חברים שמביעים.שבת שלום וייצירה פוריה יהודה

לא לריב בבקשה..

לטעמי אין שום עניין ולכן אין צורך בדיון.. השבוע התחילו הגיזומים של החורף ואיתם באו העצים.

הפורום לאן.?????

ראשית שבת שלום חברים. אני עלול להעלות מעט רוגז אצל מס חברים אבל לא זאת מטרת כתיבתי .לדעתי פורום הנגרות מסב את פניו לכיוון פורום חריטה בעץ . האם זאת מטרתו ? האם לא צריך לפתוח פורום לנושא חריטה לחוד? .אני חוטא לעיתים גם בחריטה אבל לא בצורה רצינית .מצד שני רני רואה בפורום הזה פורום נגרות לשמו לצערי חריטה בעץ לא משתלבת לי עם נושאי הנגרות.לדעתי שווה מחשבה מחודשת - פני הפורום לאן? ושוב מתנצל אם אני מרגיז מישהוא כאן זאת מ מ ש לא כוונתי.שבת שלום

דיעה אישית שלי

נגרות נוגעת בעץ , עץ זה צורות של גרעין סיבים וצורות , שבחריטה זה מתגלה ביופיו המקסימלי.. חריטה לפי עקרון זה היא נגרות.. לעבודה נטו: מתכננים שולחן לו 4 רגלים , אפשרות לרגלים היא מרובעות, חתוכות לפי שבלונה דוגמת רגלי המלכה אן או מעוגלים במחרטה, ולכן חריטה היא נגרות , מחרטה היא כלי נגרות כגון מסור ודיקט... לעץ: איסוף עץ וחיתוכו לבלטות לעבודת נגרות , או חריטתו לעיגול לעבודה נגרות שניהם באותה מטרה... הבעיה: שבחירטה אתה עושה קערות שמשום מה אינן קשורות לנגרות, אני חושב שזה קשור לנגרות וזה תחום של הנגרות כמו לפסל בעץ וכמו לעשות דוגמאות בעץ , אני חושב שהמונח הנכון לפורום זה הוא WOODWORKING ולא CARBENTING

כמו שאומרים באידיש, The more the merrier.

הדיון לכשעצמו לגיטימי. אין טעם להתעצבן על רצונו של מישהו לדבר על מה שזה לא יהיה שקשור לעץ או לפורום. לגופו של עניין, העיסוק בפן כזה או אחר של עבודות עץ לגיטימי אף הוא ולו בגלל ש: 1. אין לפורום הגדרה צרה שאנו סוטים ממנה וחריטה לעומת בניית שולחן היא בשבילי כמו ההבדל בין עבודה בכלים ידניים לנגרות מכשירים. ומה עם הרמה? האם נרצה שמתחילים רק ישאלו ומנוסים רק יענו? יש עוד כמה קצוות שאפשר לכנס תחת "פורום נגרות" ולדעתי לכולם יש פה מקום כולל Woodworking, Carpentry, Woodmachinery, ושאר העיסוקים המקצועיים והתחביביים באנשים וקרשים. מצידי שימכרו כאן כלים, יראו עבודות, יעלו רעיונות, ישאלו שאלות וכל מה שהוא לא פרסומת מעצבנת (כמו משתתף אחד או שניים שההודעות שלהם שחוזרות על עצמן באמת כבר נמאסו). יתר על כן, כמי שחוטא בסתר עם ברזל ומסתיר פוליקרבונט בארון אני בעד שבפורום נגרות יעסקו לא רק בנגרות אלא גם בחומרים משלימים, תחזוקת כלים, בניית ג'יגים, מידע על ספקים ומוצרים.... הבנתם את הרעיון. 2. התנועה הדלילה המקיימת את הפורום בחיים. אישית אני מעדיף, ואני לא חורט, בינתיים, להיכנס כל יום ולראות חמש הודעות על חריטה מאשר שום דבר. מה כבר נשאר כאן? אם נדלל על פי נושאים או כל ורטיקל אחר יישארו פה מקס והפרסומות. 3. מכל מלמדיי ומכל מעשיכם למדתי ואלמד. אני חדש בתחום ושואב כל הודעה כמו אוויר לנשימה. הפורומים האמריקאים נמצאים שם תמיד אבל אני לא מרגיש בהם בבית. כאן דווקא כן. אני מצטער בשביל כולם ששי נעלם אחרי שמישהו טרח לגרום לו להרגיש לא רצוי עם האנגלית שלו. אני מודע שלא כולם קוראים אנגלית כמו עברית אבל יש כלי תרגום ואפשר פשוט לדלג, אבל למה לוותר על נגר מוכשר עם ראיה רחבה ויכולת ביטוי טובה? כי הוא כותב באמריקאית? מעצבן אבל שווה. שי –בבקשה חזור!. מי שרוצה פורום סלקטיבי שייפתח בלוג (אפשר בחינם) ויזמין את שני החברים שלו להגיב.

חותם על כל מילה! אגב, אביחי, האינטרסיה שלי היא נגרות לטעמך? סתם...

יפה אמרת נינו

ואם מעצבן אותך שאני חוזר על עצמי אז תגיד לי את זה בפנים

נינו, כל מילה בסלע..(ואולי בעץ..).

חותם על כל מילה! אגב, אביחי, האינטרסיה שלי היא נגרות לטעמך? סתם...

לא נגרות בניין או רהיטים, אבל woodworking לתפארת..!

לא לריב בבקשה..

לטעמי אין שום עניין ולכן אין צורך בדיון.. השבוע התחילו הגיזומים של החורף ואיתם באו העצים.

אם כבר אז..גיזום אחרון אחרי מסור סרט..

מה זה העץ הזה מושיק

דעה שלי

אתחיל ואומר שלדעתי אביחי צודק - החריטה תפסה תאוצה והשתלטה על חלקים נכבדים משהשיח. זה כמובן רע לאלו מאיתנו שעוד לא גילו את החריטה (שימו לב לאופטימיות) ונסו לחשוב על זה בעיניהם. מצד שני, רבים, וביניהם אני, התמכרנו למשהו חדש, עדיין בתחום הנגרות לחובבים, ואת ההתלהבות הזו אנו מביעים פה בפורום. לפצל את הפורום כעת לא אעשה מכמה סיבות - הפורום הזה ייחודי בכך שהוא דן בהכל גם יחד. לדיון נפרד בכל נושא ניתן להתבטא גם באתר נגרות.קום פורום נוסף יגרום לצמצום תעבורה יומית למצב שייתכן שבכל תקופה אחד מן השניים יהיה כמעט ללא סיבה לבקר. זה עלול להזיק לשניהם גם יחד. אחרי 7 שנים בניהול הפורום, אני חושש שאין לי כוונה להגדיל את כמות ההשקעה. מי שרוצה להרים את הכפפה מוזמן כמובן. אני קצת בספק אם תהיה לו תעבורה מספקת כפורום שלישי בנושא. ולסיום - מושיק - שתף!! היכן שוכבים העצים? ומתי חלוקת רווחים?

גם לי יש תקווה

כאחד שמחזיק במחרטה הקודמת של מושיק, ועדיין לא הפעיל אותה,אני נהנה לקרוא על הנושא. דעתי, שאין מקום לפצל את הנושאים כיוון שבאמת אין מספיק מכל דבר בנפרד. אולי קצת הבנה מכל המעורבים בכל הנושאים ירגיע את הרוחות.
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נגרות
בחר
בחר