איפה קונים עץ בתל אביב לפיסול? - מישהו יודע?

אני מעוניין לקנות עץ כהה בתל אביב במחיר סביר. איפה קונים? תודה מראש על התשובה... ירון

לא תשובה

אין לי מושג אבל סתם מתוך סקרנות, למה עץ כהה? לא עדיף לציין סוג עץ (שיהיה קל לעבודה, יפה מראה וכו') ואחרי הפיסול לגוון לפי הנדרש?

עץ כהה בגלל...

היי, אני לא בטוח איזה עץ הוא כהה. אני חושב שהעצים אלון ואגוז הם כהים. אני צריץ כהה טיבעי ולא צבוע בגלל שאני מייצר חרב רומאית אמיתית. ידית החרב יוצרה בדרך כלל מעץ כהה. אני מאוד מקפיד על הפרטים היסטוריים ולכן... עץ כהה. ראה תמונה בלינק מצורף...

לינק מצורף

http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Gladius_in_hand.jpg

לא תשובה

אין לי מושג אבל סתם מתוך סקרנות, למה עץ כהה? לא עדיף לציין סוג עץ (שיהיה קל לעבודה, יפה מראה וכו') ואחרי הפיסול לגוון לפי הנדרש?

עץ כהה בגלל...

היי, אני לא בטוח איזה עץ הוא כהה. אני חושב שהעצים אלון ואגוז הם כהים. אני צריץ כהה טיבעי ולא צבוע בגלל שאני מייצר חרב רומאית אמיתית. ידית החרב יוצרה בדרך כלל מעץ כהה. אני מאוד מקפיד על הפרטים היסטוריים ולכן... עץ כהה. ראה תמונה בלינק מצורף...

לינק מצורף

http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Gladius_in_hand.jpg

בניית גלדיוס - חרב גלדיאטורים

לפי האתר הזה, חרב הגלדיוס הכילה עץ כהה מקומי ולאו דווקא עץ מסוים. לפי האתר, ניתן גם להשתמש בעץ בהיר, אבל, כפי שאמרת, לא לצבוע עץ בהיר בגוון כהה. הם ממליצים על אגוז אבל זו לא חובה. בחלק מהחרבות השתמשו בשנהב או עצם. בקיצור, בחר הכל חוץ מאורן (רך מדי).

עץ לסייף

במחוזותנו הם השתמשו בעיקר בעץ שיטה accacia שהוא עץ נפוץ חזק יחסי וגם כהה יחסית. (במקצועי אני ארכיאולוג)

עץ כהה בגלל...

למיטב ידיעתי-

החרב כולה נבנתה ממתכת. כשידית האחיזה גולפה משנהב. או שגם היא היתה ממתכת. ונעטפה ברצועות עור כהות.כך מתואר גם באנציקלופדיה בריטניקה..בכל מקרה עם השנים ודם הקורבנות ... העץ הפך לכהה !

עץ לסייף

במחוזותנו הם השתמשו בעיקר בעץ שיטה accacia שהוא עץ נפוץ חזק יחסי וגם כהה יחסית. (במקצועי אני ארכיאולוג)

אלי - שלח לי דוא"ל בבקשה max63@walla..co.il

דואר

למקס אני שולח אבל משום מה זה לא עובר eshenhav@gmail.com
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: 1803
עבור לפורום:
נגרות
בחר
בחר