12.02.06 | 17:25
בניית שולחן בוצ'ר בלוק למטבח
שלום לכולם, אני רוצה ליצור משטח בוצ'ר בלוק עבור שולחן מטבח (אי) שאני בונה. אני רוצה פלטה בעובי של 5 ס"מ, 160X70 בערך. הרעיון שלי היה לחתוך גזרים של עץ קשה שונה בעובי של 5 ס"מ עם הפנדל, אח"כ להדביק בלחץ עם קלבות. באיזה סוגי עץ לדעתכם אני צריך להשתמש? דבק נגרים צהוב יספיק? רעיונות לשיפור? תודה!!!
12.02.06 | 18:08

עץ לבוצ'ר

למשה שלום. את לוח הבוצ'ר כדאי להכין מעץ בוק. הוא אומנם יקר. אבל יחזיק הרבה שנים מעמד.. דבק צהוב ( אמריקאי )יכול להיות מתאים.יכול להיות מרקם יפה אם תשתמש בעץ אגוז. או דובדבן. אך הם יקרים יותר מהבוק.תברר בנגריות מחיר לקוב מסוגים שונים ותחליט. בכל מקרה גוף ה"איילנד"יכול להיות מעץ אחר פחות יקר. בהצלחה.
12.02.06 | 18:09

בניית בוצ'ר בלוק

הייתי מציע 2 שיפורים 1. את הגזרים לשים בכיוונים מנוגדים. זה תורם ליופי. או לחילופין 2 סוגי עץ קשה שונים. 2. אולי רתוי להשתמש בלמלות בין הגזרים לחיזוק הקשר ביניהם. 3. קצוי שתבדוק שישי לך הרבה קליבות לפני שתתחיל. להערכתי כ 10 קליבות לכל הפחות. 4. לפי מיטב זכרוני יש לי תוכנית מפורטת לאחד כזה. כשאמצא אותה אפרסם באתר. 5. בהצלחה....
13.02.06 | 00:04

עץ לבוצ'ר

למשה שלום. את לוח הבוצ'ר כדאי להכין מעץ בוק. הוא אומנם יקר. אבל יחזיק הרבה שנים מעמד.. דבק צהוב ( אמריקאי )יכול להיות מתאים.יכול להיות מרקם יפה אם תשתמש בעץ אגוז. או דובדבן. אך הם יקרים יותר מהבוק.תברר בנגריות מחיר לקוב מסוגים שונים ותחליט. בכל מקרה גוף ה"איילנד"יכול להיות מעץ אחר פחות יקר. בהצלחה.

פלטה

אם תעבוד על כל קוביה בנפרד לא תאמין להיכן יכולה לעוף קוביה לאחר שמרחת דבק ולחצת במלחצים, לכן אני מציע לעבוד בשלבים:קח 10 לוחות עץ בחתך של 7ס"מ על 7ס"מ ובאורך 70ס"מ הדבק 5 לוחות אחד לשניבעזרת מלחצים, חזור על פעולה זה אם עוד 5 לוחות, לאחר יבוש נקה שאריות דבק הדבק את שתי החמישיות אחד לשני וקיבלתה פלטה ברוחב 70 ס"מ ובאורך 70 ס"מ ובעובי 7 ס"מ נקה שאריות דבק. חזור על כל הפרויקט שוב וקיבלת שתי פלטות 70 על 70 עובי 7 ס"מ. כעת פרוס פרוסות בעובי 5 ס"מ אורך 70 ותקבל מרובעי עץ מודבקים אחד לשני ושוב הדבק בחמישיות כאשר עכשיו נוצרת פלטה בעובי 5 ס"מ ואת החמישיות אחד לשני ויש לך פלטה במידות שרצית ויש עוד ליטוש,
13.02.06 | 11:11

מקווה שיש לך משייפת חשמלית . . . אתה תזדקק לה.

13.02.06 | 14:06

שלום לכולם, אני רוצה ליצור משטח בוצ'ר בלוק עבור שולחן מטבח (אי) שאני בונה. אני רוצה פלטה בעובי של 5 ס"מ, 160X70 בערך. הרעיון שלי היה לחתוך גזרים של עץ קשה שונה בעובי של 5 ס"מ עם הפנדל, אח"כ להדביק בלחץ עם קלבות. באיזה סוגי עץ לדעתכם אני צריך להשתמש? דבק נגרים צהוב יספיק? רעיונות לשיפור? תודה!!!

תודה, עזרתם לי! ויש חשמלית...

14.02.06 | 08:41

בוצר

לגבי הליטוש קיבלת הרבה עצות אבל אחרי שתגמור להדביק את המשטח{שים לב שהחלקים שאתה מדביק הפיאות שלהם יהיו ב 90 מעלות}תמצא נגריה או מפעל שיש לה מכונת ליטוש שנקרית "קונטקט שלייף"שתהיה מוכנה עבור סכום לא גבוה ללטש את המוצר שלך. ואז תקבל מוצר שישביע את המאמץ שהשקעת בהכנה
10.03.07 | 10:15

בוצ'ר

אני מייצר בוצ'ר שטורק (התהליך שאתה מתאר) פלטה בעובי 8 או 10 ס"מ 70/170 מאוריציו 050-3266667
10.03.07 | 12:54

אם זה כבר קפץ למעלה אז...

הרעיון בבוצר הוא ליצור פלטה שכל החלק העליון שלה הוא end grainזה הרבה יותר חזק כנגד מכות על הפלטה השיטה הטובה ביותר היא חיתוך לוחות ריבועיים ברוחב הרצוי (5-7 ס"מ)הדבקה שלהם ע"י למלות את הפלטה שנוצרת פורסים לרוחב לפרוסות של 5-7 ס"מ ואז הופכים את הלוחות שנוצרו כך שהחלק העליון הוא end grain בכל הפלטה.
10.03.07 | 21:45

סרטון נחמד שיכול לעזור

קישור שים לב שיש לסרטון שני חלקים.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נגרות
בחר
בחר