חלמתי את החלום הזה הלילה, והיום פיטרו אותי מהעבודה...

שמי שיר אלוני, ילידת 17.1.1984. הלילה חלמתי חלום מאוד מרובה בפרטים סוריאליסטיים, ומשום מה זכרתי אותו טוב והצלחתי לכתוב אותו כשהתעוררתי: "אני מגיעה למעין ספארי תת קרקעי, שיש בו ממש מעט אור יום. לא ברור מה אני עושה כאן, אבל נראה כאילו באתי לכאן מהמציאות הרגילה שלי. יש כאן ג'ירפה, שני פילים, סוסים ועוד כמה חיות, שמשוכנות כמו בכלא, בתאים צפופים. יש עוד כלא פנימי יותר שמשוכנים בו בני אדם. אני מפתחת שיחה עם החיות וצובעת את הפילים בצבעי ורוד ואדום עזים. החיות נענות לי ונראה שהן התגעגעו לחיבה. המקום אפל, יש קש על הרצפה. מסיבה כלשהי אני עוברת לכלא הפנימי יותר, ופוגשת שם טיפוסים משונים, מוזנחים וחבולים. הם מספרים לי שיש להם בוס גדול שמוציא אותם מדי פעם לעבוד, אבל רוב הזמן הם כלואים עם החיות. מסתבר לי שגם אני כלואה כמותם, בעצם זה שנכנסתי לשם. בשלב כלשהו נכנסות למקום מעין מפקחות לבושות פרווה חומה, שאת פניהן אני מזהה מהמציאות שלי- הן היו הבוסית והאחמש"יות בעבודה שעבדתי בה פעם ושנאתי. הפיטורים משם היו קשים. מה שהן עושות בחלום זאת מעין בדיקת פתע- הן נכנסות למשרד פנימי לבדוק תיקים ומדברות עם האנשים שם שפוחדים מהן. אני רוצה להתחבא מהן, שלא תראינה אותי. אני מנסה לקבור את פניי באדמה, בין רגליהם של שני כלואים אחרים, אך ברור לי שהן רואות את רגליי ואת השיער המתולתל שלי ושהן מזהות אותי. לפני שהן הולכות משם עם כמה כלואים, אחת האחמש"יות תופסת לי את השיער ומושכת כלפי מעלה, כמו לבדוק מה זה הדבר הזה. אני ממשיכה לשחק אותה בובה למרות שכואב לי. יודעת שאין בזה שום תועלת. היא מפילה אותי חזרה לרצפה. משום מה אני עדיין אופטימית, משחקת עם החיות ומדברת עם הכלואים. שני כלואים שיצאו עם האחמש"יות חוזרים מוכים וחבולים, ועם משאלה לברוח מהכלא הזה. אני מחליטה להצטרף אליהם. אני מקבלת הודעה בקשר לאחותי שחיה בגרמניה, שאבא שלי מצא אותה והוא בדרך לבקר אותה. במציאות- היא ניתקה אתו כל קשר עקב האלימות המינית שהייתה ביניהם. ההודעה הזאת מוצאת אותי אדישה. כשאני בחוץ, אני מפוחדת מפני האפשרות שהבוס יתפוס אותי ויחזיר אותי פנימה. הרחוב נראה לילי, חשוך, מוזנח ועלוב. ניגשת לשגרירות בכדי לנסוע לארץ אחרת. יש פקיד ראשי שנראה לי ראוי לאמון, אך עדיין אני לא מגלה לו לאן אני מתכננת לטוס כדי שהבוס לא יוציא את זה ממנו. מחוץ לבניין אני פוגשת חבר שמוכר לי מהמציאות, הוא נולד בנורבגיה וכמוני- הוא מוזיקאי ואמן. במציאות הוא דוגמן- כאן הוא נראה מוזנח. אני מחליטה לנסוע אתו, ומודיעה על זה לפקיד- אבל מוסרת לו ארץ שונה מנורבגיה, כדי שלא יעקבו אחריי. אני אומרת לו שמצאתי חבר טוב שיוכל לעזור לי למצוא עבודה ומקום לחיות בו. הוא מסכים ורק מבקש שאתקשר אליו ברגע שאני מגיעה לשם. אני מסתובבת בחוץ מתוך ידיעה שמחפשים אותי ורוצים לחסל אותי. יש מישהי שאני מגנה עליה, כנראה מישהי שפגשתי בכלוב אך פניה לא ברורות לי. שני גברים חרדיים- שאני מכירה במציאות כמפעילי הקפיטרייה במכללה שלי- נוסעים על אופניים, מחומצנים, נוסעים עם מטריות צבעוניות שבקצותיהן סכין. הם רודפים אחריי ואחרי זאת שמתלווה אליי. אני מצליחה להיאבק עם אחד ולהוציא ממנו את המטריה, ואיתה מתגוננת מפני השני. הוא מאויים ממני ומתרחק, לא לפני שהוא צובט אותי בלחי. צביטה זו מערערת את הביטחון שלי. אני לוקחת את עצמי ואת הבחורה שאתי דרך חדר מדרגות שיורד מהרחוב למפלס אחר. הבחורה נעלמת. במפלס האחר הזה, או הרחוב הזה שאני מגיעה אליו, יש המון נערים צעירים, עניים ומוזנחים, כאלה כמו שפגשתי בהודו. הם מבצעים הרבה טקסים קטנים עם נרות נשמה לפניהם ומזמזמים שירים בשקט. איכשהו אני מרחפת מעליהם, ומגיעה למקום בו אני יכולה לשבת בתוך ההמון הזה. תוך כדי הריחוף יש בי פחד מפני האפשרות שהבגד שלי יישרף מהנרות. כשאני מגיעה לנקודה, הילדים בהמנונם חוזרים שוב ושוב על המילה "ברית". אני מוצאת את עצמי מנסה להסביר את זה למעין יישות שמרחפת מעליי, שקופה וחסרת פנים". כאן השעון המעורר צלצל. זה חלום שהתחושות שלי ממנו היו קשות ומיוחדות, אני לא רגילה לחלום חלומות כאלה. מרתק אותי לדעת מה המסר של החלום הזה, כי אין לי ספק שהעובדה שאני זוכרת את החלום הזה כל כך בבהירות, מוכיחה שיש כאן מסר חשוב עבורי, אולי אפילו בהקשר של מה שקרה לי היום- עם הפיטורים מהעבודה. אודה מאוד למי שיעזור לי להבין את החלום הזה. שיר

שלום לך

החלום מדבר בכמה מישורים. אחד : העבודה שהייתה ממש לא טובה לך - וטוב שעזבת (אם לא היו מפטרים עדיף שהיית מתפטרת) שני : טראומה מהעבר - כניראה באותו הקשר של אחותך , יתכן משהו מדוחק. שלישי : שינוי כיוון בחיים , מתוך הבנה שאת לא רוצה להיות בצד הנשלט , את רוצה אחריות מלאה על חייך - ליזום דברים ולא לקבל אותם בהכנעה ... אפשר להרחיב במייל, אמיר.

אשמח להרחיב במייל, אם תוכל

la_musicata@walla.co.il
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
פתרון חלומות
בחר
בחר