מה אומר מפתח בחלום?

לאו דווקא מפתח של בית... פשוט מפתח בודד... אהה וחשוב (או שלא) לציין שאת המפתח מצאתי בבית של סבתא שלי שנפטרה לפני 10 שנים בערך... היום וגם בחלום גרים אנשים בבית הזה...

אולי נכתוב את החלום וזהו... אז ככה

שבת בבוקר, חלמתי שאני ואחותי הקטנה הגענו לבית של סבתא שלנו שנפטרה (לפני 10 שנים) כיום בבית הזה גרים אנשים, גם בחלום היו בבית אנשים (זוג) החדר של סבתא שלי היה מסודר עם כל הדברים שלה כמו שהיו כשהייתה חיה... אני ואחותי התחלנו הסתובבנו בבית, במגירה שבחדר מצאתי מפתח עם משהו מפלסטיק צהוב ובפלסטיק הצהוב היה תפוס מעין נייר שעליו היה כתוב "חופש", לא ממש זכור לי מה קרה אחרי זה ומאיפה אימא שלי הופיעה בחדר, אבל זכור שכל הזמן ניסיתי להחביא את המפתח הזה ביד שלי...כשיצאתי מהחדר הלכתי לכיוון חדר אחר (שבמציאות אין אותו בבית!) ומשם הוצאתי חפץ כלשהו של דוד של אבא שנפטר לפני פחות מחודש... אגב, הוא לא היה גר בבית הזה או משהו... ויצאתי מהבית לבד...

חלמא טבא חזית

שלום את מוצאת מפתח חופש בבית סבתך - אני מניח שזו סבתא מצד אימא. בכל אופן, את מחביאה את הימצאות המפתח מפני אימך. בהמשך את לוקחת דבר מה מבית דודך ז"ל מצד אביך. החלום מתאר את תחושתך לעצמאות כפי שמבטא זאת תת המודע שלך, ואת החיכוכים סביב זה בעיקר מול אימך. אביך תומך בך באופן פאסיבי, ואת לא מרגישה אותו מספיק בהקשר הזה - כפי שמובעת העזרה בעקיפין דרך החפץ מהדוד. חשוב שתזכרי שכולם מנסים לעזור לך ועושים הכל מאהבה. גם את. וכולם עושים טעויות והרבה פעמים בלי להתכוון וגם את כך. לכן - התאזרי בסבלנות ובסוסבלנות כלפי בני משפחתך, והזמן יעשה את שלו. "טוב מושל ברוחו מלוכד עיר" בברכה, והקב"ה יצילנו משגיאות ויוסיף לך כל טוב

האמת שזו סבתא מצד אבא שלי...

אבל מה בעצם אומר המפתח עם המילה "חופש"? ולמה להחביא אותו מאחרים?

חלמא טבא חזית

ב"ה שלום אם זו הסבתא מצד האב או האם זה כזה קריטי - היא מסמלת אופוזיציה לאמא - ממנה את מחביאה את המפתח. המפתח לחופש כשמו כן הוא. מה החופש שאת צריכה? את תגידי. את מסתירה אותו מאימך כי דרכן של בנות להיות במתח מסוים עם אימן. עולם כמנהגו נוהג- תסביך אלקטרה ע"פ פרויד. בברכה ובעייפות כנה, והקב"ה יצלנו משגיאות ויוסיף לך כל טוב

שלום

חלמתי שאני יושבת על דשא בשדה פתןח עם הגרוש שלי והמפתח של הבית שלי נמצא אצלו.

ביקשתי את המפתח ממנו.אמר שישמור עליו.

אשמח לתשובה

מאבק בין הצורך לעצמאות והחשש מעול האחראיות. ייתכן והגרוש שלך היה די פעיל ואחראי לפתירת בעיות. החלום עלול לשקף את מגוון התחושות הקשורות אליו, כולל את משאלת הלב ליותר יציבות כללית.   

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה:
עבור לפורום:
פתרון חלומות
בחר
בחר