תשלום עבור הופעת עד בבית משפט

שלום לכולם, אשמח לדעת מכם מה הסכומים שקובעים השופטים בבתי משפט שונים בארץ. בירושלים ישנה תופעה שכל שופט קובע סכום ללא כל פרופורציה או הסבר. הסכומים נעים בין 30 ל 150 ש"ח. תחשבו איזה הרגשה זה שקובעים לך עדות בשעה תשע וחצי, ורק אחרי שלוש שעות המתנה אתה מעיד לרבע שעה ואז השופט פוסק שלושים ש"ח. זה מעליב, זה מביך וזה אפילו לא מכסה את הוצאות החניה. אם אתם יודעים על הנחיות ברורות של אק"מ או הנהלת בתי המשפט, אשמח לדעת. תודה יואל

אין אחידות בין בתי המשפט

אכן אין אחידות לגבי תשלום מבתי משפט. כל שופט והקריטריונים שלו. (על פי המרחק מבית המשפט, משך העדות, זמן ההמתנה לעדות, איכות העדות, מספר התיקים וכו'). יחד עם זאת אתה זכאי לתשלום נוסף מהמשטרה. לשם כך עליך למסור העתק של טופס העדות החתום ע"י מזכירות בית המשפט לרמק"ם שלך.

שאלות נוספות

מהזאת אומרת: "על פי המרחק מבית המשפט, משך העדות, זמן ההמתנה לעדות, איכות העדות, מספר התיקים" ? השופט בכלל שואל אותי מהיכן הגעתי? מאיזה שעה אני ממתין? איכות העדות... איך הוא מודד את זה בכלל? בכלל, מה זה פה שוק?! האם כול שופט מחליט מה מתאים לו? לפי איזה קריטריונים הוא מחליט? אפילו אין לי אפשרות לסרב להגיע, אז למה להתייחס אלי כאילו עשו לי טובה?

ליואל עמיתי

הסכומים שניתקבלו, בית משפט בחיפה מי שאישר את הסכום בכלל לא השופט כי אם המזכירות ובכן על ההופעה קיבלתי 87 ש"ח עבור הנסיעות 25 ש"ח יחד 112 ש"ח .הצ'ק הגיע עשרה ימים אחרי ההופעה . מהמשטרה קיבלתי 141 ש"ח אחרי בערך 10 חודשים . דהיינו בסיכום כללי על העדות קיבלתי 253 ש"ח ששווה ערך פחות משווי יום עבודה שלי .אך מה לעשות זה אחד "הסיכונים " שאנו לוקחים בהיתנדבותינו . כמובן שלקחתי יום חופש ממקום עבודתי . עזרא מהצפון

תשובה

לעזרא - אמנם את הטופס מסרת במזכירות בית המשפט, אך על סכום התשלום מחליט השופט (מזכירות בית המשפט מעבירים אל השופט את הטופס, והוא מחליט מה הסכום שתקבל). בכל מקרה - בחוק נקבע סכום מקסימלי לתשלום עבור עדות. בעבר הרחוק הנושא עלה, ואני הבאתי ציטוט של הסעיף הרלוונטי (כעת אינני זוכר אפילו מה שם החוק הרלוונטי).

תגובה לגיא

גיא עמיתי אתה חושב שאני סתם כותב? מסרתי את הטופס למזכירה במקום כתבה את הסכום 87+25 ש"ח נסיעות והופעת עד וואלה אפילו לא סיבבה את כסאה מהמקום . לא שופט ולא כלום . כך על כל פנים בחיפה . לאחר שהטביעה את החותמת על מה שהיא כתבה לקחתי לצלם במכונת הצילום שליד בעבורתשלום מסויים וזהו . לכן אינך יכול לתקן אותי בנושא שהיה לי .והוא ממש אמיתי . עזרא מהצפון

תשלום עבור הופעת עד בבית משפט

שלום לכולם, אשמח לדעת מכם מה הסכומים שקובעים השופטים בבתי משפט שונים בארץ. בירושלים ישנה תופעה שכל שופט קובע סכום ללא כל פרופורציה או הסבר. הסכומים נעים בין 30 ל 150 ש"ח. תחשבו איזה הרגשה זה שקובעים לך עדות בשעה תשע וחצי, ורק אחרי שלוש שעות המתנה אתה מעיד לרבע שעה ואז השופט פוסק שלושים ש"ח. זה מעליב, זה מביך וזה אפילו לא מכסה את הוצאות החניה. אם אתם יודעים על הנחיות ברורות של אק"מ או הנהלת בתי המשפט, אשמח לדעת. תודה יואל

בתי משפט

יואל לפי החוק בית משפט חיב לתת יום עבודה אני גמ מתנדב ומגיע הרבה לבצי משפט

תשובה בעכבות פנייה לבית המשפט בירושלים

מצורפת תשובה של כבוד השופט ריבלין

בעקבות, ולא בעכבות... נסיון מחודש לצרף קובץ

תשובה
(15.01 KiB) עדיין לא הורד

ואחרי שכבוד השופט כתב את התשובה הזאת... נחשו מה הסכום שפסק?

30 שח טרחה + 30 הוצאות נסיעה..... מוזר?

שלום .

אני צריך טופס בקשה להוצאות עד בבית משפט . 

תודה 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתנדבי המשמר האזרחי
בחר
בחר