תולעי עץ

תולעי עץ

קניתי ספסל עץ חדש . שהיה עטוף היטב בקרטנים ע"מ למנוע פגיעה . כשפתחתי אותו בבית היתברר שיש בו תולעי עץ .היתקשרתי לחנות, ובעל החנות הבטיח שהמכולה עברה עישון בכניסתה לארץ ומה שראיתי זה תוצאה של מה שהיה לפני העישון . הוא ביקש שאני אנקה את המקום ואם התולעים יחזרו אז אחזיר לו את הספסל ... אני גר בבית עץ ושאלתי האם להאמין לו? ומה יקרה אם התולעים בכל זאת יחזרו האם הם יכולים להזיק לבית לפרקט ולשאר הרהיטים ... ריססתי את המקום הנגוע בתרסיס לגוקים אבל אני לא בטוח שזה יכול לעזור .... מה עליי לעשות ????

ריסוס נגד ג'וקים זה ממש לא לעניין.

נגד תולעי עץ יש באמת תהליך עישון. לחילופין אם מדובר בטיפול "עשה זאת בעצמך" - קיים בשוק תכשיר שצריך להזליף לכל חור וחור, ולאטום את החור עם שעווה של נר, על מנת שהחומר יהיה יעיל. לגבי סיכון לשאר ריהוט הבית, החשש מוצדק. אם עדיין יש תולעים הן יכולות להגיע לשאר חלקי הבית. אם להאמין לו או לא? אני חושב שזאת שאלה משפטית. ראשית על פי החוק מוכר חייב לקבל סחורה חזרה תוך 14 יום. אם בכל זאת חשקה נפשך בספסל,ואתה נורא רוצה להאמין לו שהספסל עבר עישון, אפשר לשלוח לו מכתב מעו"ד שבמידה ויגיעו תולעים לשאר חלקי הבית התוצאות יהיו עליו.

פתרון

יש פתרון לבעית תולעי העץ (מנסיון). יש את השיטות שאינן עובדות כמו הזרקת נפט לתוך העץ ושלל חומרים מוזרים. זה לא עובד. הנה הפתרון. אתר את המקום ממנו בוקע הרעש. קח מקדחה עם המקדח הכי דק שיש וקדח במקום. קנה חומר שנקרא wood-worm fluid נדמה לי שמיובא ע"י יעקובי ופשוט תזריק עם מזרק לתוך החור. (יש בעיה להשיג מזרק עם מחט ארוכה כי לבתי מרקחת אסור למכור מזרקים ללא מרשם). אני הלכתי עם המיכל (שהוא מאד קטן) ופשוט הסברתי לרוקח מה הבעיה. לאחר ההסבר וההוכחה, נאות הרוקח למכור מזרק. הזרק כך שהזץ יספג בחומר. המשך במשך כמה ימים. לאחר שתראה שאין יותר רעש של כרסום, לך לחנות לחומרי בניה וקנה שם מעין פלסטלינה שכאשר היא מתקשה היא הופכת לחורמ דמוי עץ. מדובר בחומר אפוקסי שהופך לחומר בצבע עץ ועם תכונות של עץ (כולל משקל סגולי זהה). כל העסק, כולל החומר, המזרק והחומר דמוי העץ אמור לעלות בסביבות 80-90 שקל... כדאי להפטר מהמטרד הזה כמה שיותר מהר, אחרת התולעת חופרת ועוברת מרהיט לרהיט. דע שאם זה לא עובד, הפתרון הנוסף היחיד שאני מכיר זה אכן ערפול וזה כבר סיפור שנעשה בידי בעל מקצוע. בהצלחה, 007

תודה רבה

תודה לכולם .... החכמתי בכל אופן ... אבל לא לקחתי סיכון מיותר והחזרתי את הרהיט .......

החומר שנקרא wood worm fluid הוא לא של יעקובי . מישהוא יודע של מי החומר ואיפה אפשר לקנות אותו

תודה

יש לי ארון פורמאיקה באמבטיה ועל הריצפה אני רואה נסורת אני לא מצליח לזהות מאיפה הנסורת כי אני לא רואה את חור הטיקנים מה עושים

יש לי ארון פורמאיקה באמבטיה ועל הריצפה אני רואה נסורת אני לא מצליח לזהות מאיפה הנסורת כי אני לא רואה את חור הטיקנים מה עושים

יש לי תולעי עץ הארון פורמאיקה מה עושים

יש לי תולעי עץ הארון פורמאיקה מה עושים

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: atura123
עבור לפורום:
עשה זאת בעצמך
בחר
בחר