בניית קמין מחבית

בניית קמין מחבית

יש לי חבית מתכת 200 ליטר, פתחתי לה דלת בחלק התחתון ומהחלק העליון אני רוצה להוציא ארובה, איפה למקם את פתח כניסת האויר?מה גודלו? כשאני סוגר את הדלת האש נחנקת עקב חוסר חמצן ולכן חשיבות פתח הכניסה. תודה.

כניסת אויר

פתח כניסת אויר ממוקם בחלק התחתון של החבית. כך נוצרת זרימת אויר מלמטה למעלה.

אין כאן מדע מסובך

בסה"כ עם הארובה יוצרת מושך

האוויר זורם מלמטה למעלה

גם כל ילד שהקשיב בכיתה יודע שאוויר חם עולה למעלה

אגב ,כל מזג האוויר בנוי על עיקרון זה

הי

מסכים עם טל כאן מעלי... לא בטוח שהייתי מסתכן בבטיחות של קמין שבנוי בצורה ״חובבנית״ נקרא לזה. לא סתם יש תקנים מחמירים, על מנת שלא לעשות נזק חלילה ולהרוס את המבנה כולו. אני ממליץ לך להציץ בקישור שאני מצרף לך, שם תוכל למצוא מגוון רחב של קמינים ביניהם קמין פלט מומלץ לרכישה. המחירים מצוינים, וההתקה מהירה ונעשית על ידי אנשי מקצוע: http://www.rokach.co.il/group/%D7%A7%D7%9E%D7%99%D7%9F-%D7%A4%D7%9C%D7%98/

קראתי ולא יכולתי שלא לצחוק כי.... א. קמין לא בונים מחבית היות ועובי דופן החבים הוא בערך 2 מ"מ מה שאומר שאחרי כל עונה או שתיים תצטרך להחליף את החבית כי החום יגרום לפח להירקב ולהתבלה מהר מאוד, ב'. אסור שפתח הארובה יהיה בחלק העליון של הקמין מישום שבעת יניקת האויר החם יברח לך גם אש דרך הארובה וזה הפסד של 60-70% חום, את פתח הארובה ממקמים בדופן הקמין בחלקו העליון..... בקיצקוץ אל תתחיל בכלל אם אתה מתכוון לעבוד עם חבית !!! אבל אם בכ"ז אתה אתה רוצה לבנות לבד תעשה את זה עם דוד שמש/חשמל ישן, הרבה יותר חזק והרבה יותר יפה ( מעוגל בקצוות ועבה מספיק שיחזיק לך שנים של עבודה). קלף את ציפוי הדוד עד שתגיע לברזל ומשם הרבה עבודה עם דיסק ורתכת. גם כאן כמובן הארובה תצא מהצד ובחלק העליון. בהצלחה לך.....ו-ג', אם אתה מתכוון להפעיל את הקמין עם עץ אז אין בעיה, אבל אם מדובר בנפט, סולר וכד' הייתי ממליץ קניה של משהוא מקצועי ואמין. בניתי דברים כאלה בעבר והתוצאה חבל"ז !! 

לצורך בניית הקמין ממליץ לך על אתר אבגור , מבחר ענק של כלי עבודה מילווקי במגוון קטגוריות כגון: מברגות מילווקי, מקדחות מילווקי , פטישונים מילווקי, מסורים מילווקי, סוללות מטענים ובוסטרים, משחזות מילווקי, מלטשות ומחרצות, כלי עבודה לצנרת, מכשירי מדידה והנדסה, פטישי SDSmax, מחרצת בטון/איטונג, אקדחי סיכות מילווקי, מסמרים וניטים, דיסקים ולהבי יהלום מילווקי.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
עשה זאת בעצמך
בחר
בחר