שלום יש לי שאלה בקשר ללימודי תזונה ודיאטולוגיה

אני שוקלת ללמוד את זה,רציתי לשאול היכן יש במקצוע זה עבודה? בקופות חולים? בתי חולים? מכונים פרטיים? האם יש לזה ביקוש? או יותר נכון,האם בעתיד יהיה לזה ביקוש? קראתי במאמרים של הפורום שייתכן וכן אך אומרים לי כל הזמן דברים שונים.

תזונאות קלינית

תזונאים ודיאטנים משמשים בתפקידי הוראה במסגרות שונות כמו בתי ספר, מרכזים קהילתיים ומוסדות שונים, כשהדגש על הדרכת האוכלוסיה בכיוון של שינוי הרגלי תזונה פסולים ואימוץ הרגלי תזונה בריאים וטובים יותר. דיאטנים מועסקים בבתי חולים ובמרפאות. במסגרות אלה הדיאטנית היא חברת הצוות הרפואי ותפקידה להנחות את עובדי המטבח בהרכבת דיאטה לחולה המאושפז בהתאם למצבו הבריאותי, להדריך את החולה בשהותו בבית החולים ועם צאתו ממנו לגבי הדיאטה המתאימה לו. יש לזכור שדיאטה אינה מיועדת רק לאנשים הרוצים להוריד ממשקלם ומטרתה לעזור לפרט לתכנן תזונה נכונה בהתאם למצב בריאותו. תזונאים ודיאטנים מועסקים גם בתחום של מחקר המתנהל במעבדות מחקר ובמפעלים שבתחום תעשית המזון כשהדגש הוא על הבנת הקשרים בין מזון, אבות המזון וערכו התזונתי והבריאותי, ומטרתו שיפור מוצרים קיימים ופיתוח מוצרים חדשים. דיאטנים מועסקים גם בבתי הבראה, ומוסדות ציבוריים שונים. יש דיאטנים העובדים כעצמאיים בקליניקה פרטית או במסגרת ארגונים העוסקים בהדרכה דיאטטית. יש בקוש מתון כעת לדיאטנים. זה נכון שהצפי לטווח ארוך יותר הוא שהבקוש יעלה.צפי זה תחזית, ותחזיות יש לזכור לא תמיד מתגשמות...
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר