לגרתי וכל מי שמבין - מה עדיף ת"א או בר-אילן?

אהלן! התקבלתי להנדסת מחשבים ותוכנה בבר-אילן ולהנדסת חשמל ואלקטרוניקה בת"א. שאלתי היא - עם איזה תואר יהיה לי יותר קל להשיג עבודה, והאם זה בכלל משנה? האם העובדה שת"א נחשבת ליותר יוקרתית עשויה באמת להועיל או שתואר הוא תואר בכל מקרה? האם בשני המקצועות יש אותו מבחר של מקומות עבודה? אם יש מישהו שלומד את המקצועות האלה בבר-אילן או בת"א ויכול לפרט לגבי רמת הקושי והאם הוא מרוצה מהבחירה ביחס למקום אחר אשמח לשמוע...

הנדסת מחשבים ואלקטרוניקה

התקבלתי להנדסת מחשבים ותוכנה בבר-אילן ולהנדסת חשמל ואלקטרוניקה בת"א. שאלתי היא - עם איזה תואר יהיה לי יותר קל להשיג עבודה, והאם זה בכלל משנה? ישנם יותר תקני משרות בתחום האלקט'. האם העובדה שת"א נחשבת ליותר יוקרתית עשויה באמת להועיל או שתואר הוא תואר בכל מקרה? מקום הלימודים הוא אחד (מיני רבים) שמעסיק מתייחס אליו.למקום יוקרתי יותר יש משקל בהחלטתו. האם בשני המקצועות יש אותו מבחר של מקומות עבודה? יותר בהנדסת אלקטרוניקה.

אני לומד בבר - אילן

הפקולטה להנדסה כאן היא יחסית חדשה - בת שנתיים. הם לא המציאו את הגלגל אלא מלמדים את התכנית לימודים של הטכניון. הלימודים, כמו כל לימודי הנדסה, טובעניים למדי לגבי העבודה בעתיד - קשה לדעת איזה שם יצא לבר - אילן אני מניח שאיכות הבוגרים הראשונים תקבע זאת.

לך ללמוד בת"א!

דני, בתור אחד שלומד בהנדסת מחשבים ותוכנה בת"א (הנדסת חשמל ואלקטרוניקה ומדעי המחשב) הייתי ממליץ לך ללמוד הנדסת חשמל בת"א ולא הנדסת מחשבים בבר אילן וזאת בגלל מספר סיבות: היוקרה - אין ספק שת:א הרבה יותר יוקרתית והתואר ממנה הרבה יותר נחשב. הרמה - למרות שאנשים יתחילו לכעוס על מה שאני אומר עכשיו זה נכון, הרמה בת"א היא הרבה יותר גבוהה. אולי הלימודים בבר אילן הם קשים ותובעניים אבל אין שופ ספק שבת"א הם עודי ותר קשים ותובעניים. כ 80% מהתואר שלי אני לומד את הקורסים של הנדסתץ חשמל ואלק' ותאמין לי זה לא פיקניק. אבל כשאתה יוצא עם תואר מת"א יש לך הרבה יותר סיכויים למצוא מקופ עבודה מאשר מבר אילן. למרות מה שנאמר קודם קשה לי להסכים שלמהנדסי חשמל יש יותר משרות פנויות - לפחות בת"א התואר של הנדסת מחשבים ותוכנה הינו תואר משולב שכולל בתוכו את התואר של הנדסת אלק' ועוד בתוספת את התואר של מדעי המחשב. מקווה שעזרתי לך. אם יש לך עוד שאלות אשח לענות עליהן.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר